Hotele na sprzedaż

data_2010-06-06 18:40:00 2010-06-06 18:40:00

For sale

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku, właściciele przeszło 400 hoteli w Grecji szukali nabywców dla swoich nieruchomości. Spora część tych hoteli znajduje się na Krecie i w większości są to oferty dotyczące budynków klasyfikowanych jako małe lub średnie. Wedle wyliczeń całkowita wartość miejsc przeznaczonych do sprzedaży obejmuje kwotę ok. 2,4 mld €. Jednak branżowi eksperci uważają, że liczba ta może być znacznie większa, gdyż wiele ofert hoteli przeznaczonych do sprzedaży nie jest reklamowanych. Wedle ich przypuszczeń wartość zaoferowanych nieruchomości może sięgać kwoty 5mld €. Ze względu na dużą ilość ofert jakie pojawiły się na rynku jest to dobry czas dla osób planujących nabycie tego typu nieruchomości w Grecji.

Jak widać pierwsza połowa tego roku w wyraźny sposób odcisnęły piętno na sektorze turystycznym greckiej gospodarki. Wycofanie się z Grecji oraz ograniczenie oferty przez niektóre z większych biur podróży to zapowiedź kolejnego słabszego sezonu, który stawia pod znakiem zapytania dalszą działalność niektórych hoteli. Atmosfera niepewności wśród hotelarzy jest dodatkowo podgrzewana przez pojawiające się niekorzystne prognozy. W ostatnim czasie nawet prezes Stowarzyszenia Greckich Przedsiębiorstw Turystycznych (SETE) wyraził swoje zaniepokojenie przewidywaniami spadku zysków w turystyce. Wpływ na to ma mieć mniejsza liczba turystów oraz krótszy czas pobytu w Grecji.

Piotrek,  data_2010-06-06 18:40:00 2010-06-06 18:40:00
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie : Nam się podoba - może znowu da się jeździć na Kretę. Miłośników leżaków zapraszamy z powrotem na północne wybrzeże.
Bardzo się cieszę. Mnie to odpowiada, bo nie znoszę głośnej muzyki na plaży i coraz trudniej było znaleźć miejsce bez leżaków. Jak ktoś chce leżaki to zapewne znajdzie odpowiednie miejsce.
W Falasarnie byłam ostatnio jakieś 2-3 lata temu. Leżak na leżaku, głośna muzyka z baru, co najmniej dwa kłady, kursujące tam i z powrotem co kilka minut, generujace niesamowity hałas i smród.... a pamiętam jeszcze czasy, jak można było na tej plaży rozłożyć się z kocykiem w ciszy i spokoju, eh... no cóż może i szkoda miejsc pracy, ale ludzie wszystko potrafią zniszczyć i nie znają umiaru jeśli chodzi o kasę, ... (...)
Bardzo dobrze. Jak ktoś nie chce wypożyczać leżaka, to miejsca musi szukać na drugim końcu wyspy i w najbrzydszej okolicy.
Małe sprostowanie. Określenie "Fałszywe plaże" jest błędne. Chodzi tu o "Niezadeptane plaże" (gr. Απάτητες παραλίες) ;)
To znaczy, że z Falasarny znikną baldachimy do leżenia? Trochę rewolucja.
Szkoda. Ale wiadomo, gdzie człowiek tam szkody. Na szczęście miałem przyjemność plażować na wyspie. Jest mega pięknie. Plaże zwłaszcza Golden beach zostaje na zawsze w pamięci.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera