Nieszczęśliwy wypadek na plaży Glyka Nera

Część plaż południowo-zachodniej Krety jest spektakularnie położona przy pięknych stromych górskich zboczach. Rozkładając w takich miejscach ręcznik lub leżak rzadko zastanawiamy się czy aby na pewno opalanie się będzie bezpieczne. Tragedia jaka wydarzyła się w niedzielne popołudnie na znanej plaży Glyka Nera (Sweet Water) położonej 4 km na zachód od Chora Sfakion pokazuje, że choć takie miejsca są niezwykle piękne to bywają bardzo zdradliwe.

Glyka NeraPlaża Glyka Nera

W dniu wczorajszym na plażującą tu 36-letnią turystkę z Czech nieoczekiwanie ze zbocza osunęły się skały. Odniosła ona szereg bardzo poważnych obrażeń, w wyniku których zmarła po chwili. Niestety jak wynika z raportu sporządzonego po sekcji, kobieta ta była w ciąży, więc tragedia jest podwójna. Na ogół unikamy podawania informacji o nieszczęśliwych wypadkach, jakie mają miejsce na Krecie. Zasadę tę jednak łamiemy tylko w zupełnie wyjątkowych i uzasadnionych przypadkach takich jak ten. Liczba wypadków jaka miała miejsce już na początku tego sezonu pokazuje, że 2015 rok może być szczególnie rekordowy pod tym względem. Wypoczywając, czy też zwiedzając tego typu miejsca warto zachowywać wszelkie zasady bezpieczeństwa. Oczywiście, tak jak w tym przypadku, nie zawsze da się uniknąć tego typu zdarzeń.

Warto wiedzieć, że plaża Glyka Nera, która jest zaliczana do jednej z najpiękniejszych na Krecie, to równocześnie dość odizolowane miejsce, które upodobali sobie także naturyści. Aby dostać się tu należy przejść ścieżką będącą fragmentem europejskiego szlaku E4 od strony Chora Sfakion lub od strony Loutro. Szlak ten miejscami nie należy do najprzyjemniejszych i najłatwiejszych, więc najprostszą możliwością jest dopłynięcie tu wynajętą łodzią z Loutro lub Chora Sfakion. W 2003 roku Glyka Nera została uznana za jedną z najlepszych 20 europejskich plaż przez popularny London Times.

Glyka Nera

Glyka Nera w pełnej okazałości

Gosia,  data_2015-05-25 19:23:28 2015-05-25 19:23:28
Średnia: 4.88
Liczba ocen: 4
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 4.88 na 5 (0) liczba ocen 4
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Łukasz Nowakowski
Łukasz Nowakowski
2015-05-25 17:37:37

Trudno polubić ten post....

1
 CRETE
CRETE
2015-05-25 17:39:41

zdajemy sobie sprawę :(

1
 Arturro Arturro Narturro
Arturro Arturro Narturro
2015-05-25 18:30:26

a z drugiej strony, Kreta to nie jest wyspa dla idiotów. Osobiście w Sissi byłem świadkiem jak jeden czachomół z Polski przywalił skuterem w ścianę domu, nie mógł się zdecydować - lewa, czy prawa, więc pojechał prosto. Skończyło się gipsem. A później pojechał na dyskotekę do Malii i przesiedział cały wieczór w aucie, bo go jakiś TRANZYSTOR podrywał. Jak go ludzie zobaczyli na lotnisku w kolejce do Gate LOT-u, to się żegnali, żeby tylko zdrowo wystartować i wylądować. Tak więc z tą wyobraźnią bywa różnie.

4
 CRETE
CRETE
2015-05-25 18:55:41

Cóż powiedzieć....wyobraźnia przydaje się wszędzie, także a może szczególnie na wakacjach.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10152932365227551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Dominika Kornel Durkowscy Kornel pamiętasz tę fasolkę na Krecie :)
Uwielbiam
Uwielbiam
Uwielbiam!
gość PiotrWie: Zakyntos jest zaćpana hotelami jak nieszczęście, na Krecie są cztery skupiska które należy omijać szerokim łukiem a da się znaleźć miejsca całkiem dzikie, ale są wyspy gdzie w ogóle nie ma hoteli - w 2019 byliśmy na Samotrace, jak ktoś chce zobaczyć wyspę bez turystyki zorganizowanej to polecam. A my mamy w planach wyspy gdzie jest całkiem pusto - np Ikarię czy Alonissos. Zobaczymy co nam z tego wyjdzie.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera