Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Liczne wypadki na wiosennych szlakach Krety

Początek sezonu na Krecie to dobry moment na dłuższe wycieczki po górskich szlakach. Znaczna część turystów, którzy swój urlop zaplanowali właśnie w tym czasie, przeznacza go na przejście szlaków takich jak Samaria, szlak E4 czy, też eksplorację innych mniej znanych wąwozów. Mimo że temperatury są jak najbardziej sprzyjające takim wycieczkom, a słońce nie pali jeszcze tak mocno jak w pełni wysokiego sezonu, to jednak w ostatnie dni na szlakach Krety zaroiło się od wypadków. Niestety oprócz na ogół mniej groźnych sytuacji zdarzył się także wypadek śmiertelny.

Szlak z Loutro do wąwozu Aradena
Początek szlaku z Loutro do wąwozu Aradena

8 maja w wąwozie Kapsas (Pervolakia) zlokalizowanym w okolicach Ierapetry na południowo-wschodnim wybrzeżu Krety znaleziono dwóch martwych austriackich alpinistów. Stanowili oni część siedmioosobowej grupy, która pokonywała ten wąwóz. Z nieznanych przyczyn spadli oni z dużej wysokości. Ekipy ratunkowe znalazły alpinistów w piątek.

6 maja straż pożarna ewakuowała do szpitala turystę, który szedł szlakiem E4 z Sougii do Paloechory. Dzień później dwoje turystów postanowiło pieszo przejść trasę z Loutro i kontunuować przejście przez dość dziki wąwóz Aradena. Turyści stracili jednak orientację i zabłądzili. Na szczęście za pomocą telefonów komórkowych udało im się skontaktować z odpowiednimi służbami. Po otrzymaniu odpowiednich wskazówek zawrócili z powrotem do Loutro. Również w mniej znanym wąwozie Topolia ratownicy pomogli rannej kobiecie.

Mimo że szlak wiodący przez wąwóz Samaria działa raptem kilka dni to także na jego terenie doszło już do kilku wypadków. 6 maja z terenu Agia Roumeli ewakuowano niemieckiego turystę z objawami hipotermii. Zaledwie kilka dni później z okolic wioski Samaria trzeba było ewakuować dziecko, które doznało obrażeń. w tym przypadku ratownicy skorzystali z możliwości transportowych dyżurnego osiołka.

Ilość wypadków pokazuje, że w tym roku na przestrzeni pierwszych tygodni sezonu turystycznego wymagane jest zachowanie szczególnej ostrożności na pieszych szlakach. Tegoroczna wyjątkowo śnieżna zima spowodowała, że górskie drogi bywają szczególnie zdradliwe. W wielu miejsca trzeba liczyć się z uszkodzeniami szlaków oraz możliwością napotkania odcinków pełnych luźnych i niepewnych skał. Jeśli w najbliższym czasie wybieracie się na dłuższą pieszą wędrówkę to zalecamy Wam zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa oraz poinformowania o Waszych planach personelu zatrudnionego w miejscu zakwaterowania.

Gosia,  data_2015-05-11 19:15:11 2015-05-11 19:15:11
Średnia: 5
Liczba ocen: 2
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 2
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10152904111047551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Grzegorz Filip: Ktoś sie doczytał co do możliwości przylotu z innych krajów dla obywateli Polski? mam lot 22 z Szwajcarii do ktorej lecę 17.
Gosia | crete.pl : Tak, na Krecie też rośnie liczba zachorowań. Nie tak drastycznie jak na przykład w Attyce ale jednak ostatnio codziennie pojawiają się nowe zachorowania. Czyli w porównaniu z lockdownem jest więcej zachorowań i są wykrywane kilkukrotnie częściej. Aktualnie na Krecie jest 33 aktywnych zachorowań i są one rozsiane po całej wyspie. (...)
gość kkckasia: W dzisiejszej prasie w Polsce przeczytałam, że w Grecji padł rekord zakażeń i są złe wieści dla turystów.... oczywiście w artykule piszą o Grecji jako całości, stąd moje pytanie - czy na Krecie coś się zmienia? czy przybyło zakażeń na wyspie?  pozdrawiam 
Patrycja Jurczyk: Zdążę do października?...
Kinga Lademann: I będzie chyba coraz trudniej ? Jeszcze chwila i będą dla nas zamykać granice.. Trzeba szybko walizki pakować
Anna Jerzmanowska: 
Anna Jerzmanowska: 
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera