Liczne wypadki na wiosennych szlakach Krety

data_2015-05-11 19:15:11 2015-05-11 19:15:11

Początek sezonu na Krecie to dobry moment na dłuższe wycieczki po górskich szlakach. Znaczna część turystów, którzy swój urlop zaplanowali właśnie w tym czasie, przeznacza go na przejście szlaków takich jak Samaria, szlak E4 czy, też eksplorację innych mniej znanych wąwozów. Mimo że temperatury są jak najbardziej sprzyjające takim wycieczkom, a słońce nie pali jeszcze tak mocno jak w pełni wysokiego sezonu, to jednak w ostatnie dni na szlakach Krety zaroiło się od wypadków. Niestety oprócz na ogół mniej groźnych sytuacji zdarzył się także wypadek śmiertelny.

Szlak z Loutro do wąwozu Aradena
Początek szlaku z Loutro do wąwozu Aradena

8 maja w wąwozie Kapsas (Pervolakia) zlokalizowanym w okolicach Ierapetry na południowo-wschodnim wybrzeżu Krety znaleziono dwóch martwych austriackich alpinistów. Stanowili oni część siedmioosobowej grupy, która pokonywała ten wąwóz. Z nieznanych przyczyn spadli oni z dużej wysokości. Ekipy ratunkowe znalazły alpinistów w piątek.

6 maja straż pożarna ewakuowała do szpitala turystę, który szedł szlakiem E4 z Sougii do Paloechory. Dzień później dwoje turystów postanowiło pieszo przejść trasę z Loutro i kontunuować przejście przez dość dziki wąwóz Aradena. Turyści stracili jednak orientację i zabłądzili. Na szczęście za pomocą telefonów komórkowych udało im się skontaktować z odpowiednimi służbami. Po otrzymaniu odpowiednich wskazówek zawrócili z powrotem do Loutro. Również w mniej znanym wąwozie Topolia ratownicy pomogli rannej kobiecie.

Mimo że szlak wiodący przez wąwóz Samaria działa raptem kilka dni to także na jego terenie doszło już do kilku wypadków. 6 maja z terenu Agia Roumeli ewakuowano niemieckiego turystę z objawami hipotermii. Zaledwie kilka dni później z okolic wioski Samaria trzeba było ewakuować dziecko, które doznało obrażeń. w tym przypadku ratownicy skorzystali z możliwości transportowych dyżurnego osiołka.

Ilość wypadków pokazuje, że w tym roku na przestrzeni pierwszych tygodni sezonu turystycznego wymagane jest zachowanie szczególnej ostrożności na pieszych szlakach. Tegoroczna wyjątkowo śnieżna zima spowodowała, że górskie drogi bywają szczególnie zdradliwe. W wielu miejsca trzeba liczyć się z uszkodzeniami szlaków oraz możliwością napotkania odcinków pełnych luźnych i niepewnych skał. Jeśli w najbliższym czasie wybieracie się na dłuższą pieszą wędrówkę to zalecamy Wam zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa oraz poinformowania o Waszych planach personelu zatrudnionego w miejscu zakwaterowania.

Gosia,  data_2015-05-11 19:15:11 2015-05-11 19:15:11
Średnia: 5
Liczba ocen: 2
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 2
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10152904111047551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie: PS. Dodekanez to kilkanaście wysp, nie tylko Rodos i Kos.
gość PiotrWie : Na Balos, Elafonisi czy Vai jeżdżą obecnie ci, którzy lubią plaże zastawione łóżkami, z barami z agresywną muzyką i tłumem ludzi, na Majorkę czy Fuerteventurę też . Na Krecie jak się chce poszukać to można jeszcze znaleźć plaże puste, bez infrastruktury i ryczących skuterów wodnych o co trudno np na Majorce. (...)
Gosia | crete.pl : Nie tylko o plaże chodzi, raczej o całokształt. Kwestia gustu? Może. Co tam komu w duszy gra.
gość dodekanezowiec: @ zaryzykujemy nawet twierdzenie, że nie ma tak pięknego drugiego kraju.treść pochodzi z: http://www.crete.plwww.CRETE.pl Jeśli chodzi o piękne plaże, to na Majorce, Fuerteventurze, Cyprze, Sardynii czy Kos bez problemu znajdzie się hotel i miasteczko z piękną zjawiskową piaszczystą plażą. Na Krecie trzeba specjalnie jechac na Elafonissi, Balos, Vai.    (...)
Zobaczę za parę dni i ciekawa jestem czy mnie też tak zauroczy...
Gosia | crete.pl : Patrycja, ale nie zawsze były linki, których można się trzymać. Zauważ że komentujesz artykuł sprzed trzech lat. Wówczas nie było żadnych zabezpieczeń, a wypadków (w tym bardzo poważnych) całe mnóstwo. Świetnie że w końcu ktoś pomyślał i pojawiły się jakiekolwiek ułatwienia, bo niejeden wracał z tej plaży z nogą w gipsie, ze szwami, a i bywało że w trumnie.
Chłopak był niepełnosprawny i kursował w celu uzyskania renty.Komentarze z piwkiem są kiepskie.Jak są w ruchu turbiny to nawet delfin nie ma szans przeżycia w tym miejscu!To był człowiek...nawet jakby sam wpadł to nie udzielono mu pomocy.Popychnieto go,więc co tu dalej komentować?
Parklot
CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera