Booking.com

Liczne wypadki na wiosennych szlakach Krety

Początek sezonu na Krecie to dobry moment na dłuższe wycieczki po górskich szlakach. Znaczna część turystów, którzy swój urlop zaplanowali właśnie w tym czasie, przeznacza go na przejście szlaków takich jak Samaria, szlak E4 czy, też eksplorację innych mniej znanych wąwozów. Mimo że temperatury są jak najbardziej sprzyjające takim wycieczkom, a słońce nie pali jeszcze tak mocno jak w pełni wysokiego sezonu, to jednak w ostatnie dni na szlakach Krety zaroiło się od wypadków. Niestety oprócz na ogół mniej groźnych sytuacji zdarzył się także wypadek śmiertelny.

Szlak z Loutro do wąwozu Aradena
Początek szlaku z Loutro do wąwozu Aradena

8 maja w wąwozie Kapsas (Pervolakia) zlokalizowanym w okolicach Ierapetry na południowo-wschodnim wybrzeżu Krety znaleziono dwóch martwych austriackich alpinistów. Stanowili oni część siedmioosobowej grupy, która pokonywała ten wąwóz. Z nieznanych przyczyn spadli oni z dużej wysokości. Ekipy ratunkowe znalazły alpinistów w piątek.

6 maja straż pożarna ewakuowała do szpitala turystę, który szedł szlakiem E4 z Sougii do Paloechory. Dzień później dwoje turystów postanowiło pieszo przejść trasę z Loutro i kontunuować przejście przez dość dziki wąwóz Aradena. Turyści stracili jednak orientację i zabłądzili. Na szczęście za pomocą telefonów komórkowych udało im się skontaktować z odpowiednimi służbami. Po otrzymaniu odpowiednich wskazówek zawrócili z powrotem do Loutro. Również w mniej znanym wąwozie Topolia ratownicy pomogli rannej kobiecie.

Mimo że szlak wiodący przez wąwóz Samaria działa raptem kilka dni to także na jego terenie doszło już do kilku wypadków. 6 maja z terenu Agia Roumeli ewakuowano niemieckiego turystę z objawami hipotermii. Zaledwie kilka dni później z okolic wioski Samaria trzeba było ewakuować dziecko, które doznało obrażeń. w tym przypadku ratownicy skorzystali z możliwości transportowych dyżurnego osiołka.

Ilość wypadków pokazuje, że w tym roku na przestrzeni pierwszych tygodni sezonu turystycznego wymagane jest zachowanie szczególnej ostrożności na pieszych szlakach. Tegoroczna wyjątkowo śnieżna zima spowodowała, że górskie drogi bywają szczególnie zdradliwe. W wielu miejsca trzeba liczyć się z uszkodzeniami szlaków oraz możliwością napotkania odcinków pełnych luźnych i niepewnych skał. Jeśli w najbliższym czasie wybieracie się na dłuższą pieszą wędrówkę to zalecamy Wam zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa oraz poinformowania o Waszych planach personelu zatrudnionego w miejscu zakwaterowania.

Gosia,  data_2015-05-11 19:15:11 2015-05-11 19:15:11
Średnia: 5
Liczba ocen: 2
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 2
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10152904111047551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość Marek: No i rzeczywiście, prognozy się sprawdziły. Wczoraj pogoda fatalna na całej Krecie ale za to dziś, już ponownie przepiękna pogoda i cudownie świeci słoneczko. Pozdrowienia z Jerapetry
Jestem od niedzieli na Thasos, pogoda słoneczna, temperatury 22-26 stopni. Sprawdzając prognozy przed wylotem, byłam przerażona, ale na szczęście jest zupełnie odwrotnie
A kwiecień był super
Już jest czerwiec :o o matulu. Turcja też zimna w tym roku
gość PiotrWie: My byliśmy od 7 do 31 maja na Cykladach, było rzeczywiście zimniej niż zwykle ( od 2012 roku jeździmy corocznie w maju do Grecji) ale myślę że pomimo tego że kol. w Sztokholmie miał kilka stopni więcej w dzień niż w Grecji to w nocy miał ich zdecydowanie mniej więc w sumie było zimniej.
gość Waldek: W tej chwili dostępny jest tylko parking płatny. Dalszy wjazd bliżej plaży i parkowanie pod drzewami jest niemożliwe bo zagrodzili drogę. Koszt parkingu to 5E za cały dzień.Parkng najbliżej wejście jest naprzeciwko resortu Elafonisi.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera