Sezon zmian na Balos i Elafonissi

W ostatnich dniach pisaliśmy Wam o dosyć "ciekawych" zmianach, jakie zaszły w obrębie klasztorów Gouverneto i Moni Katholiko. Niestety dzisiejszy dzień przynosi kolejne wieści odnośnie kolejnych zmian na Krecie. Tym razem reorganizacją działania oraz dostępności mają być objęte dwie najsłynniejsze plaże zachodniej Krety, czyli Balos i Elafonisi.

Elafonissi

Wedle informacji przekazanych przez Pana Theodorosa Stathakisa, burmistrza gminy Kissamos, do końca obecnego tygodnia zostanie podjęta decyzja o tym, kto w czasie najbliższego sezonu będzie zarządzał plażą w Elafonisi. Ze względu na brak możliwości porozumienia się z sąsiednią gminą Kandanos-Selino, do której przynależy część wybrzeża, bardzo poważnie rozważana jest opcja przekazania zarządzania plażą w Elafonisi w ręce prywatnego inwestora.

Pan burmistrz zapowiedział również szereg zmian związanych z dostępem do laguny Balos oraz pewnym uporządkowaniem jej otoczenia. Zamknięte zostaną dwie tawerny, które działały nielegalnie w rejonie tej plaży. Planowane jest również zamknięcie dla indywidualnego ruchu samochodowego szutrowej drogi łączącej Balos oraz miejscowość Kaliviani. W zamian ma zostać uruchomiona zbiorowa komunikacja autobusowa. Drogi, piesze szlaki oraz sama plaża mają być monitorowane i strzeżone co ma w znacznym stopniu ukrócić sytuacje nielegalnego biwakowania.

Rejs na Balos

Bardzo jesteśmy ciekawi, jak te zmiany wpłyną na funkcjonowanie obu tych plaż. Szczególnie silnie zmiany mogą być odczuwane w przypadku laguny Balos. Ograniczenie ruchu samochodowego będzie wyraźnym wsparciem dla rejsów realizowanych z Kissamos. Jeśli motywem działania była chęć zmniejszenia liczby turystów wypoczywających na Balos to w tym względzie decyzje burmistrza wydają się co najmniej kontrowersyjne. Być może jednak chodzi o to by czerpać także zyski ze sprzedaży biletów na busy. Czas pokaże przyczyny i konsekwencje tych decyzji.

Piotrek,  data_2015-04-27 20:17:17 2015-04-27 20:17:17
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Anna Myślińska-Badera
Anna Myślińska-Badera
2015-04-27 18:28:53

nie lubię, szkoda, bo szutrówka na Balos bardzo przyjemna

6
 CRETE
CRETE
2015-04-27 18:41:13

No zobaczymy jak to im wyjdzie w praktyce. Prędkość działania ich samorządów i rozstrzygania przetargów jest taka jak u nas, więc nie jest przesądzone kiedy to wszystko wejdzie w życie.

1
 Kasia Magiera
Kasia Magiera
2015-04-28 06:14:37

no prosze czas pokaże czy wyjdzie to na dobre jesli chodzi o turystów

 CRETE
CRETE
2015-04-28 06:19:44

No zobaczymy. Na pewno będziemy ten temat śledzić.

 Chaoswpodróży.blogspot.com
Chaoswpodróży.blogspot.com
2015-04-28 11:45:20

zdecydowanie nie lubię! na pewno autokar na Balos kosztowałby więcej niż teraz wjazd na drogę czyli po 1e od osoby, a że Elafonisi miałaby być prywatną plażą to sobie nawet nie wyobrażam....

 Krzysztof Adamiec
Krzysztof Adamiec
2015-04-28 13:47:16

Też nie lubię :(

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10152879300187551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Byłam
Gosia | crete.pl : Cześć, tak Samaria jest czynna codziennie. Wyjątkiem są sytuacje gdy z powodu wysokiego zagrożenia pożarem lub ulewnymi deszczami wąwóz może być czasowo wyłączony. Bilety na prom można kupić w kasie w Agia Roumeli. Na pewno na nią trafisz, a jeśli nie to zapytaj w pierwszym lepszym sklepie czy tawernie.
Powinno zostać tak jak jest. Nie można wszystkiego skomercjalizować. Zwłaszcza miejsc o takiej historii.
Magiczne miejsce ♥️
gość Agata: Dzień dobry, bardzo dziękuje za świetny artykuł. Mam jednak 2 pytania: czy wąwóz jest czynny codziennie w wakacje ? Gdzie możemy kupić bilety na prom ?   
Piotrek | www.crete.pl : Ale ten remont nie będzie trwał pół roku. Jestem nawet skłonny napisać, że będzie trwał więcej niż rok. Zresztą to co widzisz to właśnie efekty rozpoczęcia prac w zimie.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera