Planowany remont portu w Chora Sfakion

data_2014-12-16 20:01:19 2014-12-16 20:01:19

Chora Sfakion to jeden z bardziej ruchliwych portów spośród tych znajdujących się na południowym wybrzeżu Krety. Zdecydowaną większość podróżnych przewijających się przez ten port stanowią turyści wracający z wycieczki do wąwozu Samaria. Każdego roku około 150 tysięcy osób korzysta z połączenia promowego między Chora Sfakion a Agia Roumeli. Utrzymanie ciągłości komunikacji morskiej między tymi miejscowościami ma niebagatelne znaczenie dla całego regionu.

Chora Sfakion - port

Od dłuższego czasu wiadomo, że obecna infrastruktura portu w Chora Sfakion nie zapewnia takich możliwości. W listopadzie 2013 roku do realizacji został przyjęty projekt, którego głównym celem jest przebudowa portu w Chora Sfakion oraz dostosowanie go do współczesnych wymagań. Obecna infrastruktura nie zapewnia należytej ochrony basenu portowego przed przenikaniem wysokich fal. W okresach sztormowej pogody korzystanie z cumowisk oraz przystani jest bardzo utrudnione lub wręcz niemożliwe. W takich przypadkach rejsy realizowane miedzy Chora Sfakion a Agia Roumeli są zazwyczaj odwoływane lub przekładane na inne dni. Jest to szczególnie istotne w zimie kiedy okresy sztormowej pogody zdarzają się zdecydowanie częściej, a połączenie promowe między Chora Sfakion a Agia Roumeli realizowane jest tylko raz w tygodniu.

W ostatnich dniach zorganizowane zostało spotkanie, na którym pracownicy Politechniki Ateńskiej przedstawili model fizyczny odzwierciedlający wpływ obecnej infrastruktury na sposób przebiegu fal morskich przenikających do wnętrza portu. Utworzona została grupa ekspercka, w skład której poza wspomnianymi wcześniej pracownikami Politechniki, wejdą również przedstawiciele lokalnych władz oraz Portu Chania. Efektem jej działania będzie zakres prac wymaganych do poprawienia obecnego stanu. Osobiście mamy nadzieje, że etap realizacji nastąpi dosyć szybko. Poprawa infrastruktury portu w Chora Sfakion z pewnością ułatwi życie mieszkańcom Agia Roumeli, którzy w czasie zimowych miesięcy w związku z brakiem połączenia promowego bywają odcięci od świata.

Chora Sfakion - port

Piotrek,  data_2014-12-16 20:01:19 2014-12-16 20:01:19
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

W Jeorjopouli montowali parasole kilka dni temu. No jestem ciekawa czy teraz będą demontować.
gość PiotrWie : Nam się podoba - może znowu da się jeździć na Kretę. Miłośników leżaków zapraszamy z powrotem na północne wybrzeże.
Bardzo się cieszę. Mnie to odpowiada, bo nie znoszę głośnej muzyki na plaży i coraz trudniej było znaleźć miejsce bez leżaków. Jak ktoś chce leżaki to zapewne znajdzie odpowiednie miejsce.
W Falasarnie byłam ostatnio jakieś 2-3 lata temu. Leżak na leżaku, głośna muzyka z baru, co najmniej dwa kłady, kursujące tam i z powrotem co kilka minut, generujace niesamowity hałas i smród.... a pamiętam jeszcze czasy, jak można było na tej plaży rozłożyć się z kocykiem w ciszy i spokoju, eh... no cóż może i szkoda miejsc pracy, ale ludzie wszystko potrafią zniszczyć i nie znają umiaru jeśli chodzi o kasę, ... (...)
Bardzo dobrze. Jak ktoś nie chce wypożyczać leżaka, to miejsca musi szukać na drugim końcu wyspy i w najbrzydszej okolicy.
Małe sprostowanie. Określenie "Fałszywe plaże" jest błędne. Chodzi tu o "Niezadeptane plaże" (gr. Απάτητες παραλίες) ;)
To znaczy, że z Falasarny znikną baldachimy do leżenia? Trochę rewolucja.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera