Grek Zorba w kinie Iluzjon

data_2014-12-02 07:55:53 2014-12-02 07:55:53

W tym roku 17 grudnia minie 50 rocznica światowej premiery filmu Grek Zorba. Być może ciężko w to uwierzyć, ale dopiero 8 kwietnia 2011 roku obyła się pierwsza oficjalna projekcja tej produkcji w Polsce. Jeśli wtedy nie udało się Wam zobaczyć Greka Zorby na srebrnym ekranie to warto odnotować, że już dziś będzie on wyświetlany w warszawskim kinie Iluzjon. Ten film to niesamowita gratka dla fanów Krety, gdyż właśnie tam była kręcona zdecydowana większość zdjęć. Spoglądając na kreteńskie "tło" stanowiące oryginalną scenografię Greka Zorby, można zobaczyć trud ówczesnego codziennego życia mieszkańców tej wyspy.

Grek Zorba w kinie Iluzjon

Film Mihalisa Kakogiannisa to wyjątkowa adaptacja powieści Nikosa Kazantzakisa, która zdobyła pokaźną liczbę nagród i nominacji. Chociaż film ten wydaje się całkowicie zdominowany przez niesamowitą kreację Anthonego Quinna wcielającego się w rolę Alexisa Zorby to jednak warto zwrócić uwagę na inne postacie pojawiające się na ekranie. Warto choćby wspomnieć o niezapomnianej Madame Hortense, której rola przyniosła aktorce Lila Kedrova jeden z 3 Oskarów zdobytych przez ten film.

Projekcja Greka Zorby odbędzie się w ramach cyklu "Przeboje kinowe na święta" organizowanego przez kino Iluzjon. Pierwszy seans obędzie 2 grudnia o godzinie 20. Jeśli z jakiegoś względu termin ten nie będzie Wam pasować to kolejna okazja do spotkania się z Alexisem Zorbą na srebrnym ekranie, będzie możliwa już 11 grudnia również o godzinie 20. 

Piotrek,  data_2014-12-02 07:55:53 2014-12-02 07:55:53
Średnia: 4.5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 4.5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie : Nam się podoba - może znowu da się jeździć na Kretę. Miłośników leżaków zapraszamy z powrotem na północne wybrzeże.
Bardzo się cieszę. Mnie to odpowiada, bo nie znoszę głośnej muzyki na plaży i coraz trudniej było znaleźć miejsce bez leżaków. Jak ktoś chce leżaki to zapewne znajdzie odpowiednie miejsce.
W Falasarnie byłam ostatnio jakieś 2-3 lata temu. Leżak na leżaku, głośna muzyka z baru, co najmniej dwa kłady, kursujące tam i z powrotem co kilka minut, generujace niesamowity hałas i smród.... a pamiętam jeszcze czasy, jak można było na tej plaży rozłożyć się z kocykiem w ciszy i spokoju, eh... no cóż może i szkoda miejsc pracy, ale ludzie wszystko potrafią zniszczyć i nie znają umiaru jeśli chodzi o kasę, ... (...)
Bardzo dobrze. Jak ktoś nie chce wypożyczać leżaka, to miejsca musi szukać na drugim końcu wyspy i w najbrzydszej okolicy.
Małe sprostowanie. Określenie "Fałszywe plaże" jest błędne. Chodzi tu o "Niezadeptane plaże" (gr. Απάτητες παραλίες) ;)
To znaczy, że z Falasarny znikną baldachimy do leżenia? Trochę rewolucja.
Szkoda. Ale wiadomo, gdzie człowiek tam szkody. Na szczęście miałem przyjemność plażować na wyspie. Jest mega pięknie. Plaże zwłaszcza Golden beach zostaje na zawsze w pamięci.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera