Grecja wśród 10 najczęściej odwiedzanych krajów europy

W najnowszym raporcie "Europejska Turystyka-Trendy i Perspektywy" obejmującym trzy pierwsze kwartały 2014 roku, który został przygotowany przez Europejską Komisję ETC (European Travel Commission), Grecja znalazła się wśród 10 najczęściej odwiedzanych europejskich państw. Bardzo dobra lokata w tym rankingu to zasługa dużej dynamiki wzrostu przyjazdów turystów do Grecji. Na przestrzeni trzech pierwszych kwartałów tego roku, liczba osób wypoczywających w Grecji wzrosła o ponad 16%. We wstępie do tego raportu ETC informuje również o tym, że za pozytywny trend odbudowy greckiej turystyki odpowiada również znaczący wzrost podróży biznesowych.

Japończycy w Knossos

Po gorszym okresie związanym z kryzysem gospodarczym,  liczba osób podróżujących na stary kontynent sukcesywnie rośnie. W najnowszym raporcie wykazany został 7% wzrost ilości turystów odwiedzających Europę. Spośród wszystkich krajów, z których zbierane są dane statystyczne, tylko jeden wykazał ujemny wzrostem liczby odwiedzin. W porównaniu z rokiem ubiegłym w pierwszych trzech kwartałach roku 2014 Słowacja zanotowała 14-procentowy spadek liczby turystów.

Jednym z ciekawszych elementów tego raportu, jaki rzucił się w nasze oczy, jest statystyka liczby turystów przyjeżdżających z Federacji Rosyjskiej. Wyraźnie widać, że wydarzenia na Ukrainie oraz późniejsze sankcje nałożone przez UE, mają bardzo zróżnicowany wpływ na turystykę poszczególnych europejskich krajów. Największa ujemna dynamika zmiany liczby przyjeżdżających turystów została odnotowana w przypadku krajów ościennych oraz państw znajdujących się w niedalekim sąsiedztwie Rosji i Ukrainy. W tym samym okresie większość krajów południowej Europy zanotowała znaczące wzrosty liczby turystów przyjeżdżających z Rosji.

Szczególnie imponującym wynikiem, bo około 50% procentowym wzrostem przyjazdów Rosjan może poszczycić się Grecja. Wyraźnie widać, że wieszczony przez Greków  katastrofalny wpływ sankcji na ich rodzimą turystykę, był zdecydowanie przesadzony. Grecja zanotowała również duże wzrosty ilości osób przyjeżdżających z krajów Dalekiego Wschodu. O około połowę wzrosła liczba turystów z Chin oraz Japonii.

Jeśli chcielibyście zapoznać się z tym raportem to w pełnej wersji jest on dostępny pod poniższym adresem:
http://etc-corporate.org/?page=download-report&report_id=64 

Piotrek,  data_2014-11-21 19:06:35 2014-11-21 19:06:35
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Byłam
Gosia | crete.pl : Cześć, tak Samaria jest czynna codziennie. Wyjątkiem są sytuacje gdy z powodu wysokiego zagrożenia pożarem lub ulewnymi deszczami wąwóz może być czasowo wyłączony. Bilety na prom można kupić w kasie w Agia Roumeli. Na pewno na nią trafisz, a jeśli nie to zapytaj w pierwszym lepszym sklepie czy tawernie.
Powinno zostać tak jak jest. Nie można wszystkiego skomercjalizować. Zwłaszcza miejsc o takiej historii.
Magiczne miejsce ♥️
gość Agata: Dzień dobry, bardzo dziękuje za świetny artykuł. Mam jednak 2 pytania: czy wąwóz jest czynny codziennie w wakacje ? Gdzie możemy kupić bilety na prom ?   
Piotrek | www.crete.pl : Ale ten remont nie będzie trwał pół roku. Jestem nawet skłonny napisać, że będzie trwał więcej niż rok. Zresztą to co widzisz to właśnie efekty rozpoczęcia prac w zimie.
gość dodekanezowiec: Na ich miejscu to raczej w zimie taki remont lepszy.  
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera