Trzecia edycja festiwalu smaków Sitii

Dzisiejszego wieczora o godzinie 18.00 w centrum Sitii rozpocznie się 3. edycja Festiwalu Promocji Lokalnych Produktów pochodzących z rejonu tego miasta. Już na pierwszy dzień przewidzianych jest wiele ciekawych imprez, które będą trwały do późnych godzin nocnych. Warto wspomnieć choćby o spotkaniu zorganizowanym przez gospodynie pochodzące z Zakros, dzięki którym będzie można poznać sposób przygotowania oraz oczywiście spróbować typowe kreteńskie i greckie wypieki. W kolejnych godzinach osoby skupione wokół Klubu Kulturalnego Sitia postarają się przybliżyć sposób wykonania rakomelo, czyli jednego z bardziej znanych lokalnych alkoholi. Poza degustacją w ramach imprezy przewidziana jest również prelekcja na temat dobroczynnych właściwości picia tego trunku.

Festiwal smaki Sitia

Kolejne dwa dni tego festiwalu to równie bogaty program, na który składają się różnego rodzaju imprezy, prelekcje, wykłady oraz wycieczki połączone ze zwiedzaniem lokalnych zakładów. Wspólnym elementem spajającym wszystkie dni festiwalu są wieczory, które poświęcone będą poznawaniu specyfiki kreteńskiej kuchni. W sobotę pod okiem szefa Manolisa Kornarosa prowadzone będą zajęcia pozwalające na zgłębienie lokalnych przepisów. Poznana wiedza może się przydać już następnego dnia, gdyż na niedzielny wieczór przewidziane jest rozegranie kulinarnego konkursu na najlepiej przygotowane tradycyjne danie.

Jak dla nas każdy dzień tego festiwalu zapowiada się smakowicie, jeśli spędzacie ten weekend na Krecie to pamiętajcie o tym, aby zarezerwować sobie jeden z wieczorów na wizytę w mieście Sitia. Przy okazji będziecie mieć doskonałą okazję na zwiedzanie dzikiego kreteńskiego wschodu. Więcej informacji o festiwalu wraz z pełnym programem znajdziecie w greckiej broszurze dostępnej pod poniższym adresem: http://sitia-products.gr/festival2014en.pdf

Piotrek,  data_2014-09-19 08:17:59 2014-09-19 08:17:59
Średnia: 5
Liczba ocen: 3
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 3
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Fajny filmik,ale się rozmarzyłam
super film
po prostu.......:( zanik mózgu ...
gość PiotrWie: Jak we wschodniej to trochę zależy gdzie będziesz - jak w okolicy Agios Nikolaos to wąwóz Kritsa, koło Irapetry jest wąwóz Pefki czy Moni Kapsa, ew. trudniejszy Sarakiniko , jak całkiem na wschodzie to Zakres czy Xerocampos.
To nie jest nietrudny wąwóz. Przeszłam ich tu kilka i ten był całkiem wymagający, w dwie strony można się zmęczyć. Dodatkowo słońca i brak wody do uzupełnienia. Respekt przed dziką Kretą!
Nieodpowiedzialni ...Wczoraj widzialam film z trekkingu na YT. Na szczęście skończyło się na obiciach,potłuczeniach,wymęczeniu..gość zyje .. Poszedł sam na szlak Agia Roumeli - Sougia ..Przeszedł część...Bezzapasu wody,prowiantu,map,przygotowania,informacji w hotelu...Skrajna nieodpowiedzialność...Potem znajdują kości takich na szlaku...
kali orexi
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera