Trzecia edycja festiwalu smaków Sitii

data_2014-09-19 08:17:59 2014-09-19 08:17:59

Dzisiejszego wieczora o godzinie 18.00 w centrum Sitii rozpocznie się 3. edycja Festiwalu Promocji Lokalnych Produktów pochodzących z rejonu tego miasta. Już na pierwszy dzień przewidzianych jest wiele ciekawych imprez, które będą trwały do późnych godzin nocnych. Warto wspomnieć choćby o spotkaniu zorganizowanym przez gospodynie pochodzące z Zakros, dzięki którym będzie można poznać sposób przygotowania oraz oczywiście spróbować typowe kreteńskie i greckie wypieki. W kolejnych godzinach osoby skupione wokół Klubu Kulturalnego Sitia postarają się przybliżyć sposób wykonania rakomelo, czyli jednego z bardziej znanych lokalnych alkoholi. Poza degustacją w ramach imprezy przewidziana jest również prelekcja na temat dobroczynnych właściwości picia tego trunku.

Festiwal smaki Sitia

Kolejne dwa dni tego festiwalu to równie bogaty program, na który składają się różnego rodzaju imprezy, prelekcje, wykłady oraz wycieczki połączone ze zwiedzaniem lokalnych zakładów. Wspólnym elementem spajającym wszystkie dni festiwalu są wieczory, które poświęcone będą poznawaniu specyfiki kreteńskiej kuchni. W sobotę pod okiem szefa Manolisa Kornarosa prowadzone będą zajęcia pozwalające na zgłębienie lokalnych przepisów. Poznana wiedza może się przydać już następnego dnia, gdyż na niedzielny wieczór przewidziane jest rozegranie kulinarnego konkursu na najlepiej przygotowane tradycyjne danie.

Jak dla nas każdy dzień tego festiwalu zapowiada się smakowicie, jeśli spędzacie ten weekend na Krecie to pamiętajcie o tym, aby zarezerwować sobie jeden z wieczorów na wizytę w mieście Sitia. Przy okazji będziecie mieć doskonałą okazję na zwiedzanie dzikiego kreteńskiego wschodu. Więcej informacji o festiwalu wraz z pełnym programem znajdziecie w greckiej broszurze dostępnej pod poniższym adresem: http://sitia-products.gr/festival2014en.pdf

Piotrek,  data_2014-09-19 08:17:59 2014-09-19 08:17:59
Średnia: 5
Liczba ocen: 3
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 3
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
 

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Nawet nie wiem jak to skomentować. Sam dzięki pomocy przyjaciół z wielkim trudem tam dotarłem i wróciłem na statek. Gdybym wiedział, że tam na Balos są takie problemy z wejściem na ląd, to nigdy bym się nie zdecydował. Koszt tej wyprawy też nie jest mały. Zraziłem sie bardzo do Krety. Wybierajcie Elafonisi. Tam jest cywilizowane przejście, dojazd.
A czym władze tłumaczyły taki zakaz? Bo to totalny nonsens... Rozumiem żeby był zakaz że tak powiem od czoła laguny ale większe statki i tak podpływały "od tyłu" i tam wysadzały ludzi (chyba że się coś zmieniło) i żadnego zagrożenia nie było dla nikogo i niczego....
Bardzo dobrze. Byliśmy w tym roku świadkami wielu przykrych zdarzeń przy schodzeniu na ląd::stłuczone kolana, skręcone kostki itp.
gość dodekanezowiec: Lubię wyspy greckie za wiatr. Uważam pod tym względem - choć bardziej Rodos i Kos - za przypominające nieco Wyspy Kanaryjskie. Różnicę widać nawet jak się popłynie z Kos do Bodrum czy z Rodos do Marmaris.  Piszę natomiast o tym, że mimo wysokich temperatur łatwiej się je znosi jak jest wiaterek. Alanya czy Cypr to duchota przy wyspach greckich.   Zmiany klimatu są, np. w Heraklionie średnia roczna bywała w XX w. (...)
Gosia | crete.pl : Tak, to prawda. 
gość Tomek: czy to prawda że statki wycieczkowe desantują turystów  prosto do wody ?  w sumie też jakaś atrakcja. ;)  
Dommage on a raté cette festivité......
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera