Tragedia na szlaku między Loutro a Anopolis

O tym jak niebezpiecznie potrafią być piesze szlaki na Krecie przekonała się para turystów z Francji. W ostatni piątek w godzinach porannych starsze małżeństwo postanowiło pokonać drogę łączącą Loutro oraz Anopolis znajdującą się powyżej fragmentu szlaku E4. W sobotę popołudniu o ich zaginięciu lokalne władze zostały poinformowane przez obsługę hotelu, która była zaniepokojona przedłużającą się nieobecnością Francuzów. W niedzielę rano zostały uruchomione poszukiwania, w których uczestniczyło kilkudziesięciu strażaków, policjantów oraz wolontariuszy i mieszkańców tego rejonu Krety.

Szlak między Loutro a Anopolis

W dniu wczorajszym o godzinie 11 rano odnalezione zostało ciało kobiety. Znajdowało się ono w odległości około 3 km od Loutro. Niestety dzisiejszy dzień poszukiwań przyniósł kolejne smutne wiadomości. Na terenie niewielkiego kościółka Ag. Ekaterini, znajdującego się w najwyższym punkcie tego szlaku, odnalezione zostało ciało poszukiwanego mężczyzny.

W chwili obecnej wciąż nie są znane wszystkie szczegóły tego wypadku. Ze wstępnych ustaleń wiadomo jednak, że kobieta najprawdopodobniej potknęła się i doznała obrażeń, które uniemożliwiły jej pokonanie dalszej części drogi. Nieszczęśliwy wypadek miał miejsce w górnej części szlaku około 700m od Ag. Ekaterini. Mężczyzna starał się sprowadzić pomoc, jednak ze względu na brak zasięgu sieci komórkowej, nie mógł się on dodzwonić do służb ratunkowych. Prawdopodobnie to właśnie próba uzyskania kontaktu skłoniła go do samotnego pokonania dalszej części szlaku. Prawdopodobną przyczyną jego śmierci stało się  wycieńczenie, odwodnienie, oraz bardzo wysoka temperatura panująca tamtego dnia.

Szlak między Loutro a Anopolis

Trekking to jedna z najlepszych form zwiedzania Krety. Wielokrotnie przekonywaliśmy Was o tym na łamach naszej strony każdorazowo jednak przypominając o tym, że wybierając się na pieszą wędrówkę trzeba pamiętać o zabraniu ze sobą odpowiedniego sprzętu. Plecak z odpowiednim zapasem wody, mocne buty oraz kijki trekkingowe to obowiązkowe wyposażenie, o którym nie można zapomnieć.

Pod względem technicznym, szlak na którym wydarzył się ten wypadek nie należy do szczególnie trudnych. Ale pokonywany w górę jest wyjątkowo męczący ze względu na tysiące luźnych kamieni, jakie usuwają się spod stóp oraz pełną ekspozycję stoku na palące słońce, a także brak jakiekolwiek cienia. Ponadto przejście go od miejscowości Loutro do Anopolis wymaga pokonania około 700 metrów przewyższenia co może stanowić wyzwanie nawet dla osób o dobrej kondycji. W tym roku osobiście pokonaliśmy tę drogę, więc możemy Wam o tym zaświadczyć z własnego doświadczenia.

Gosia i Piotrek,  data_2014-08-25 18:43:45 2014-08-25 18:43:45
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Piotrek | www.crete.pl
Piotrek | www.crete.pl
2014-08-26 11:57:16

Wyniki autopsji

Dziś ogłoszone zostały wyniki autopsji francuzki która zmarła na szlaku opisywanym w artykule. Główną przyczyną śmierci kobiety było wyczerpanie oraz udar cieplny. Mimo, że wciąż jeszcze nieznane są oficjalne wyniki autopsji mężczyzny to jednak z prawie stu procentową pewnością można napisać że przyczyna śmierci była taka sama.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie: Zaszczepcie się a zaoszczędzicie 2/3 z tego.
18 maja nie jest piątkiem :)
Hej, lecę na Kretę w poniedziałek i faktycznie nie mogłam znaleźć żadnych konkretnych informacji na temat otwarcia wąwozu, ale... Od 20.05 mozna wykupić wycieczki zorganizowane, więc zakładam, że wtedy Samaria otworzy się na turystów, tzn. mam taką ogromną nadzieję...
gość PiotrWie: Sezon się zaczyna. Od rana już trzeci samochód z dostawą do tawerny przy plaży
gość dodekanezowiec: 2 osoby dorosłe + 5,5 latek - ceny z Itaką - 340 x 3 + kwestia powrotu 3 x 99, aczkolwiek: - z kwarantanny po powrocie są zwolnione osoby wracające z przedszkolakiem,  - a wooj z wami, nie byde płocić, łobkupie sie, na kworontonnę se po powrocie pujde, do roboty tysz nie bynde musioł!   A na poważnie - liczę że od czerwca może antygen wprowadzą. 
gość PiotrWie: Bez przesady- Samaria jest mniej więcej tak niebezpieczna jak Droga Pod Reglami w Karkonoszach Szlak jest wyrównany, co kilkadziesiąt minut drogi są źródła wody, a w razie skręcenie nogi obsługa zawiezie delikwenta na koniu. Widziałam tam takich co szli w butach do wody i jakoś doszli. Jak dla kogoś Samaria jest bardzo niebezpieczna to niech lepiej nie opuszcza nadmorskiej promenady. (...)
gość PiotrWie: My dzisiaj byliśmy na okrężnej trasie przez wąwozy Kato Poros i Moundros. Pierwszy bardzo ładny ale bardzo niejasny szlak - spore odcinki szliśmy po prostu strumieniem. Było dość trudno, ale przeszliśmy. Drugi dużo łatwiejszy - ale też ciekawy, przez całą drogę wzdłuż strumienia rosną platany. 11 km zajęło nam 6 godzin.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera