Tragedia na szlaku między Loutro a Anopolis

data_2014-08-25 18:43:45 2014-08-25 18:43:45

O tym jak niebezpiecznie potrafią być piesze szlaki na Krecie przekonała się para turystów z Francji. W ostatni piątek w godzinach porannych starsze małżeństwo postanowiło pokonać drogę łączącą Loutro oraz Anopolis znajdującą się powyżej fragmentu szlaku E4. W sobotę popołudniu o ich zaginięciu lokalne władze zostały poinformowane przez obsługę hotelu, która była zaniepokojona przedłużającą się nieobecnością Francuzów. W niedzielę rano zostały uruchomione poszukiwania, w których uczestniczyło kilkudziesięciu strażaków, policjantów oraz wolontariuszy i mieszkańców tego rejonu Krety.

Szlak między Loutro a Anopolis

W dniu wczorajszym o godzinie 11 rano odnalezione zostało ciało kobiety. Znajdowało się ono w odległości około 3 km od Loutro. Niestety dzisiejszy dzień poszukiwań przyniósł kolejne smutne wiadomości. Na terenie niewielkiego kościółka Ag. Ekaterini, znajdującego się w najwyższym punkcie tego szlaku, odnalezione zostało ciało poszukiwanego mężczyzny.

W chwili obecnej wciąż nie są znane wszystkie szczegóły tego wypadku. Ze wstępnych ustaleń wiadomo jednak, że kobieta najprawdopodobniej potknęła się i doznała obrażeń, które uniemożliwiły jej pokonanie dalszej części drogi. Nieszczęśliwy wypadek miał miejsce w górnej części szlaku około 700m od Ag. Ekaterini. Mężczyzna starał się sprowadzić pomoc, jednak ze względu na brak zasięgu sieci komórkowej, nie mógł się on dodzwonić do służb ratunkowych. Prawdopodobnie to właśnie próba uzyskania kontaktu skłoniła go do samotnego pokonania dalszej części szlaku. Prawdopodobną przyczyną jego śmierci stało się  wycieńczenie, odwodnienie, oraz bardzo wysoka temperatura panująca tamtego dnia.

Szlak między Loutro a Anopolis

Trekking to jedna z najlepszych form zwiedzania Krety. Wielokrotnie przekonywaliśmy Was o tym na łamach naszej strony każdorazowo jednak przypominając o tym, że wybierając się na pieszą wędrówkę trzeba pamiętać o zabraniu ze sobą odpowiedniego sprzętu. Plecak z odpowiednim zapasem wody, mocne buty oraz kijki trekkingowe to obowiązkowe wyposażenie, o którym nie można zapomnieć.

Pod względem technicznym, szlak na którym wydarzył się ten wypadek nie należy do szczególnie trudnych. Ale pokonywany w górę jest wyjątkowo męczący ze względu na tysiące luźnych kamieni, jakie usuwają się spod stóp oraz pełną ekspozycję stoku na palące słońce, a także brak jakiekolwiek cienia. Ponadto przejście go od miejscowości Loutro do Anopolis wymaga pokonania około 700 metrów przewyższenia co może stanowić wyzwanie nawet dla osób o dobrej kondycji. W tym roku osobiście pokonaliśmy tę drogę, więc możemy Wam o tym zaświadczyć z własnego doświadczenia.

Gosia i Piotrek,  data_2014-08-25 18:43:45 2014-08-25 18:43:45
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Piotrek | www.crete.pl
Piotrek | www.crete.pl
2014-08-26 11:57:16

Wyniki autopsji

Dziś ogłoszone zostały wyniki autopsji francuzki która zmarła na szlaku opisywanym w artykule. Główną przyczyną śmierci kobiety było wyczerpanie oraz udar cieplny. Mimo, że wciąż jeszcze nieznane są oficjalne wyniki autopsji mężczyzny to jednak z prawie stu procentową pewnością można napisać że przyczyna śmierci była taka sama.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Gosia | crete.pl : Można się zdziwić prawda? Biznes kwitnie, taxi boaty kursują jak oszalałe przywożąc do Marmary turystów z Chora Sfakion i okolic. A w tawernie przy Marmarze wszystkie stoliki są pozajmowane albo już zarezerwowane. My dostaliśmy stolik chyba tylko dlatego, że kelner zlitował się jak zobaczył nasz zmęczone facjaty po zejściu ze szlaku.
gość PiotrWie: Od kiedy plaża Marmara jest tak tragicznie zastawiona łóżkami i parasolami? Przy okazji polecam inny szlak w pobliżu - Agios Ioanis - Agios Pavlos Beach
gość PiotrWie : Tylko że wtedy trzeba będzie przełożyć pierwszy wyjazd w roku z połowy marca na połowę lutego - niestety wtedy dzień jest dość krótki.
Dokładnie tak właśnie spędzam kwietniowy urlop na Krecie i jest cudnie
https://youtu.be/nkUFqIvmrEE?si=fiJ2H8A7GvPCG44Y ❤️
gość PiotrWie: Od kilkunastu lat unikamy czerwca, lipca i sierpnia, ale jak zrobi się to popularne to chyba przestawimy się na kwiecień i październik 
gość dodekanezowiec: W Grecji (a mam tu na myśli swoje ulubione wyspy czyli Kos, Kreta, Rodos) jednak bym preferował sezon (15 czerwca - 15 września). (...)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera