Tragedia na szlaku między Loutro a Anopolis

O tym jak niebezpiecznie potrafią być piesze szlaki na Krecie przekonała się para turystów z Francji. W ostatni piątek w godzinach porannych starsze małżeństwo postanowiło pokonać drogę łączącą Loutro oraz Anopolis znajdującą się powyżej fragmentu szlaku E4. W sobotę popołudniu o ich zaginięciu lokalne władze zostały poinformowane przez obsługę hotelu, która była zaniepokojona przedłużającą się nieobecnością Francuzów. W niedzielę rano zostały uruchomione poszukiwania, w których uczestniczyło kilkudziesięciu strażaków, policjantów oraz wolontariuszy i mieszkańców tego rejonu Krety.

Szlak między Loutro a Anopolis

W dniu wczorajszym o godzinie 11 rano odnalezione zostało ciało kobiety. Znajdowało się ono w odległości około 3 km od Loutro. Niestety dzisiejszy dzień poszukiwań przyniósł kolejne smutne wiadomości. Na terenie niewielkiego kościółka Ag. Ekaterini, znajdującego się w najwyższym punkcie tego szlaku, odnalezione zostało ciało poszukiwanego mężczyzny.

W chwili obecnej wciąż nie są znane wszystkie szczegóły tego wypadku. Ze wstępnych ustaleń wiadomo jednak, że kobieta najprawdopodobniej potknęła się i doznała obrażeń, które uniemożliwiły jej pokonanie dalszej części drogi. Nieszczęśliwy wypadek miał miejsce w górnej części szlaku około 700m od Ag. Ekaterini. Mężczyzna starał się sprowadzić pomoc, jednak ze względu na brak zasięgu sieci komórkowej, nie mógł się on dodzwonić do służb ratunkowych. Prawdopodobnie to właśnie próba uzyskania kontaktu skłoniła go do samotnego pokonania dalszej części szlaku. Prawdopodobną przyczyną jego śmierci stało się  wycieńczenie, odwodnienie, oraz bardzo wysoka temperatura panująca tamtego dnia.

Szlak między Loutro a Anopolis

Trekking to jedna z najlepszych form zwiedzania Krety. Wielokrotnie przekonywaliśmy Was o tym na łamach naszej strony każdorazowo jednak przypominając o tym, że wybierając się na pieszą wędrówkę trzeba pamiętać o zabraniu ze sobą odpowiedniego sprzętu. Plecak z odpowiednim zapasem wody, mocne buty oraz kijki trekkingowe to obowiązkowe wyposażenie, o którym nie można zapomnieć.

Pod względem technicznym, szlak na którym wydarzył się ten wypadek nie należy do szczególnie trudnych. Ale pokonywany w górę jest wyjątkowo męczący ze względu na tysiące luźnych kamieni, jakie usuwają się spod stóp oraz pełną ekspozycję stoku na palące słońce, a także brak jakiekolwiek cienia. Ponadto przejście go od miejscowości Loutro do Anopolis wymaga pokonania około 700 metrów przewyższenia co może stanowić wyzwanie nawet dla osób o dobrej kondycji. W tym roku osobiście pokonaliśmy tę drogę, więc możemy Wam o tym zaświadczyć z własnego doświadczenia.

Gosia i Piotrek,  data_2014-08-25 18:43:45 2014-08-25 18:43:45
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Piotrek | www.crete.pl
Piotrek | www.crete.pl
2014-08-26 11:57:16

Wyniki autopsji

Dziś ogłoszone zostały wyniki autopsji francuzki która zmarła na szlaku opisywanym w artykule. Główną przyczyną śmierci kobiety było wyczerpanie oraz udar cieplny. Mimo, że wciąż jeszcze nieznane są oficjalne wyniki autopsji mężczyzny to jednak z prawie stu procentową pewnością można napisać że przyczyna śmierci była taka sama.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Przestali bawić się w plandemię więc mają wzrosty. Portugalia dołączyła od lipca, stracili 2 miesiące w stosunku do Grecji.
Widać w Grecji tłumy. Po dwóch latach pandemii aż mi przeszkadza że jest tyle osób. Ale z drugiej strony może Grecy zrozumieją, że da się żyć bez rosyjskich turystów. Na forach greckich wylewała się wczesniej fala żółci na zamknięcie przestrzeni dla rosyjskich samolotów. Było to wręcz obrzydliwe i ciężko było czytać pretensje Greków i ataki na Ukraińców. (...)
Gosia | crete.pl : Wszystko co dobre się kiedyś kończy. Kreta od kilku lat przeżywa oblężenie, kiedyś może ten szał minie. A jeśli nie to tak jak piszesz - Grecja ma wiele nieodkrytych miejsc.
Gosia | crete.pl : Można dojechać tylko samochodem. Od Gouverneto do Katholiko to maksymalnie pół godziny wolnego spaceru w jedną stronę.
gość PiotrWie: Też uważam że szkoda ale tego nie odwrócimy. Dlatego postanowiliśmy zmienić kierunki - będziemy jeździć na wyspy jeszcze nie upowszechnione turystycznie choć wiemy że jest to droższe i trudniejsze, ale zdecydowanie ciekawsze. W maju byliśmy na Kimolos ( i przy okazji na Milos) a na wrzesień mamy bilety na Astipaleę. Na szczęście w ostatnich 15 latach zdążyliśmy zwiedzić sporo Krety.
maciej zyluk : Hej, Czy do klasztoru Gouverneto mozna dojechac transportem publicznym czy tylko wynajmujac samochod?  Bylbym zainteresowany dojsciem do klasztoru Catholico. Ile trzeba zaplanowac czasu na taka wyprawe? (Gouverneto - Catholico - Gouverneto?
Bardzo szkoda :/
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera