Wino i ser w Fortezzy

data_2024-06-20 20:21:06 2024-06-20 20:21:06

W najbliższy piątek 21 czerwca w Rethymno wielbiciele wina powinni zarezerwować sobie kilka godzin swojego czasu. W tamtejszej twierdzy Fortezza w godzinach 19:30-23:00 odbędzie się impreza Wines @ Fortezza zorganizowana przez Wines of Crete, gminę Rethymno i Stowarzyszenie Kreteńskich Winiarzy. Podczas tego wydarzenia będzie można spróbować ponad 200 różnych win pochodzących z 22 lokalnych winiarni, które przynależą do Crete Winemakers Network. Jest to znakomita okazja aby porównać smaki win wytworzonych z kreteńskich szczepów z tymi produkowanymi ze szczepów znanych na rynkach europejskich. Odwiedzający będą mogli podczas degustacji również poznać samych winiarzy.

Wines Of Crete

W imprezie weźmie udział również lokalna fabryka serów Galeni – AFOI Zervo OE, będzie to więc również okazja do spróbowania wysokiej jakości kreteńskich serów. Chyba nie ma lepszego połączenia jak wino i ser. Imprezie będzie towarzyszyć muzyka na żywo z udziałem Eleni Dramitinou i Tiny Tsimpidis.

Wstęp na tę imprezę jest płatny. Za bilet wstępu trzeba będzie zapłacić 10 €.

Fortezza

Lokalne władze Krety poszukując nowych klientów od kilku lat zaczęły promować turystykę winiarską. Piątkowa impreza, która będzie zorganizowana już po raz czwarty, świetnie wpisuje się w ten trend. Poznawanie lokalnych win, szczepów i smaków to przecież poznawanie kultury, tradycji i mieszkańców wyspy. To również odpowiedź na przesłanie kampanii reklamowej która reklamuje wyspę hasłem „Kreta, poczuj autentyczność”. Ma ona zachęcać gości do okrywania wszystkiego, co składa się na wyjątkowe doświadczenie turystyczne tej wyspy.

Wines @ Fortezza

Gosia,  data_2024-06-20 20:21:06 2024-06-20 20:21:06
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/860144379493161

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
 

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Nawet nie wiem jak to skomentować. Sam dzięki pomocy przyjaciół z wielkim trudem tam dotarłem i wróciłem na statek. Gdybym wiedział, że tam na Balos są takie problemy z wejściem na ląd, to nigdy bym się nie zdecydował. Koszt tej wyprawy też nie jest mały. Zraziłem sie bardzo do Krety. Wybierajcie Elafonisi. Tam jest cywilizowane przejście, dojazd.
A czym władze tłumaczyły taki zakaz? Bo to totalny nonsens... Rozumiem żeby był zakaz że tak powiem od czoła laguny ale większe statki i tak podpływały "od tyłu" i tam wysadzały ludzi (chyba że się coś zmieniło) i żadnego zagrożenia nie było dla nikogo i niczego....
Bardzo dobrze. Byliśmy w tym roku świadkami wielu przykrych zdarzeń przy schodzeniu na ląd::stłuczone kolana, skręcone kostki itp.
gość dodekanezowiec: Lubię wyspy greckie za wiatr. Uważam pod tym względem - choć bardziej Rodos i Kos - za przypominające nieco Wyspy Kanaryjskie. Różnicę widać nawet jak się popłynie z Kos do Bodrum czy z Rodos do Marmaris.  Piszę natomiast o tym, że mimo wysokich temperatur łatwiej się je znosi jak jest wiaterek. Alanya czy Cypr to duchota przy wyspach greckich.   Zmiany klimatu są, np. w Heraklionie średnia roczna bywała w XX w. (...)
Gosia | crete.pl : Tak, to prawda. 
gość Tomek: czy to prawda że statki wycieczkowe desantują turystów  prosto do wody ?  w sumie też jakaś atrakcja. ;)  
Dommage on a raté cette festivité......
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera