Dobry start sezonu

data_2024-05-08 20:43:47 2024-05-08 20:43:47

Mimo że sezon turystyczny na Krecie dopiero się rozkręca to liczby jakie podał Nikos Chalkiadakis, prezes Związku Hotelarzy w Heraklionie, robią wrażenie. Dobra passa Krety trwa i wszystko wskazuje na to, że te wakacje o ile nic nie ulegnie zmianie, będą okazją do pobicia kolejnych rekordów popularności wyspy.

Dobry start sezonu

Według Chalkiadakisa na wyspie na ten moment otwarto już blisko 100% hoteli, a obłożenie w nich waha się w granicach 60-70% co jest bardzo dobrym wynikiem jak na pierwszą dekadę maja. W rejonie Agios Nikolaos oraz Eloundy w której znajdują się najdroższe hotele Krety otwarto 90% hoteli, a zajętość miejsc wynosi około 70%. Branża turystyczna jest pełna optymizmu, choć sen z powiek spędza stały problem dotyczący braku personelu hotelowego.

Przypominamy, że problem niedoboru pracowników znacznie pogłębiła pandemia, w trakcie której hotele były długo zamknięte a obostrzenia nałożone na podróżujących zniechęcały do wyjazdów. Wówczas spora część pracowników hotelowych przekwalifikowała się i znalazła zatrudnienie w innych sektorach. Obecnie trwają próby ściągnięcia z powrotem tych osób do hoteli, jednak osobiście powątpiewamy w skuteczność tych działań.

Notorycznemu brakowi pracowników branży turystycznej próbuje też zaradzić Ministerstwo Turystyki, które stawia na edukację nowych młodych kadr. Na efekty tego działania przyjdzie jednak poczekać. Niestety nieprawidłowości w działaniach części hoteli zniechęcają do podejmowania tej pracy. Powtarzają się skargi na problemy z ubezpieczeniem pracowników, brakiem wolnych dni oraz nadmierną intensyfikacją pracy.

Gosia,  data_2024-05-08 20:43:47 2024-05-08 20:43:47
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

2024-05-09 16:00:58

I bardzo dobrze, Ci wspaniali ludzie zasługują na prosperite.

 gość}
gość PiotrWie
2024-05-10 10:10:51

Kolejne rekordy to obraz coraz większego overtourismu Krety. Na szczęście są jeszcze miejsca w Grecji gdzie można znaleźć spokój - obecnie jesteśmy na Ikarii gdzie jest mniej więcej tak jak 15 lat temu na południu i w interiorze Krety - na plażach i górskich szlakach spotykasz pojedyncze osoby.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/832699582237641

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
 

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Nawet nie wiem jak to skomentować. Sam dzięki pomocy przyjaciół z wielkim trudem tam dotarłem i wróciłem na statek. Gdybym wiedział, że tam na Balos są takie problemy z wejściem na ląd, to nigdy bym się nie zdecydował. Koszt tej wyprawy też nie jest mały. Zraziłem sie bardzo do Krety. Wybierajcie Elafonisi. Tam jest cywilizowane przejście, dojazd.
A czym władze tłumaczyły taki zakaz? Bo to totalny nonsens... Rozumiem żeby był zakaz że tak powiem od czoła laguny ale większe statki i tak podpływały "od tyłu" i tam wysadzały ludzi (chyba że się coś zmieniło) i żadnego zagrożenia nie było dla nikogo i niczego....
Bardzo dobrze. Byliśmy w tym roku świadkami wielu przykrych zdarzeń przy schodzeniu na ląd::stłuczone kolana, skręcone kostki itp.
gość dodekanezowiec: Lubię wyspy greckie za wiatr. Uważam pod tym względem - choć bardziej Rodos i Kos - za przypominające nieco Wyspy Kanaryjskie. Różnicę widać nawet jak się popłynie z Kos do Bodrum czy z Rodos do Marmaris.  Piszę natomiast o tym, że mimo wysokich temperatur łatwiej się je znosi jak jest wiaterek. Alanya czy Cypr to duchota przy wyspach greckich.   Zmiany klimatu są, np. w Heraklionie średnia roczna bywała w XX w. (...)
Gosia | crete.pl : Tak, to prawda. 
gość Tomek: czy to prawda że statki wycieczkowe desantują turystów  prosto do wody ?  w sumie też jakaś atrakcja. ;)  
Dommage on a raté cette festivité......
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera