Greckie Święto Niepodległości

data_2024-03-25 20:17:56 2024-03-25 20:17:56

25 marca to dzień, w którym Grecy obchodzą swoje Święto Niepodległości. W wielu miastach zarówno na Krecie, jak  i w w Atenach gromadziły się tłumy ludzi, którzy przyszli obejrzeć parady zorganizowane z tej okazji. Także w mniejszych miejscowościach zorganizowano liczne wydarzenia, które pozwoliły obywatelom Grecji cieszyć się  tym dniem. Dzisiejsze święto to dla Greków także powód do wyrażania swojej dumy w szczególny sposób. Co roku z tej okazji  w różnych miejscach zawieszane są ogromnych rozmiarów flagi narodowe. Na przykład dzisiaj w Heraklionie przy twierdzy Koules wciągnięto na kilka godzin flagę o powierzchni 1440 metrów kwadratowych.

Ogromna flaga w HeraklionieŹródło zdjęcia: www.ekriti.gr
Dzisiejsza wojskowa parada w Heraklionie
Grecka rewolucja w 1821 roku przyczyniła się do utworzenia nowożytnego państwa greckiego i finalnie odzyskania niepodległości. Oczywiście nie stało się to natychmiast, bo na rezultat przyszło jeszcze poczekać. Jednak dzięki poparciu Francji, Wielkiej Brytanii i Rosji w roku 1830 roku Grecja ostatecznie wywalczyła sobie niepodległość.

Giorgos Mylonakis, burmistrz miejscowości Kissamos na Krecie, powiedział dzisiaj: „Jako Grecy mamy wieczny dług, aby zawsze pamiętać, że demokratyczne osiągnięcia, dla których rewolucjoniści się poświęcili, nie zostały dane na zawsze. Musimy nadal walczyć i bronić podstawowych zasad pokoju, demokracji i wolności, które są niewyczerpanym źródłem odwagi, odpowiedzialności i optymizmu dla teraźniejszości i przyszłości naszego kraju”.
W dzisiejszych uroczystościach w Grecji zabrakło premiera Kyriakosa Mitostakisa, który jest obecnie w Kanadzie. Z okazji Święta Niepodległości wziął udział w paradzie zorganizowanej przez grecką społeczność w Montrealu.

Gosia,  data_2024-03-25 20:17:56 2024-03-25 20:17:56
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

2024-03-25 20:19:27

Χρόνια πολλά

2024-03-25 22:40:26

1
2024-03-26 15:31:13

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/805194921654774

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie : Nam się podoba - może znowu da się jeździć na Kretę. Miłośników leżaków zapraszamy z powrotem na północne wybrzeże.
Bardzo się cieszę. Mnie to odpowiada, bo nie znoszę głośnej muzyki na plaży i coraz trudniej było znaleźć miejsce bez leżaków. Jak ktoś chce leżaki to zapewne znajdzie odpowiednie miejsce.
W Falasarnie byłam ostatnio jakieś 2-3 lata temu. Leżak na leżaku, głośna muzyka z baru, co najmniej dwa kłady, kursujące tam i z powrotem co kilka minut, generujace niesamowity hałas i smród.... a pamiętam jeszcze czasy, jak można było na tej plaży rozłożyć się z kocykiem w ciszy i spokoju, eh... no cóż może i szkoda miejsc pracy, ale ludzie wszystko potrafią zniszczyć i nie znają umiaru jeśli chodzi o kasę, ... (...)
Bardzo dobrze. Jak ktoś nie chce wypożyczać leżaka, to miejsca musi szukać na drugim końcu wyspy i w najbrzydszej okolicy.
Małe sprostowanie. Określenie "Fałszywe plaże" jest błędne. Chodzi tu o "Niezadeptane plaże" (gr. Απάτητες παραλίες) ;)
To znaczy, że z Falasarny znikną baldachimy do leżenia? Trochę rewolucja.
Szkoda. Ale wiadomo, gdzie człowiek tam szkody. Na szczęście miałem przyjemność plażować na wyspie. Jest mega pięknie. Plaże zwłaszcza Golden beach zostaje na zawsze w pamięci.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera