Promocja Krety w porcie morskim

data_2023-04-10 18:38:21 2023-04-10 18:38:21

Początek tegorocznego sezonu turystycznego na Krecie jest bardzo dynamiczny. Tylko przez samo lotnisko w Heraklionie do końca marca przewinęło się ponad 30 tys. turystów. Jednak Heraklion posiada również drugie wrota przez które przyjmuje ruch turystyczny. To oczywiście port morski będący celem statków wycieczkowych oraz prywatnych łodzi. Wstępne szacunki zakładają, że drogą morską w tym roku do Heraklionu przybędzie ponad 300 000 osób. I właśnie z potencjałem tego portu władze stolicy Krety wiążą swoje dalekosiężne plany.

Port morski w Heraklionie
Port morski w Heraklionie

Jednym z najważniejszych celów gminy Heraklion na nadchodzące lata jest promocja miasta jako miejsca będącego atrakcją gastronomiczną. Z tego powodu w ramach współpracy Gminy Heraklion i Zarządu Portu ma powstać tu lokalny targ z kreteńskimi produktami. Dla gości wpływających do portu w Heraklionie byłby on pierwszym miejscem gdzie mogliby zetknąć się z bogactwem kulinarnym Krety. Na targu turyści, którzy zsiądą z pokładów statków, mogliby od razu spróbować specjałów, z których słynie wyspa. W dalszej perspektywie ma to spowodować poszerzenie rynku zbytu produktów kulinarnych.

Z pewnością jest to ciekawy pomysł, ponieważ pasażerowie statków wycieczkowych często zupełnie nie znają lokalnych produktów z miejsc, do których zawijają wycieczkowce. Dokładniejszemu poznaniu lokalnych smaków nie sprzyja również zbyt krótki czas jaki mogą spędzić na wyspie. Dzięki targowi goście mieliby okazję nie tylko do szybkich degustacji, ale również do dokonania konkretnych zakupów.

Gosia,  data_2023-04-10 18:38:21 2023-04-10 18:38:21
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/599909525516649

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie : Nam się podoba - może znowu da się jeździć na Kretę. Miłośników leżaków zapraszamy z powrotem na północne wybrzeże.
Bardzo się cieszę. Mnie to odpowiada, bo nie znoszę głośnej muzyki na plaży i coraz trudniej było znaleźć miejsce bez leżaków. Jak ktoś chce leżaki to zapewne znajdzie odpowiednie miejsce.
W Falasarnie byłam ostatnio jakieś 2-3 lata temu. Leżak na leżaku, głośna muzyka z baru, co najmniej dwa kłady, kursujące tam i z powrotem co kilka minut, generujace niesamowity hałas i smród.... a pamiętam jeszcze czasy, jak można było na tej plaży rozłożyć się z kocykiem w ciszy i spokoju, eh... no cóż może i szkoda miejsc pracy, ale ludzie wszystko potrafią zniszczyć i nie znają umiaru jeśli chodzi o kasę, ... (...)
Bardzo dobrze. Jak ktoś nie chce wypożyczać leżaka, to miejsca musi szukać na drugim końcu wyspy i w najbrzydszej okolicy.
Małe sprostowanie. Określenie "Fałszywe plaże" jest błędne. Chodzi tu o "Niezadeptane plaże" (gr. Απάτητες παραλίες) ;)
To znaczy, że z Falasarny znikną baldachimy do leżenia? Trochę rewolucja.
Szkoda. Ale wiadomo, gdzie człowiek tam szkody. Na szczęście miałem przyjemność plażować na wyspie. Jest mega pięknie. Plaże zwłaszcza Golden beach zostaje na zawsze w pamięci.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera