Produkt pierwszej potrzeby według Greków

data_2023-02-22 20:28:40 2023-02-22 20:28:40

Jaki jest najpopularniejszy produkt spożywczy w Grecji? Zapewne powiecie, że jest to feta. I będzie w tym stwierdzeniu sporo racji, bo Grecy rzeczywiście zjadają najwięcej fety na świecie. Jednak jest jeszcze jeden produkt, który cieszy się tak dużą popularnością, że kupują go nawet ci, którzy go później nie spożywają.

Grecka kawa

O czym zatem mowa? O kawie! Jak bowiem wyobrażacie sobie przeciętnego Greka? Oczywiście popijającego kawę. Ci którzy powiedzą, że popijającego ouzo czy palącego papierosa, też będą mieli trochę racji. Jednak to od kawy wielu Greków zaczyna dzień.

Aż 84% Greków pije kawę codziennie

Tych którzy deklarują, że w ogóle nie piją kawy jest zaledwie 5%. Jednak co ciekawe wśród tych kawowych abstynentów 66% kupuje ją na potrzeby swoich domowników, co jeszcze bardziej podbija statystyki popularności tej używki.

50% osób deklarujących codziennie picie kawy, regularnie pije dzień w dzień nawet po 2-3 filiżanki malej czarnej.

73% osób pijących kawę twierdzi, że nie może zastąpić jej innymi napojami, a 53% respondentów nigdy nie myślało o zrezygnowaniu z picia kawy. Jednak jeśli rzucenie tego nawyku wymagane byłoby ze względów zdrowotnych to 17% badanych byłoby gotowych poddać się tej próbie. 14% osób deklaruje, że mogłoby zrezygnować z picia kawy z powodu niedostatków finansowych.

W godzinach porannych popularne kawiarnie zapełniają się Grekami, którzy tak właśnie zaczynają dzień. Szybka kawa, której często towarzyszy papieros to też okazja do porannego spotkania ze znajomymi. To pewien styl życia. Zapewne dlatego 38% badanych osób powiedziało, że ograniczenie spożycia kawy wiązałoby się również z ograniczeniem ich interakcji społecznych. Z wyników uzyskanych w badaniu 62% osób woli wypić kawę przy kawiarnianym stoliku, a tylko 33% kupuje kawę na wynos.

Elliniko kafe

Jakie są powody dla których mieszkańcy Grecji piją tyle kawy? Aż 55% twierdzi, że kawa ich pobudza. Jednak 42% twierdzi natomiast, że czarny napój ich relaksuje i odpręża.

Walka o grecki rynek

Tych statystyk dostarczyło ogólnokrajowe badanie przeprowadzone przez Kάπα Research, którego celem było nakreślenie profilu greckiego konsumenta.

Badanie to jest pewnie przygotowaniem do batalii o zagarnięcie jak największej części rynku. W Grecji kawa jest jednym z trzech produktów, o który ostro rywalizują czołowe firmy licząc na zwiększenie swoich udziałów na rynku. Coca-cola, która jest dominującym producentem napojów bezalkoholowych, zamierza zwiększyć swoje udział w greckim rynku kawy do 10% a następnie w ciągu kilku lat zdobyć wiodące udziały. Ostrą rywalizację zapowiada również włoska firma Caffè Vergnano, która do końca tego roku chce dotrzeć z ofertą do 300 sklepów, aby ostatecznie osiągnąć cel obecności w 1000 sklepów w ciągu kolejnych 3 lat.

 

Gosia,  data_2023-02-22 20:28:40 2023-02-22 20:28:40
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Mariola Dudzinska
Mariola Dudzinska
2023-02-22 19:38:22

1
 Kasia Chrobry
Kasia Chrobry
2023-02-22 20:14:22

1
 Mariusz Bart
Mariusz Bart
2023-02-22 20:29:54

Ależ ja mam we krwi w sobie dużo Greka..;p

1
 Tomek Kawowski
Tomek Kawowski
2023-02-22 20:43:27

Limonczello ;)

1
 Krzysztof Siewierski
Krzysztof Siewierski
2023-02-22 21:36:56

raki

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/572850721555863

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Lotnisko w Hanii jest o niebo lepsze ,Heraklion to małe piekiełko .
Wspominam koszmarnie, popsute pasy transmisyjne do transportu walizek, galop wokół budynku żeby zdać walizkę ręcznie, gigantyczna kolejka na zewnątrz, w upale, bez wody. W ogole kolejki wszędzie, potem kilka odlotow z jednej bramki, totalny bałagan, tłok, brak miejsca żeby usiąść, nawet na podłodze.
Ma swój urok
Ja się zgadzam to lotnisko nie ogarnia .Jest za małe na tak dużą rzesze turystów . Tylko tam siedzieliśmy w samolocie a byliśmy z 15 do startu z tego samego pasa co inne samoloty. A jak przylecieliśmy to krążyliśmy nad lotniskiem bo też wszyscy na jednym pasie wylądować nie mogli .
Super
Może miałam szczęście, ale zawsze było w porządku.
Ja to się tak czasem zastanawiam, jakich wodotryków oczekuje turysta po lotnisku.. czysty kibel, sprawna obsługa podróżnych, dobry dojazd - także transportem publicznym - i działająca klimatyzacja (w krajach południowych) lub ogrzewanie (na północy) to zupełnie wystarczające udogodnienia.. przecież lotnisko to nie hotel..
Parklot
CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera