Booking.com

Niebezpieczne znalezisko w wąwozie

W ostatnim czasie sporo pisaliśmy na temat pożarów na Krecie. Wysoka temperatura, wiatr oraz wysuszona słońcem roślinność sprzyjają pojawianiu się ognia i jego szybkim rozprzestrzenianiu się. Ponadprzeciętna ilość pożarów jaka pojawia się w tym roku świadczy o tym najlepiej. Niestety bywa jednak i tak, że to człowiek przykłada rękę do pojawienia się pożaru. Świadczyć może o tym znalezisko jakiego dokonano dzisiaj w jednym z kreteńskich wąwozów.

Butelka z benzyną z petardą

Dzisiaj w godzinach porannych w spektakularnym wąwozie Arvi znajdującym się w gminie Viannos na południu Krety znaleziono plastikową butelkę wypełnioną benzyną z przymocowanym do niej ładunkiem wybuchowym. Oceniono że mógł on eksplodować w każdej chwili wywołując pożar w tym obszarze. Uznano to za próbę celowego podpalenia a lokalne władze natychmiast wszczęły alarm. Rozpoczęto poszukiwania osoby, która pozostawiła ten ładunek w wąwozie. Niestety w rejonie tego wąwozu nie ma kamer, więc działania policji będą raczej szukaniem igły w stogu siana. O zdarzeniu poinformowano również straż pożarną, która jest teraz w stanie podwyższonej gotowości i prowadzi nasilone patrole w różnych miejscach.

Mimo że tym razem nie doszło do eksplozji i pojawienia się ognia, to jednak samo to zdarzenie wzbudziło niepokój. Komu i z jakiego powodu może zależeć na wywoływaniu pożaru i to w miejscu, do którego mogą potencjalnie udać się turyści? Arvi jest niebezpiecznym wąwozem technicznym, którego pokonanie nie jest możliwe bez odpowiedniego sprzętu. Spektakularnie wodospady, zjazdy i jaskinie sprawiają, że jest to atrakcyjne miejsce dla miłośników wspinaczki oraz kanioningu.

Gosia,  data_2022-08-04 20:59:01 2022-08-04 20:59:01
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

2022-08-04 19:12:04

po prostu.......:( zanik mózgu ...

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2022-08-04 20:55:35

Dana Gołowacz Nie śledzimy innych blogów nt. Krety, ale jak widać temat aktualny dla wszystkich. Podpalenia to częsta przyczyna

2022-08-04 19:32:43

CRETE - Kreta ostatnio Asia pisała na swoim blogu o podpaleniach ....przecież straty wynikające z pożarów są niewymierne ...nie rozumiem człowieka ..

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2022-08-04 19:27:33

Dana Gołowacz Dla nas też niepojęte

1

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10158655938832551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Byłam I braków nie widziałam, ale jeżeli jest jak mówisz, to ktoś powinien szybko ten stan zmienić
gość PiotrWie : W czwartek to samo zjawisko oglądaliśmy na Astipalei 
W Norwegii na wybrzeżu, najczęściej latem gdy zapowiadana jest słoneczna pogoda mamy podobne mgły, ale to mgły adwekcyjne, gdzie jest odwrotnie, chłodne morze i ciepłe powietrze. Potrafi takie dziadostwo przyjść z morza na cały dzień, a kilometrów dalej w głąb lądu świeci słoneczko
gość PiotrWie : Nie trzeba iść eksponowanym klifem. Jest inna droga, która jeszcze jakieś 8 lat temu była opisana na kamieniu jako Easy to Loutro, nie rozumiem czemu ktoś ten napis zamalował. Jakieś kilkaset metrów od plaży Marmara odchodzi prosto w górę dróga do Livaniany, krętymi naturalnymi schodami. Dochodzi do drogi Loutro - Livaniany i jest zdecydowanie łatwiejszy od oficjalnego szlaku. (...)
Zawsze doradzamy osobom wybierajacym się na Kretę: - Bądź realistą. Oceniaj swoje możliwości. Zerknij w swoją metrykę urodzenia i kartę zdrowia. Wąwóz Samaria i niektóre piesze trasy są groźne ( szczególnie w upale), strome, kamieniste.
Tawerna Grecka: Będziemy
Gosia | crete.pl : Tak, są takie biura które organizują wycieczki do Sfendoni. Zwiedzanie jaskini jest zazwyczaj połączone ze wizytą w  okolicznych wioskach.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera