Autobusem od plaży Frangokastello do Agia Galini

Kreteńska gmina Agios Vasileios obecnie kończy realizację dużego projektu drogowego, który finalnie już wkrótce połączy większość plaż tej gminy począwszy od Frangokastello, a skończywszy na Agia Galini.

Frangokastello gmina Agios Vasileios

W ostatnich dniach rozpoczęto ostateczne prace oraz kładzenie asfaltu. Nowa oś nabrzeżnej drogi ma długość 62 kilometrów. Część tych dróg powstała w poprzednich projektach, obecnie zaś dodano czterdziestokilometrowy odcinek z utwardzoną nawierzchnią, który połączył istniejące już trasy w jedną. Droga ta rozpoczyna się przy plaży Frangokastello i łączy takie znane plaże jak Polirizos, Koraka, Souda, Plakias, dalej przebiega w rejonie Preveli, Triopetra. Jej punkt końcowy ostatecznie wyznacza znana turystyczna miejscowość Agia Galini. Niestety w zakres tej trasy nie wchodzą tak piękne plaże jak Ligres oraz Agios Pavlos, jednak wciąż są prowadzone rozmowy na temat włączenia tych plaż do tego unikalnego projektu.

Burmistrz gminy Yannis Tatarakis zdradził, że prowadzi rozmowy z kreteńskim przewoźnikiem KTEL o utworzeniu połączenia autobusowego na tej trasie. Wedle jego zapowiedzi autobus ten miałby startować w Rethymno i kursować dwukrotnie w ciągu dnia. Dałoby to turystom możliwość korzystania z unikalnych plaż południa Krety przy względnie niskich kosztach przejazdu. Podróżowanie autobusami KTEL po Krecie jest bowiem relatywnie tanie. Burmistrz twierdzi, że pilotażowe kursy na tej trasie mają wystartować już 15 lipca, a autobusy miałyby kursować do 15 września.

Pilotaż ten jest niezbędny do określenia zainteresowania turystów nową trasą i wprowadzeniem ewentualnych korekt w przyszłym sezonie.

Gosia,  data_2022-07-04 21:00:06 2022-07-04 21:00:06
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

2022-07-04 19:17:48

Bardzo szkoda :/

1
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2022-07-04 19:32:36

Olga Be ??

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2022-07-04 20:37:31

Olga Be Te drogi istniały wcześniej, teraz zostały utwardzone jak wiele innych w tym rejonie Krety. Czasem dla wygody i bezpieczeństwa turystów, ale najczęściej dla mieszkańców, którzy przecież żyją tu na co dzień. Korzystanie z nieutwardzonych dróg jesienią czy zimą nie należy do przyjemności. Zatem korzyści z tej zmiany będą po obu stronach. Nas też boli nadmierne eksploatowanie wyspy, jednak to jej mieszkańcy decydują o kierunku rozwoju swojego regionu. Czas pokaże czy był on słuszny.

2
2022-07-04 19:53:14

Jestem przeciwniczką niszczenia natury. Drogi,które były do tej pory,wcale nie należą do najgorszych na Krecie. A większa liczba turystów, to też obciążenie dla natury. W ślad za drogami pojawia się nowe betonowe klocki "hotele". Z roku na rok coraz mniej pięknych miejsc na tej wyspie.

1
 gość}
gość PiotrWie
2022-07-05 20:06:10

Też uważam że szkoda ale tego nie odwrócimy. Dlatego postanowiliśmy zmienić kierunki - będziemy jeździć na wyspy jeszcze nie upowszechnione turystycznie choć wiemy że jest to droższe i trudniejsze, ale zdecydowanie ciekawsze. W maju byliśmy na Kimolos ( i przy okazji na Milos) a na wrzesień mamy bilety na Astipaleę. Na szczęście w ostatnich 15 latach zdążyliśmy zwiedzić sporo Krety.

Gosia | crete.pl
Gosia | crete.pl
2022-07-05 20:57:57

Wszystko co dobre się kiedyś kończy. Kreta od kilku lat przeżywa oblężenie, kiedyś może ten szał minie. A jeśli nie to tak jak piszesz - Grecja ma wiele nieodkrytych miejsc.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10158616576817551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Bravo Creta ❤️
I to bez Rosjan!!! Wow!!!
Super. Ja dziś właśnie wylądowałam w Chanii. Uwielbiam to miejsce
Lepiej się tego ująć nie da .....niesamowite uczucie
Pierwszy wdech po wyjściu z samolotu jest bezcenny
My za równe 3 tygodnie lecimy, pierwszy raz na Kretę:-)
Zawsze robię pstryka
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera