Niebezpieczne zdarzenia na pieszych szlakach Krety

Sezon na Krecie rozkręca się z każdym tygodniem, na wyspę przyjeżdża coraz więcej turystów, choć do wakacji brakuje jeszcze kilku tygodni. Wśród turystów przybywających na wyspę nie brakuje też amatorów pieszych szlaków i wycieczek wysokogórskich. Wiosna to akurat dobry moment na takie eskapady bo temperatury są bardziej sprzyjające niż latem. Niestety popularność tej aktywności sprawia, że zaczynają się mnożyć sytuacje niebezpieczne i wypadki. Co kilka dni pojawiają się informacje o takich zdarzeniach, jakie mają miejsce na kreteńskich szlakach.

Ściany wąwozu Kourtaliotiko

Dzisiaj dwie kobiety straciły orientację w wąwozie Kourtaliotiko znajdującym się na południu prefektury Rethymno. Turystki na szczęście zostały odnalezione przez staż pożarną i przetransportowane w bezpieczne miejsce.

Kilka dni temu na popularnym szlaku E4 w pobliżu Agia Roumeli poważnie kontuzjowany został turysta wędrujący tym szlakiem. W tym przypadku także niezbędna była pomoc służb ratunkowych i ewakuacja rannego ze szlaku.

Do innego zdarzenia doszło na początku maja w położonym nieopodal Agia Roumeli wąwozie Tripiti, który zaliczany jest do najbardziej niebezpiecznych na Krecie. Niemiecki turysta pokonujący ten wąwóz zaczął mieć gwałtowne problemy zdrowotne spowodowane złą pracą serca. Na szczęście nie wędrował sam, więc jego towarzysz natychmiast zawiadomił służby. W tym przypadku wyprawa ratunkowa trwała wiele godzin, ponieważ dostęp do tego wąwozu jest bardzo trudny, a każda ewakuacja jest bardzo skomplikowana.

To tylko kilka wybranych przykładów z ostatnich dni. Wybierając się na kreteńskie szlaki trzeba pamiętać, że nie są to łatwe, gładkie ścieżki. Niezbędne jest dobre zaplanowanie przejścia i przygotowanie się do niego zarówno pod względem ekwipunku, jak i odpowiedniej odzieży. Konieczne jest też sprawdzenie skali trudności i orientacyjnego czasu przejścia oraz powiadomienie o swoich planach albo obsługi w pensjonacie, albo swoich bliskich. Więcej na temat specyfiki kreteńskich szlaków pisaliśmy w tym artykule.

Gosia,  data_2022-05-17 21:05:43 2022-05-17 21:05:43
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 gość}
gość PiotrWie
2022-05-18 07:56:28

Zgubić się w wąwozie Kourtaliko to sztuka. Trzeba przekroczyć wybetonowane obrzeże ścieżki i pójść poza wyznaczona trasą

 Ale ludzie mają różne dziwne pomysły - wczoraj widzieliśmy dwie osoby uparcie próbujące zejść ze stromego klifu ścieżką zamkniętą płotem i wyraźnie oznakowaną zakaz wstępu, niebezpieczeństwo wypadku.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10158539255922551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Przy takich ruchawkach pogodowych trzeba się cieszyć z tej turystyki, która była w maju. Ciekawe, ilu turystów ten maj wystraszy w czerwcu
Calypso
Calypso
Byłam i pyszny miód kupiłam
Byłam w Chanii, pysznosci
Niestety połowa straganów to szmaty i śmiecie jak w każdym polskim targowisku. A wieśniacy oszukują i windują ceny. Byłem 2 razy na placu w Retymno i jest coraz gorzej. Nie wiem jak teraz ale większość kupujących to były tłuste i chamskie Rosjanki. Bez euforii zatem
Ambasadorki Piękna: Za każdym razem jak jesteśmy na Krecie odwiedzamy Laiki i zawsze wychodzimy z pelnymi siatkami owoców i warzyw
Parklot
CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera