Znowu sypnęło śniegiem

Tym razem za sprawą frontu pogodowego o wdzięcznej nazwie Elpida (Ελπίδα, czyli nadzieja) biało zrobiło się w różnych rejonach Grecji. Większość obszaru Krety, część wysp Morza Egejskiego i północnego Dodekanezu, wschodniej części Grecji środkowej pokrył śnieg. Ostrzeżenia otrzymali także mieszkańcy Attyki oraz wyspy Evia. Nawet mieszkańcy Mykonos dziś rano przecierali oczy ze zdumienia, gdyż tu też posypało śniegiem. Miejscowi mówią, że ostatni raz taka ilość śniegu na Cyklady spadła kilkadziesiąt lat temu. Oprócz śniegu Elpida przyniosła niskie jak na Grecję temperatury oraz silny wiatr. Taka kompilacja pogodowa była równoznaczna z całym szeregiem utrudnień.

Kreta pod śniegiemAmari, Kreta
Źródło zdjęcia: rethemnosnews.gr

Na Krecie do tej pory śnieg pojawiał się tylko w wyżej położonych wioskach oraz terenach górskich. Tym razem za sprawą Elpidy dotarł także na nisko położone rejony. Od południa biało zrobiło się nawet w Heraklionie. Dodatkowo od poniedziałku w rejonie Krety spodziewane są sztormowe wiatry o sile od 8 do 9 stopni w skali Beauforta. Wszystkie służby są postawione w stan najwyższej gotowości i wydano specjalne ostrzeżenia dla mieszkańców.

AnogiaAnogia

AmariAmari

Moni ArkadiouKlasztor Moni Arkadiou

Heraklion

Zdjęcie z centrum Heraklionu - Fot. Manolis Lambrakis

Źródło powyższych zdjęć: flashnews.gr oraz cretalive.gr

Ze względu na trudne warunki pogodowe na niektórych drogach prefektury Chania i Lassithi został wprowadzony obowiązek jazdy w łańcuchach antypoślizgowych. Część dróg w prefekturze Rethymno i Heraklion została wyłączona z ruchu ze względu na uciążliwe opady śniegu. Lokalne władze proszą kierowców o dużą ostrożność na całej sieci drogowej i zrezygnowanie z podróży, jeśli nie wymaga tego sytuacja. W godzinach nocnych oraz wcześnie rano lokalnie będzie mroźno.

ZImaŹródło zdjęcia: ekriti.gr

Fala złej pogody ma nasilić się zwłaszcza w poniedziałek, więc z tego powodu podjęto decyzję o czasowym zamknięciu części szkół położonych w tych rejonach, gdzie warunki pogodowe będą szczególnie uciążliwe. Według zapowiedzi opady śniegu na Krecie mają potrwać do najbliższego wtorku i mają być one dosyć intensywne. Na terenach nizinnych oraz przybrzeżnych można także w ciągu dnia spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem. Na dobre pogoda ma się zacząć poprawiać dopiero od czwartku.

Więcej zimowych zdjęć można znaleźć tutaj: flashnews.gr i cretalive.gr

Gosia,  data_2022-01-23 19:24:21 2022-01-23 19:24:21
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 gość}
gość PiotrWie
2022-01-23 21:02:10

Czyli jednak jak się chce uciec przed zimą ale nie opuszczać UE to tylko Wyspy Kanaryjskie. Na Grand Canarii w dzień 21 - 18 stopni a w nocy nie spada poniżej 15.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10158375824177551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie: Zgubić się w wąwozie Kourtaliko to sztuka. Trzeba przekroczyć wybetonowane obrzeże ścieżki i pójść poza wyznaczona trasą  Ale ludzie mają różne dziwne pomysły - wczoraj widzieliśmy dwie osoby uparcie próbujące zejść ze stromego klifu ścieżką zamkniętą płotem i wyraźnie oznakowaną zakaz wstępu, niebezpieczeństwo wypadku.
Love seeing them in flight, supreem fliers!
Bliskie spotkania :)
Byłam w ostatni wtorek i zastanawiałam się, co to za piękne, drapieżne ptaki latają nad Lassithi! Możliwe, że właśnie wtedy zostały wypuszczone?
gość PiotrWie: Dziś byliśmy na plaży Sarakiniko. Tragedii nie było - tylko dwa autobusy i 23 samochody osobowe. Ponieważ teren jest dość rozległy to się rozeszli i nie przeszkadzało. Ale nie wyobrażam sobie co tu się dzieje w lipcu i sierpniu.
Och nie miałam wielką nadzieję że do tego nie dojdzie.
Super jak ja byłam to był szlak zamkniety
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera