Booking.com

Jaskinia Dikte znów otwarta dla zwiedzających

data_2021-12-21 19:42:30 2021-12-21 19:42:30

Pod koniec tegorocznego września doszło na Krecie do silnego trzęsienia ziemi w rejonie miejscowości Arkalochori. W szeregu miejscowości zniszczeniu lub poważnemu uszkodzeniu uległa część zabudowy. Jednak nie były to jedyne konsekwencje tych wstrząsów. Ze względów bezpieczeństwa tuż po wystąpieniu tego żywiołu podjęta została decyzja o zamknięciu jaskini Dikte znajdującej się na płaskowyżu Lassithi. Miejsce to pozostawało niedostępne dla zwiedzających aż do wczorajszego dnia.

Jaskinia Dikte na Krecie

W poniedziałek do sekretariatu burmistrza gminy Lassithi wpłynęło pismo, w którym greckie Ministerstwo Kultury informowało, że jaskinia Dikti może być ponownie otwarta dla zwiedzających. Decyzja ta poprzedzona została szczegółowym badaniem wykonanym przez geologów, którzy potwierdzili, że wrześniowe trzęsienie ziemi nie wyrządziło żadnych szkód. Naukowcy uznali również, że ponowne otwarcie jaskini jest absolutnie możliwe.

Giannis Stefanakis, burmistrz gminy Lassithi, nie krył zadowolenia z tej decyzji. Jaskinia Dikte to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych znajdujących się w tym rejonie Krety, która każdego roku przyciąga tysiące turystów. Ponowne udostępnienie jaskini było ważne z tego względu, że miejsce to stanowi jeden z ważnych elementów tamtejszej gospodarki. Zamknięcie jaskini dla zwiedzających było poważnym ekonomicznym ciosem dla tamtejszych rodzinnych firm.

Piotrek,  data_2021-12-21 19:42:30 2021-12-21 19:42:30
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

2021-12-21 19:24:47

The caves are well worth a visit lovely taverna’s at the car park stunning views from these

2021-12-21 22:07:18

Byłam, polecam, cud natury

2021-12-22 10:38:31

Pięknie tam

2021-12-23 20:34:45

Sylwia Wozder

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10158327658977551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Kreta ogranicza dostęp do wielu innych atrakcji-Balos ,Chrisi, Elafonisi, Samaria itd.To fakt że trzeba chronić te miejsca, tylko czym zainteresują się turyści chcący poznać wszystkie zakątki tej cudowniej wyspy. Wielu z nich będzie zmieniać kierunek wakacji, a za tym idzie odpływ finansów dla tubylców,
Tak: już 5 lat temu mowili ze wchodzi limit odwiedzających: wolno im to idzie;)
Ta patoturysyyka zabiła Santorini jako miejsce do życia. Stała się wyspą na której mogą mieszkać bogacze, których stać na wyśrubowane ceny lub wycieczki statkiem do sklepu. Poza sezonem to martwe miejsce. Tak umierają miasteczka wszędzie tam, gdzie drożyzną goli się turystów jak owce. Mają w powarzaniu, że dla Ciebie mała butelka wody za dwa euro to majątek. Przypłynie stonka i wszystko wykupi. (...)
Trzeba zacząć od tego, że te wycieczki 1 dniowe na Santorini mijają się z celem... są kosztowne, kilka godzin spędza się na transferze. Ludzie wyrzucani są w najgorszy upał i tłumy na Santo...wyścig do najbardziej fotogenicznych miejscówek i tyle... strata pieniędzy i czasu. Santorini zasługuje na dłuższą eksploracje, spokój chwilę zadumy... (...)
Gosia | crete.pl : Cześć, dziękujemy za informację. Artykuł pisaliśmy kilka lat temu ale świat się zmienia jak widać. Pozdrawiamy serdecznie :)
gość eizo: Cześć. Informuję, że od tego roku TUI organizuje wczasy prznajmniej w 2 hotelach w Matali: Matala Bay Hotel i Zafiria. Byliśmy tydzień w czerwcu br w Zafirii. Hotel czasy świetności ma już za sobą ale jest czysty z super obsługą. (...)
gość Rigilkent: Kreta oddzieliła się od kontynentu europejskiego już ok. 15 mln lat temu. Natomiast ok. 6 mln lat temu faktycznie nie była wyspą, mając nie tylko połączenie z Peoponezem, ale praktycznie z każdym zakątkiem ląduów otaczającch morze Śródniemne, gdyż tego wtedy... (...)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera