Grecja w czołówce europejskich destynacji na najważniejszych rynkach turystycznych

data_2021-12-16 19:45:57 2021-12-16 19:45:57

Środek grudnia niekoniecznie jest dobrym momentem na rozmyślania o przyszłorocznych wakacjach. Z pewnością wśród naszych czytelników są już jednak osoby, które skorzystały z opcji wczesnych rezerwacji i tym samym pierwsze decyzje o przyszłorocznym wyjeździe mają już za sobą. Inni rozmyślania o kolejnych wakacyjnych wyjazdach odkładają na przyszłość. A większość z nas i tak pewnie teraz myśli o przedświątecznych i przednoworocznych przygotowaniach. Niemniej jednak warto wiedzieć, że przeprowadzone właśnie badania preferencji turystycznych wskazują na to, iż Grecja utrzyma się wśród najważniejszych przyszłorocznych wakacyjnych destynacji.

Plaża Karteros na Krecie

Badania trendów i preferencji dotyczących międzynarodowych podróży na rynkach europejskim i USA zostało przeprowadzone na zlecenie INSETE, czyli organizacji non-profit założonej z inicjatywy Greckiej Konfederacji Turystycznej. Wynika z nich, że Grecja nadal jest bardzo popularnym kierunkiem znajdującym się wysoko w rankingach trendów. Najwyższą 2. pozycję zajęła na rynku włoskim, 3. na rynkach Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji oraz 5. pozycję w Austrii.

Badanie to zostało przeprowadzone na ośmiu najważniejszych dla Grecji rynkach, do których kwalifikują się Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Austria, Szwajcaria, Holandia i Stany Zjednoczone. Niestety w badaniach tych nie uwzględniono polskiego rynku turystycznego, który w tym roku był zaliczany do ważnych. Sami bylibyśmy ciekawi jak na tle innych rynków uplasowałaby się Polska. Warto zaznaczyć, że w badaniu tym brano pod uwagę opinie osób, które w latach 2017-2020 pojechały co najmniej raz na zagraniczne wakacje. Opinii osób, które nie wyjeżdżały w tych latach na zagraniczne wakacje, nie brano pod uwagę.

Pozostałe trendy

Oprócz tego, że Grecja będzie częstym wyborem w tych krajach z przeprowadzonych badań wynika także parę innych trendów. Turyści z Niemiec, Francji, Włoch, Austrii, Szwajcarii czy też Holandii na greckie wakacje wybiorą głównie w miesiące letnie. Natomiast osoby z Wielkiej Brytanii czy też USA prawdopodobnie wybiorą także inne pory roku.

Jeśli chodzi o długość pobytu to najczęstszy wybór pada na wakacje tygodniowe. Jednak w przypadku turystów z Niemiec, Francji czy Holandii można się spodziewać iż zafundują sobie oni wakacje dłuższe niż 10 noclegów.

W przypadku gdy chodzi o wybór zakwaterowania, to hotele 4 lub 5 gwiazdkowe są częściej wskazywane w Wielkiej Brytanii, Austrii czy Holandii. W pozostałych krajach badani deklarują wybór noclegów o niższym standardzie. Na wszystkich rynkach bardzo popularną opcją jest też najem krótkoterminowy.

Oczywiście to tylko prognozy pokazujące ogólny kierunek rozwoju sytuacji w przyszłym sezonie. Miejmy nadzieję, że w 2022 roku życie nie napisze swojego odrębnego scenariusza, który zmodyfikuje te preferencje. W przypadku Krety do początku listopada rezerwacje były na normalnym poziomie, później jednak „dzięki” Omikronowi nieco wyhamowały. Przedsiębiorcy z branży twierdzą, że pełniejsze prognozy nowego sezonu mają przynieść dwa pierwsze miesiące nowego roku. Jest to bowiem tradycyjny czas planowania wakacyjnych podróży wśród Europejczyków.

Gosia,  data_2021-12-16 19:45:57 2021-12-16 19:45:57
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

2021-12-16 19:03:46

Rezerwacja juz zrobiona 12.06.22 Agia Marina

1
2021-12-16 19:07:36

Jeśli zniesie testy dla zaszczepionych

2
2021-12-16 20:00:09

Jola Ostraszewska przed sezonem zniosą na bank :)

3
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2021-12-16 20:52:44

Jola Ostraszewska Podobno wprowadzili je tymczasowo.

1
2021-12-16 19:20:11

Kreta była w tym roku. Na 2022 zarezerwowane Korfu.

2
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2021-12-16 20:51:01

Rafał Kiljan Korfu też piękne.

2021-12-16 20:09:28

W końcu to Królowa Wysp Greckich

3
 gość}
gość PiotrWie
2021-12-17 10:50:38

Byliśmy w 2017 na Korfu - jak dla nas tragedia. Tłumy takie, że na większości plaż nie było najmniejszego miejsca by położyć ręcznik, na plaży opisywanej jako jedna z najpiękniejszych na wyspie wybudowali wielki hotel zachodzący na linię piasku, a od niego do linii wody naćpali pełno łóżek. A byliśmy we wrześniu, co się dzieje w szczycie sezonu sobie nie wyobrażam. Ale jak komuś nie przeszkadzają tłumy to wyspa jest całkiem ładna.

Gosia | crete.pl
Gosia | crete.pl
2021-12-17 10:57:30

My na Korfu byliśmy w 2010 roku. To był rok kryzysowy, hotele świeciły pustkami, na wyspę przyjechało wtedy bardzo mało turystów. Przy co drugim hotelu były tabliczki For Sale, w oczach Greków czarna rozpacz. Może dlatego że nie było tłumów mamy dobre wspomnienia z Korfu.

 gość}
gość PiotrWie
2021-12-17 11:44:14

My w 2010 byliśmy na Rodos. Tam też są hotelowiska, ale ograniczają się do północy wyspy, bez problemu da się znaleźć rozległe puste miejsca, a na Korfu nie było gdzie pojechać - tłumy były wszędzie. Ale i tak postanowiliśmy się skupić przede wszystkim na wyspach bez hotelowiska.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10158320245132551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Kreta ogranicza dostęp do wielu innych atrakcji-Balos ,Chrisi, Elafonisi, Samaria itd.To fakt że trzeba chronić te miejsca, tylko czym zainteresują się turyści chcący poznać wszystkie zakątki tej cudowniej wyspy. Wielu z nich będzie zmieniać kierunek wakacji, a za tym idzie odpływ finansów dla tubylców,
Tak: już 5 lat temu mowili ze wchodzi limit odwiedzających: wolno im to idzie;)
Ta patoturysyyka zabiła Santorini jako miejsce do życia. Stała się wyspą na której mogą mieszkać bogacze, których stać na wyśrubowane ceny lub wycieczki statkiem do sklepu. Poza sezonem to martwe miejsce. Tak umierają miasteczka wszędzie tam, gdzie drożyzną goli się turystów jak owce. Mają w powarzaniu, że dla Ciebie mała butelka wody za dwa euro to majątek. Przypłynie stonka i wszystko wykupi. (...)
Trzeba zacząć od tego, że te wycieczki 1 dniowe na Santorini mijają się z celem... są kosztowne, kilka godzin spędza się na transferze. Ludzie wyrzucani są w najgorszy upał i tłumy na Santo...wyścig do najbardziej fotogenicznych miejscówek i tyle... strata pieniędzy i czasu. Santorini zasługuje na dłuższą eksploracje, spokój chwilę zadumy... (...)
Gosia | crete.pl : Cześć, dziękujemy za informację. Artykuł pisaliśmy kilka lat temu ale świat się zmienia jak widać. Pozdrawiamy serdecznie :)
gość eizo: Cześć. Informuję, że od tego roku TUI organizuje wczasy prznajmniej w 2 hotelach w Matali: Matala Bay Hotel i Zafiria. Byliśmy tydzień w czerwcu br w Zafirii. Hotel czasy świetności ma już za sobą ale jest czysty z super obsługą. (...)
gość Rigilkent: Kreta oddzieliła się od kontynentu europejskiego już ok. 15 mln lat temu. Natomiast ok. 6 mln lat temu faktycznie nie była wyspą, mając nie tylko połączenie z Peoponezem, ale praktycznie z każdym zakątkiem ląduów otaczającch morze Śródniemne, gdyż tego wtedy... (...)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera