Zwiedzanie w świetle księżyca

data_2021-08-20 19:44:59 2021-08-20 19:44:59

W najbliższą niedzielę 22 sierpnia wypada szczególna pełnia księżyca podczas której będzie można zwiedzać wybrane muzea i stanowiska archeologiczne w całej Grecji. Tej nocy bezpłatnie będzie można wejść na teren 121 stanowisk archeologicznych oraz muzeów. 53 tego typu placówki do 25 sierpnia będzie organizować dodatkowo różne imprezy: koncerty, spektakle, pokazy filmów dokumentalnych, wystawy oraz wycieczki z przewodnikiem.

Pełnia księzyca

Niestety nie znaleźliśmy nigdzie listy tych miejsc, które będą otwarte tej nocy. Organizator sugeruje, aby dowiadywać się lokalnie w muzeach i wykopaliskach, które z nich wezmą udział w tych wydarzeniach. Uczestnictwo potwierdziło Muzeum Archeologiczne w Rethymno, które będzie dostępne między 20.00 a 24.00

Szczególnie klimatycznie zapowiada się koncert zorganizowany na stanowisku archeologicznym Rokka niedaleko Kissamos. Koncert w blasku księżyca u podnóża charakterystycznej skały zapowiada się bardzo nastrojowo. Wstęp jest wolny jednak liczba miejsc limitowana. Bilet można zarezerwować pod tym linkiem sunaulia-augoustiatikis-panselenou-giortes-rokkas-2021 Sugerowana godzina przyjazdu: 19.00. Z Chanii można dojechać tam specjalnym autobusem, którego odjazd zaplanowano na 18:30. Koszt za przejazd wynosi 5€. Powrót po zakończeniu koncertu.

Rokka

Sierpniowa pełnia księżyca jest uważana za najjaśniejszą i największą w roku. Szczególnie księżyc pojawiający się w pełni 22 dnia miesiąca od starożytności jest kojarzony z mitami i wierzeniami. Co roku greckie Ministerstwo Kultury organizuje w tym czasie zwiedzanie muzeów i wykopalisk przy świetle księżyca. Jest to też świetna okazja do wykonania niezwykłych zdjęć.

W tym roku wszystkie te wydarzenia, ze względu na Covid-19, będą prowadzone zgodnie z obowiązującymi protokołami bezpieczeństwa. W pomieszczeniach zamkniętych należy się więc spodziewać przestrzegania obowiązujących limitów osób oraz stosowania masek.

Gosia,  data_2021-08-20 19:44:59 2021-08-20 19:44:59
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

2021-08-21 17:24:42

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10158135208722551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Akurat jestem na Krecie id wczoraj. Pogoda cudna. Niecale 30C
Dla wczasowiczów super
Strach pomyśleć co się bedzie działo w lipcu i sierpniu.
Niestety nie tylko tam nie dba się o zwierzęta jest wiele takich państw, byłam niedawno w Egipcie i serce mi pękało na widok tych wszystkich biednych chudych zaniedbanych zwierząt, niby turystyka rozwinięta w tych krajach a Ciemnogród Totalny
To nie wydarzyło się w rejonie Rethymno na Krecie ,a na wyspie Paros .Najważniejsze że piesek został uratowany
Nie odnoszę się do tego konkretnego przypadku ale to smutne, na Krecie nie szanuje się psów i kotów. Pomimo, że widzimy je wszędzie (koty), są karmione odpadkami, zarobaczone z ropiejącymi oczami, zaniedbane. Wiem o czym piszę, mam koty w domu od kilkunastu lat. Osobiście widziałem jak zabito psa łopatą i zakopano, tylko dlatego, że przychodził na teren hotelu. Tym bardziej szacunek dla tego Pana o dużym sercu. (...)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera