Ponowne otwarcie muzeów w Grecji

data_2021-05-14 20:16:26 2021-05-14 20:16:26

Od dzisiaj po wielu miesiącach przerwy spowodowanej lockdown’em greckie muzea ponownie otwierają się na odwiedzających. Jeśli jednak myślicie, że podczas półrocznej przerwy w funkcjonowaniu muzea porastały kurzem, to musimy Was rozczarować. Większość greckich muzeów, zarówno publicznych, jak i prywatnych, wykorzystała ten czas do szeregu prac takich jak cyfrowa modernizacja swoich obiektów, tworzenie wirtualnych wycieczek oraz podejmowanie innych działań cyfrowych dla dzieci i dorosłych, rejestracja i digitalizacja znalezisk, projektowanie i przygotowywanie nowych wystaw.

Warto też pamiętać, że 18 maja, czyli w najbliższy wtorek, wypada Międzynarodowy Dzień Muzeów, kiedy to wstęp do muzeów jest bezpłatny.

Muzeum Archeologiczne w HeraklionieMuzeum Archeologiczne w Heraklionie

Jeśli zatem planujecie odwiedzić Kretę to warto pamiętać o tamtejszych ciekawych muzeach, w których można zapoznać się z bogatymi zbiorami przypominającymi o niezwykłej historii wyspy. Najbardziej niezwykłe i najobszerniejsze zbiory prezentuje Muzeum Archeologiczne w Heraklionie. Można jest odwiedzić każdego dnia w godzinach 8-20, wyjątkiem są wtorki kiedy godziny otwarcia są nieco krótsze: 10.00-20.00

Z niecierpliwością czekamy także na otwarcie w nowej siedzibie Muzeum Archeologicznego w Chanii. W tej chwili zakończono przenoszenie zbiorów ze starej lokalizacji i trwają końcowe prace.

Oczywiście od dzisiaj muzea będą funkcjonować w ramach narzuconych rygorów sanitarnych, czyli obowiązkowego używania masek, ograniczonej liczby odwiedzających oraz określonej ilości osób w grupach w przypadku zwiedzania z przewodnikiem, a także stosowanie dystansu, dezynfekcji i dobrej wentylacji pomieszczeń.

Gosia,  data_2021-05-14 20:16:26 2021-05-14 20:16:26
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

2021-05-14 19:27:04

18 maja nie jest piątkiem :)

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2021-05-14 19:37:27

Joanna Wzk Dzięki

2021-05-14 22:24:06

Widać głowa myślała o piątku... ;)

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157958598467551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Kreta ogranicza dostęp do wielu innych atrakcji-Balos ,Chrisi, Elafonisi, Samaria itd.To fakt że trzeba chronić te miejsca, tylko czym zainteresują się turyści chcący poznać wszystkie zakątki tej cudowniej wyspy. Wielu z nich będzie zmieniać kierunek wakacji, a za tym idzie odpływ finansów dla tubylców,
Tak: już 5 lat temu mowili ze wchodzi limit odwiedzających: wolno im to idzie;)
Ta patoturysyyka zabiła Santorini jako miejsce do życia. Stała się wyspą na której mogą mieszkać bogacze, których stać na wyśrubowane ceny lub wycieczki statkiem do sklepu. Poza sezonem to martwe miejsce. Tak umierają miasteczka wszędzie tam, gdzie drożyzną goli się turystów jak owce. Mają w powarzaniu, że dla Ciebie mała butelka wody za dwa euro to majątek. Przypłynie stonka i wszystko wykupi. (...)
Trzeba zacząć od tego, że te wycieczki 1 dniowe na Santorini mijają się z celem... są kosztowne, kilka godzin spędza się na transferze. Ludzie wyrzucani są w najgorszy upał i tłumy na Santo...wyścig do najbardziej fotogenicznych miejscówek i tyle... strata pieniędzy i czasu. Santorini zasługuje na dłuższą eksploracje, spokój chwilę zadumy... (...)
Gosia | crete.pl : Cześć, dziękujemy za informację. Artykuł pisaliśmy kilka lat temu ale świat się zmienia jak widać. Pozdrawiamy serdecznie :)
gość eizo: Cześć. Informuję, że od tego roku TUI organizuje wczasy prznajmniej w 2 hotelach w Matali: Matala Bay Hotel i Zafiria. Byliśmy tydzień w czerwcu br w Zafirii. Hotel czasy świetności ma już za sobą ale jest czysty z super obsługą. (...)
gość Rigilkent: Kreta oddzieliła się od kontynentu europejskiego już ok. 15 mln lat temu. Natomiast ok. 6 mln lat temu faktycznie nie była wyspą, mając nie tylko połączenie z Peoponezem, ale praktycznie z każdym zakątkiem ląduów otaczającch morze Śródniemne, gdyż tego wtedy... (...)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera