Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Przedłużenie lockdownu w Grecji

Ograniczenia związane z jesiennym lockdownem w Grecji miały początkowo obowiązywać do 30 listopada. Wczoraj jednak podano informacje o tym, że wszystkie restrykcje zostają przedłużone wstępnie do 7 grudnia. Na razie nie wiadomo, jakie decyzje zapadną po tej dacie. Na chwilę obecną w Grecji przyrost nowych potwierdzonych przypadków COVID-19 ustabilizował się w okolicach 2000 osób dziennie. W drugiej dekadzie listopada notowano tam jednak ponad 3000 przypadków dziennie.

Przedłużenie lockdownu

Jak podkreśla Nikos Hardalias, wiceminister ochrony ludności i zarządzania kryzysowego, obciążenie epidemiologiczne pozostaje nadal wysokie. Spośród 74 regionów Grecji w 18 sytuacja jest szczególnie poważna. Hardalias mówił też, że obecny moment jest przedwczesny aby rozmawiać o tym, jakie ograniczenia będą obowiązywać w trakcie nadchodzących świąt. Wiadomo jednak, że tegoroczne Boże Narodzenie będzie na pewno inne niż dotąd.

W przypadku Krety obecnie liczba potwierdzonych przypadków COVID-19 oscyluje średnio wokół 30-40 osób dziennie (dzisiaj 45), czyli każdego dnia jest rejestrowanych prawie dwukrotnie więcej chorych niż podczas całego wiosennego lockdownu. Prawdopodobnie do wzrostu zachorowań przyczyniły się zbiory oliwek, które mają miejsce w jesiennych miesiącach.

Grecki rząd zaczął także przygotowania do programu szczepień. Zgodnie z planami Ministerstwa obywatele będą otrzymywać SMS-y z proponowanym dniem i godziną szczepienia. Ma także powstać specjalna platforma internetowa do rezerwacji wizyty związanej z podaniem szczepionki. W pierwszej kolejności do szczepienia mają być wytypowane osoby z tak zwanych grup wrażliwych. Jednym z kryterium będzie wiek osoby.

I na koniec ekonomiczne małe co nieco

Oczywiście nie trzeba filozofa aby wiedzieć, że rok 2020 zakończy się dużym spadkiem dochodów z turystyki. Grecja jako kraj przede wszystkim wakacyjny szczególnie mocno odczuła ograniczenia w podróżowaniu. Według Banku Grecji w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy dochody te spadły o 78,2%, a liczba przyjazdów o 77,2%. Mocno ucierpiały także największe linie lotnicze Aegean Airlines. Tylko w drugim kwartale tego roku ten popularny i doceniany przewoźnik odnotował stratę w wysokości 73,4 mln euro. Obecnie grecki rząd planuje wesprzeć Aegean Airlines kwotą 120 mln euro.

Gosia,  data_2020-11-27 20:44:43 2020-11-27 20:44:43
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Dimitra Mavraki
Dimitra Mavraki
2020-11-27 20:11:40

Ο κύριος πέτσας και ο κουλής ,καθώς επίσης Χαρδαλιάς & ΣΙΑ ..καλα θα κάνουν να μην μας βάζουν όλους σε ένα σακί....ας κάνουν άνοιγμα με βάση τα νούμερα στην κάθε περιοχή και όχι όλοι ίσα κι όμοια...δεν γίνατε!! Το ίδιο πράγμα κάνανε και πριν ,μας είχαν σε καραντίνα χωρίς κρούσματα ή τέλος πάντων με ελάχιστα εδώ στην Κρήτη ...γιατί δεν κάνει lockdown ολικό στις περιοχές που έχουν τόσο τεράστιο θέμα;;;;;;;; Μήπως γιατί δεν τον αφήνουν;;;;;; Αμ έτσι κουλη δεν κάνουμε δουλίτσα...

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157577607832551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Hanna Marciniak: Rakomelo to jest to ale rzeczywiście znam tylko na zimno
CRETE - Kreta: Film znajdziecie na naszej stronie: https://www.crete.pl/news_2351_Gorace_rakomelo_-_najlepsze_na_mroz.html
gość PiotrWie: Osobiście wątpię. Jesienią test był wymagany wcześniej niż do Grecji - wtedy gdy w Grecji jeszcze testowano wybrane osoby na lotnisku.
gość dodekanezowiec: Wy, Grecy utrudnicie - o to chodziło. 
Gosia | crete.pl : My utrudnimy? :D Serio sądzisz że to nasza robota?
gość dodekanezowiec: Mam nadzieję zatem, że Kanary będą łaskawsze. Nie jestem 70+ więc szczepionki do lata nie doczekam. Bo jak nie szczepienie, to pewnie test. Dla Niemca 50 euro, dla Polaka 500 pln. Danke szyn. 
Gosia | crete.pl : Coś w tym jest Piotrze. Kilka dni temu czytałam że w Grecji bardzo spadła średnia wieku zachorowań. To już nie 70-80 latki ale średnia jest w okolicy 30-40-tki.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera