Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Praca zdalna w Grecji - przyszłością cyfrowych pracowników?

Tegoroczny trudny sezon turystyczny wymusza nie tylko na państwach, ale i również na firmach to, aby sięgać po nieszablonowe rozwiązania wspomagające walkę z ekonomicznymi skutkami pandemii. Jednym z nowych trendów, które zdobywają coraz większą popularność jest zachęcanie osób wykonujących pracę zdalną do osiedlania się w danym państwie, czy też regionie. Przysłowiową marchewką przyciągającą tego typu pracowników ma być nie tylko zdecydowanie łagodniejszy klimat panujący na południu Europy, ale również różnego rodzaju zachęty ekonomiczne. Informacje prasowe oraz przecieki na szczeblu rządowym wskazują na to, że do grona państw stanowiących bazę dla pracowników zdalnych dołączy również Grecja.

Praca zdalna w Grecji - przyszłością cyfrowych pracowników?

Jeszcze w tym roku opracowane i uchwalone mają być przepisy, które mają zachęcić między innymi specjalistów branży IT do osiedlania się w Grecji. Wedle zapowiedzi, wszystkie osoby, które wskażą Grecję jako swoje miejsce zamieszkania, będą mogły liczyć na zwolnienie z połowy podatku PIT na przestrzeni 7 najbliższych lat. Na razie nie jest rozważane wprowadzenie progu podatkowego ani też ograniczenia związanego z rodzajem branży, w jakiej wykonywana jest praca. Teoretycznie więc na możliwość osiedlenia się w Grecji będą mogły liczyć wszystkie osoby, których charakter obowiązków zawodowych pozwala na wykonywanie tego typu pracy.

Grecki rząd podkreśla, że rozwiązania te nie są skierowane tylko i wyłącznie do obywateli innych państw. Jedną z ważniejszych grup, która ma być odbiorcą tych przywilejów są Grecy, którzy w ostatnich latach ze względu na kryzys ekonomiczny opuścili swoją ojczyznę w poszukiwaniu pracy. Również te osoby będą mogły liczyć na możliwość skorzystania z preferencyjnych stawek.

Workation - aktywne zawodowo wakacje

Na przyciągnięcie pracowników zdalnych liczą również pensjonaty, hotele oraz duże firmy branży turystycznej oferujące noclegi. W ramach ofert typu workation oferowane są pakiety obejmujące pobyt w hotelu, wyżywienie, support IT, a nawet możliwość z korzystania z miejscowych sal konferencyjnych. Zachętą do połączenia pracy (work) oraz urlopu, wakacji (vacation) mają być również preferencyjne stawki w przypadku długoterminowego najmu pokoi.

Czas pokaże, jak bardzo tego typu oferty będą atrakcyjne dla mobilnych pracowników nie przywiązanych do stałego miejsca wykonywania swojej pracy. Już przed pandemią niektóre z krajów samoistnie odnosiły na tym polu pewne sukcesy. Warto wspomnieć choćby o Portugalii, która od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród cyfrowych nomadów niejednokrotnie praktykujących życie w stylu vanlife.

Gosia i Piotrek,  data_2020-11-24 18:51:45 2020-11-24 18:51:45
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Łukasz Średziński
Łukasz Średziński
2020-11-24 19:04:58

Marta Średzińska

1
 Kinga M. Modlińska
Kinga M. Modlińska
2020-11-24 19:16:36

Już się pakuję.

1
 Kamila Musiał
Kamila Musiał
2020-11-26 12:57:06

Kinga M. Modlińska ja też

 Katarzyna Mania
Katarzyna Mania
2020-11-24 19:18:26

Czekam z niecierpliwością :-)

1
 Agnieszka Paśnik-Noremberg
Agnieszka Paśnik-Noremberg
2020-11-24 20:13:26

Bajka

1
 gość}
gość PiotrWie
2020-11-25 09:06:35

Tylko że jest to możliwość tylko dla freelancerów pracujących w oparciu o umowę o dzieło. Przy zatrudnieniu etatowym czy umowie - zleceniu praca zdalna za granicą jest traktowana jak oddelegowanie - co łączy się a wieloma obowiązkami dla pracodawcy, już całkiem sporo pracodawców zakazuje pracy zdalnej za granicą.

 Małgorzata Stańczak
Małgorzata Stańczak
2020-11-25 11:43:38

1
 Magda Biłka
Magda Biłka
2020-11-25 16:53:20

2

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157571224767551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Hanna Marciniak: Rakomelo to jest to ale rzeczywiście znam tylko na zimno
CRETE - Kreta: Film znajdziecie na naszej stronie: https://www.crete.pl/news_2351_Gorace_rakomelo_-_najlepsze_na_mroz.html
gość PiotrWie: Osobiście wątpię. Jesienią test był wymagany wcześniej niż do Grecji - wtedy gdy w Grecji jeszcze testowano wybrane osoby na lotnisku.
gość dodekanezowiec: Wy, Grecy utrudnicie - o to chodziło. 
Gosia | crete.pl : My utrudnimy? :D Serio sądzisz że to nasza robota?
gość dodekanezowiec: Mam nadzieję zatem, że Kanary będą łaskawsze. Nie jestem 70+ więc szczepionki do lata nie doczekam. Bo jak nie szczepienie, to pewnie test. Dla Niemca 50 euro, dla Polaka 500 pln. Danke szyn. 
Gosia | crete.pl : Coś w tym jest Piotrze. Kilka dni temu czytałam że w Grecji bardzo spadła średnia wieku zachorowań. To już nie 70-80 latki ale średnia jest w okolicy 30-40-tki.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera