Przedłużenie obostrzeń w podróżowaniu do Grecji i nowa mapa zagrożeń

data_2020-10-14 19:28:34 2020-10-14 19:28:34

Grecki Urząd Lotnictwa Cywilnego wczoraj ogłosił decyzję o przedłużeniu do 25 października wszystkich dotychczas ograniczeń obowiązujących przy podróżowaniu do Grecji. Zatem jeśli ktoś z Was wybiera się w najbliższym czasie do Grecji to należy pamiętać nie tylko o wypełnieniu formularza PLF, ale także o obowiązkowym wykonaniu testu na COVID-19. Od 3 października osoby podróżujące z Polski do Grecji przyjmowane są tylko pod warunkiem posiadania negatywnego wyniku badania wykonanego najpóźniej 72 godziny przed przekroczeniem greckiej granicy.

Samolot

Kilka dni temu Grecy przedstawili nową mapę oceny ryzyka rozprzestrzeniania się COVID-19 dostępną na oficjalnej stronie internetowej Ministerstwa Zarządzania Cyfrowego. Cały kraj podzielono na 4 poziomy, które związane są ze stopniem ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa. Stopień ryzyka jest przyznawany na podstawie kilku kryteriów takich jak liczba codziennych nowych przypadków na 100 000 osób, trendu zmiennych epidemiologicznych, stopień dostępności opieki zdrowotnej.

W zależności od poziomu zakwalifikowania danego regionu obowiązują różnego rodzaju ograniczenia w funkcjonowaniu poszczególnych regionów. Mapa ma być aktualizowana co 14 dni we współpracy z greckimi specjalistami ds. chorób zakaźnych lub częściej jeśli sytuacja epidemiologiczna będzie wymagała natychmiastowej interwencji. Mapa ta dostępna jest pod poniższym linkiem. Po kliknięciu w dany region wyświetla się informacja o tym jaki poziom jest aktualnie przypisany do tej jednostki administracyjnej oraz jakie są ograniczenia w funkcjonowaniu rozmaitych instytucji, sklepów itp.

Poziomy oznaczono dla ułatwienia następującymi kolorami: Poziom 1: zielony (niskie ryzyko), Poziom 2: żółty (średnie ryzyko), Poziom 3: pomarańczowy (wysokie ryzyko) oraz Poziom 4: czerwony (bardzo wysokie ryzyko).

Noszenie masek oraz stosowanie środków dystansu społecznego jest obowiązujące dla wszystkich jednostek regionalnych Grecji, niezależnie od poziomu zagrożenia. Maski są obowiązkowe dla wszystkich, którzy przebywają w zamkniętych przestrzeniach publicznych (także w miejscach pracy) i prywatnych, a także w zatłoczonych przestrzeniach zewnętrznych. Natomiast jeśli jednostka regionalna znajdzie się w najwyższym czerwony poziomie maski staną się obowiązkowe we wszystkich obszarach zewnętrznych.

Obecnie jednak żadna jednostka regionalna nie jest zakwalifikowana do najwyższego czerwonego poziomu. 27 jednostek regionalnych Grecji znajduje się na poziomie zielonym, 25 na poziomie żółtym i 22 na poziomie pomarańczowym.

AKTUALIZACJA [15.10.2020] - Jednostka regionalna Kozani z dniem 16.10.2020 została zakwalifikowana do czerwonej strefy. Mieszkańcy tej strefy mają 14-dniowy zakaz opuszczania granic regionu Kozani.

Mapa Grecja w strefach - stan na 15.10.2020

Na Krecie region Heraklionu znajduje się w pomarańczowym (czyli trzecim) poziomie, pozostałe regiony wyspy (Chania, Rethymno, Lassithi) są w zielonej (pierwszej) strefie.

W poniższej tabelce opisujemy najważniejsze ograniczenia w zależności od danego poziomu.

Poziomy zagrożeń

Gosia,  data_2020-10-14 19:28:34 2020-10-14 19:28:34
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157486839157551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Gosia | crete.pl : Tak, niestety wiemy o tym. Planujemy artykuł o tej podwyżce.
gość Ceny: Wakacje w Grecji od 2024 roku będą droższe. Winne temu są wyższe podatki za pobyt w hotelu. Opłaty szczególnie mocno zabolą gości, którzy wybiorą nocleg w 5-gwiazdkowym obiekcie. Dlaczego władze podjęły decyzję o zwiększeniu opłat dla turystów? Odpowiedź na to pytanie związana jest z kataklizmami, które nawiedziły Grecję w tym sezonie. (...)
gość PiotrWie: PS. Dodekanez to kilkanaście wysp, nie tylko Rodos i Kos.
gość PiotrWie : Na Balos, Elafonisi czy Vai jeżdżą obecnie ci, którzy lubią plaże zastawione łóżkami, z barami z agresywną muzyką i tłumem ludzi, na Majorkę czy Fuerteventurę też . Na Krecie jak się chce poszukać to można jeszcze znaleźć plaże puste, bez infrastruktury i ryczących skuterów wodnych o co trudno np na Majorce. (...)
Gosia | crete.pl : Nie tylko o plaże chodzi, raczej o całokształt. Kwestia gustu? Może. Co tam komu w duszy gra.
gość dodekanezowiec: @ zaryzykujemy nawet twierdzenie, że nie ma tak pięknego drugiego kraju.treść pochodzi z: http://www.crete.plwww.CRETE.pl Jeśli chodzi o piękne plaże, to na Majorce, Fuerteventurze, Cyprze, Sardynii czy Kos bez problemu znajdzie się hotel i miasteczko z piękną zjawiskową piaszczystą plażą. Na Krecie trzeba specjalnie jechac na Elafonissi, Balos, Vai.    (...)
Zobaczę za parę dni i ciekawa jestem czy mnie też tak zauroczy...
Parklot
CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera