Przedłużenie obostrzeń w podróżowaniu do Grecji i nowa mapa zagrożeń

Grecki Urząd Lotnictwa Cywilnego wczoraj ogłosił decyzję o przedłużeniu do 25 października wszystkich dotychczas ograniczeń obowiązujących przy podróżowaniu do Grecji. Zatem jeśli ktoś z Was wybiera się w najbliższym czasie do Grecji to należy pamiętać nie tylko o wypełnieniu formularza PLF, ale także o obowiązkowym wykonaniu testu na COVID-19. Od 3 października osoby podróżujące z Polski do Grecji przyjmowane są tylko pod warunkiem posiadania negatywnego wyniku badania wykonanego najpóźniej 72 godziny przed przekroczeniem greckiej granicy.

Samolot

Kilka dni temu Grecy przedstawili nową mapę oceny ryzyka rozprzestrzeniania się COVID-19 dostępną na oficjalnej stronie internetowej Ministerstwa Zarządzania Cyfrowego. Cały kraj podzielono na 4 poziomy, które związane są ze stopniem ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa. Stopień ryzyka jest przyznawany na podstawie kilku kryteriów takich jak liczba codziennych nowych przypadków na 100 000 osób, trendu zmiennych epidemiologicznych, stopień dostępności opieki zdrowotnej.

W zależności od poziomu zakwalifikowania danego regionu obowiązują różnego rodzaju ograniczenia w funkcjonowaniu poszczególnych regionów. Mapa ma być aktualizowana co 14 dni we współpracy z greckimi specjalistami ds. chorób zakaźnych lub częściej jeśli sytuacja epidemiologiczna będzie wymagała natychmiastowej interwencji. Mapa ta dostępna jest pod poniższym linkiem. Po kliknięciu w dany region wyświetla się informacja o tym jaki poziom jest aktualnie przypisany do tej jednostki administracyjnej oraz jakie są ograniczenia w funkcjonowaniu rozmaitych instytucji, sklepów itp.

Poziomy oznaczono dla ułatwienia następującymi kolorami: Poziom 1: zielony (niskie ryzyko), Poziom 2: żółty (średnie ryzyko), Poziom 3: pomarańczowy (wysokie ryzyko) oraz Poziom 4: czerwony (bardzo wysokie ryzyko).

Noszenie masek oraz stosowanie środków dystansu społecznego jest obowiązujące dla wszystkich jednostek regionalnych Grecji, niezależnie od poziomu zagrożenia. Maski są obowiązkowe dla wszystkich, którzy przebywają w zamkniętych przestrzeniach publicznych (także w miejscach pracy) i prywatnych, a także w zatłoczonych przestrzeniach zewnętrznych. Natomiast jeśli jednostka regionalna znajdzie się w najwyższym czerwony poziomie maski staną się obowiązkowe we wszystkich obszarach zewnętrznych.

Obecnie jednak żadna jednostka regionalna nie jest zakwalifikowana do najwyższego czerwonego poziomu. 27 jednostek regionalnych Grecji znajduje się na poziomie zielonym, 25 na poziomie żółtym i 22 na poziomie pomarańczowym.

AKTUALIZACJA [15.10.2020] - Jednostka regionalna Kozani z dniem 16.10.2020 została zakwalifikowana do czerwonej strefy. Mieszkańcy tej strefy mają 14-dniowy zakaz opuszczania granic regionu Kozani.

Mapa Grecja w strefach - stan na 15.10.2020

Na Krecie region Heraklionu znajduje się w pomarańczowym (czyli trzecim) poziomie, pozostałe regiony wyspy (Chania, Rethymno, Lassithi) są w zielonej (pierwszej) strefie.

W poniższej tabelce opisujemy najważniejsze ograniczenia w zależności od danego poziomu.

Poziomy zagrożeń

Gosia,  data_2020-10-14 19:28:34 2020-10-14 19:28:34
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157486839157551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Bravo Creta ❤️
I to bez Rosjan!!! Wow!!!
Super. Ja dziś właśnie wylądowałam w Chanii. Uwielbiam to miejsce
Lepiej się tego ująć nie da .....niesamowite uczucie
Pierwszy wdech po wyjściu z samolotu jest bezcenny
My za równe 3 tygodnie lecimy, pierwszy raz na Kretę:-)
Zawsze robię pstryka
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera