Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Nowa droga rowerowa w Paleochorze

Paleochora znajdująca się na południowym wybrzeżu Krety, jest miejscowością chętnie wybieraną przez turystów indywidualnych. Jej doskonałe położenie oraz dobre skomunikowanie z okolicznymi atrakcjami jest cenione szczególnie przez osoby nastawione na aktywny wypoczynek. Wszystko wskazuje na to, że prowadzone obecnie prace związane z modernizacją drogi łączącej tę miejscowość z Kounturą (Krios) będzie kolejnym atutem Paleochory. W ramach prowadzonego remontu wzdłuż jezdni wykonany zostanie 4,5 kilometrowy chodnik oraz ścieżka rowerowa. Władze gminy Kandanos-Selino deklarują, że ma to być najdłuższa droga rowerowa na Krecie.

Nowa ścieżka rowerowa w Paleochorze

Ścieżka pieszo-rowerowa, która wedle projektu ma mieć szerokość 4m, zostanie wykonana ze specjalnego przemysłowego betonu. Uzupełnieniem tego nowoczesnego ciągu komunikacyjnego ma być oświetlenie, w przypadku którego uwzględnione zostały również potrzeby osób niepełnosprawnych.

Nie mniej istotna jest również sama modernizacja drogi, która jak na standardy tamtejszej okolicy jest jedną z częściej uczęszczanych tras. Poza ruchem osobowym, każdego dnia porusza się tędy dosyć duża liczba samochodów ciężarowych wyjeżdżających z rejonu Krios z dużymi ładunkami świeżych warzyw oraz owoców. Wedle pana Michalisa Bikakisa, burmistrza gminy Kantanos-Selino, właśnie stąd pochodzi około 50% produkcji ogrodniczej eksportowanej z całego regionu Chanii. Choćby z tego względu istotne jest, aby tamtejsza droga cechowała się wysokim bezpieczeństwem.

W ramach prowadzonych prac związanych z modernizacją drogi wykonane zostaną niezbędne instalacje związane z zapewnieniem wydajnego odprowadzenia opadów deszczowych. Szczególna uwagę w tym projekcie zwrócono na poprawę bezpieczeństwa w rejonie punktu zwanego „Ψηλός Βόλακας”, gdzie od wielu lat mieszkańcy borykają się z skałami opadającymi na drogę. Jak zapewnia burmistrz miejsce to ma być dokładnie oczyszczone z luźnych skał. Wzdłuż krawędzi jezdni zainstalowane mają być nowe bariery oraz siatki zmniejszające ryzyko powtórzenia takich sytuacji w przyszłości.

Osobiście mamy nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości przy okazji kolejnej wizyty będziemy mogli skorzystać z tamtejszej ścieżki rowerowej umożliwiającej dojazd do szczególnie lubianej przez nas plaży Gialos.

Piotrek,  data_2020-07-09 20:01:56 2020-07-09 20:01:56
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Aska Mazur
Aska Mazur
2020-07-09 18:13:13

Super

1

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157273185962551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Gosia | crete.pl : Proponuję abyś prześledził przy ilu nowych chorych Grecja zamknęła furtkę dla Albanii, Czarnogóry czy Macedonii. A teraz spójrz ile zachorowań dziennie jest w Polsce. Przy takich wartościach jakie są obecnie u nas trzeba się cieszyć że jeszcze pozwalają lądować samolotom z Polski....a nie marzyć o ściąganiu Polaków do siebie.
gość dodekanezowiec : Miałeś złoty róg. Można było ściągnąć Niemców i Polaków tloczących się na plażach Bałtyku. Ale Grecy nie mieli pomysłu. Testy, kwarantanny, durne formularze, dezinformacja. Tu by się przydał Szpakowski ze swoimi komentarzami na koniec ostatniego meczu w jakichś eliminacjach przegranego z jakimś srednakiem 0:3. Że same dobre chęci nie wystarcza. 
gość dodekanezowiec: Skoro się nie odniosło do komentarza zamieszczonego na opiniotwórczym portalu, to gość mógł pisać prawdę. Że nie miał testu, ale po 24 h go zwinęli na kwarantannę bo gdzieś siedział blisko "pozytywa". Zero bliższych informacji ze strony Grecji, ze strony biur, do poopy (sorry ale to chyba łagodne określenie) informacja i organizacja. A Grecja trochę pomysow miała jak obłożenie 65 proc. Ale miała też gorsze. (...)
Roma Socha: My w środę meldujemy się na Krecie❤️
Monique Dert: Heb reservatie gedaan in hersonissos voor 11 september maar nog geen bericht gehad of mijn hotel open is
Małgorzata Pierzak: jeszcze będzie przepięknie
Mariola Dyka: Uwielbiam Kretę!
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera