Początek sezonu - pytania i odpowiedzi

Dzisiaj w Grecji wystartował sezon turystyczny. Lotniska regionalne zaczęły przyjmować loty międzynarodowe. Kreta, Rodos, Korfu oraz inne wyspy przywitały swoich pierwszych gości. W samym Heraklionie wylądowały dziś 42 samoloty między innymi z Niemiec, Holandii, Czech, Polski. Szczególnie gorąco przywitany został pierwszy samolot jaki wylądował w Heraklionie z Hannoveru. Brama wodna, muzyka oraz kreteńskie przekąski to tradycyjny sposób witania pierwszych turystów przez mieszkańców wyspy. Zazwyczaj jednak właśnie tak przyjmowani są turyści lądujący tu na przełomie marca i kwietnia. W tym roku z wiadomych przyczyn wcześniejszych lotów nie było.

Chania - turyści

Początek tego sezonu budzi wiele wątpliwości zarówno wśród turystów, jak i całego personelu zatrudnionego w tak zwanym przemyśle turystycznym. Dla greckich władz oraz wszystkich służb ostatnie dni upływały pod kątem sprawdzania procedur i przeprowadzania intensywnych ćwiczeń na lotniskach. Pierwsze dni sezonu być może rozwieją niektóre wątpliwości, jednak jak podkreślają służby odbędzie się prawdziwa weryfikacja schematów postępowania i być może korekty niektórych z nich. Pytania i wątpliwości towarzyszą przede wszystkim nowym procedurom z jakimi zetkną się turyści. Na wiele pojawiających się znaków zapytania nie było dotąd wystarczających odpowiedzi. Szczególnie, że nawet ćwiczenia poszczególnych służb odbywały się za zamkniętymi drzwiami. Sprawy nie ułatwiało także to, że Grecy w tym temacie nie byli również skłonni do wydawania oświadczeń dla prasy.

Dziś udało nam się zebrać całkiem sporo odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Jeśli poniżej nie znajdziecie odpowiedzi na któreś z nich to znaczy, że my też jej nie znamy w tym momencie. Zachęcamy jednak do pozostawiania ich w komentarzach, najbliższe dni być może przyniosą odpowiedź.

Chania - turystyki

O co chodzi z tym formularzem?

Tak jak informowaliśmy Was w sobotę każdy podróżny maksimum 48 godzin przed wylotem musi obowiązkowo wypełnić szczegółowy formularz. Fachowo nazwano go formularzem lokalizacji pasażera (PFL). Oprócz danych potwierdzających tożsamość oraz informacji kontaktowych trzeba zadeklarować w nim, gdzie będziecie mieszkać, wpisać czy w ciągu ostatnich dwóch tygodni byliście za granicą (i gdzie). Dane, które wpiszecie do formularza zostaną dokładnie przeanalizowane. Formularz ten dostępny jest na stronie https://travel.gov.gr/#/

Na podstawie wpisanych informacji greckie służby chcą jak najbardziej precyzyjnie wytypować osoby, które na lotniskach, w portach lub przejściach drogowych, zostaną poddane testom na obecność wirusa. Po przeanalizowaniu tych danych każdy kto będzie przekraczać grecką granicę otrzyma specjalny kod, który trzeba okazać służbom na lotnisku, w porcie lub przejściu drogowym. Jeszcze raz podkreślamy, że testy na wirusa nie są losowe i nie zależą od humoru pracownika lotniska. Wybór pasażera do kontroli jest oparty na określonym podobno inteligentnym algorytmie.

Kiedy otrzymam kod?

Kod ten nie przychodzi automatycznie od razu po zapisaniu formularza na stronie. Grecy deklarują przesłanie go w ciągu 24 godzin. W praktyce pewnie wychodzi to nieco dłużej. Jeśli nie wypełnicie formularza elektronicznego, można także wypełnić wersję papierową już na lotnisku. Przy czym taki sposób może jednak spowodować, że po przylocie spędzicie więcej czasu na lotnisku, ponieważ odpowiednie służby będą musiały najpierw zapoznać się z Waszymi danymi.

Jaki jest czas oczekiwania na wynik badania na COVID-19?

Greckie służby deklarują, że wyniki badań będą dostępne w ciągu 24 godzin.

Czy na wynik badania trzeba czekać na lotnisku?

Oczywiście że nie. Na wynik badania należy poczekać w hotelu. W tym, którego nazwę i adres podaliście w formularzu.

Czy będzie uwzględniony wynik testu przeprowadzonego w swoim kraju?

Generalnie tak jeśli test był przeprowadzony do 72 godzin przed przyjazdem. Ostateczna decyzja będzie podejmowana jednak na lotnisku.

Mam lot łączony (np. z przesiadką w Atenach lub w Salonikach). Gdzie ewentualnie będzie wykonany test?

Na lotnisku docelowym.

Czy do czasu otrzymania wyniku mam siedzieć w hotelu?

Niestety tak. Hotel ten także otrzyma informacje, że oczekujecie na wynik. Jest to tak zwana samoizolacja, a nie kwarantanna. Raczej nikt nie będzie Was pilnował, ale wypadałoby dostosować się do wymagań gospodarzy i poczekać na wynik.

Co będzie gdy test będzie pozytywny?

W przypadku pozytywnego wyniku turysta zostaje przewieziony do wyznaczonego hotelu, w którym spędzi okres kwarantanny. Koszty pobytu w tym hotelu (transport, zakwaterowanie, wyżywienie i opieka medyczna) pokrywa państwo greckie. Stan zdrowia chorego będzie regularnie monitorowany.

Co się stanie gdy turysta zachoruje już w trakcie pobytu w hotelu?

Do hotelu zostaje wezwany lekarz, który ocenia stan chorego. I to właśnie on decyduje o dalszym postępowaniu. Transport na badania odbywa się specjalną karetką przy zachowaniu pełnych środków zapobiegawczych. Jeśli wynik badań jest pozytywny, a chory znajduje się w poważnym stanie pozostaje on w szpitalu. Jeśli zaś choroba przebiega lekko to chory zostanie przetransportowany wraz z rodziną do specjalnie wyznaczonego hotelu. Pozostali goście hotelowi będą kontynuować wakacje. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że służby będą analizować bliskie kontakty chorego.

Gdzie odbywa się kwarantanna dla osób z potwierdzonym COVID-19?

Osoby z dodatnim wynikiem testu zostaną przewiezione do tzw. hotelu kwarantanny, gdzie będą przebywać przez 14 dni. Na Krecie wytypowano łącznie 5 takich hoteli. Dwa hotele znajdują się w Hersonissos, po jednym w Chania, Rethymno i Agios Nikolaos. Są to hotele 2-3 gwiazdkowe.

Okres pobytu w takim hotelu jest niezależny od dni pobytu jakie zadeklarował podróżny.

Czy są jakieś kary za złamanie kwarantanny?

Każda osoba poddana kwarantannie będzie monitorowana przez Urząd Ochrony Ludności. Każdy sprawca naruszenia zasad kwarantanny zostanie ukarany grzywną wysokości 5 000 €.

Kto pokrywa koszty usług zdrowotnych i hospitalizacji w przypadku gdy zachorujemy na COVID-19?

Dostęp do wymaganej opieki zdrowotnej zapewnia greckie państwo i to ono pokrywa koszty. Także w przypadku osób nie posiadających ubezpieczenia. Obywatele UE będą mieli pokryte odpowiednie wydatki zgodnie z przepisami i wytycznymi UE. Czyli Grecja najpierw pokryje koszty za opiekę i ewentualną hospitalizację, a później rozliczy się z krajem z którego przylecieliście na podstawie umów międzynarodowych. Oczywiście dotyczy to tylko sytuacji zachorowania na koronawirusa, a nie innych nagłych schorzeń medycznych. W innych nagłych zachorowaniach obowiązują standardowe procedury, czyli karta EKUZ oraz dodatkowe ubezpieczenia.

Jak wrócić do domu, gdy u podróżnego zdiagnozowano COVID-19 i w związku z nałożoną kwarantanną lot powrotny przepadł? Czy istnieje jakaś polityka refundacji kosztów?

Tu niestety nie ma fajnej odpowiedzi, przynajmniej na razie. Greckie władze wzywają biura podróży, hotele i linie lotnicze do wykazania maksymalnej elastyczności w takich sytuacjach. Oznacza to, że przekładanie lotu powrotnego oraz anulowanie rezerwacji w wykupionym hotelu będzie na Waszej głowie. Najlepiej wtedy zacząć załatwianie tych spraw od razu po potwierdzeniu diagnozy.

Czy jeśli w samolocie zdarzy się potwierdzone zachorowanie to wszyscy pasażerowie są kierowani na kwarantannę?

Na to pytanie dotąd nie znaleźliśmy oficjalnej klarownej odpowiedzi. Można przypuszczać, że służby w takim przypadku będą śledzić bliskie kontakty osoby chorej. Być może będą chciały przeprowadzić testy u osób siedzących blisko potwierdzonego covidka. Ale tak jak napisaliśmy wyżej - nie widzieliśmy nigdzie oficjalnego przekazu, więc potraktujcie to jako nasze gdybanie. Być może czas przyniesie odpowiedź na to pytanie, które nurtuje wiele osób.

Gosia i Piotrek,  data_2020-07-01 20:05:35 2020-07-01 20:05:35
Średnia: 3.88
Liczba ocen: 4
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 3.88 na 5 (0) liczba ocen 4
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Rafał Kiljan
Rafał Kiljan
2020-07-01 18:11:41

Po długim namyśle odpusciłem w tym roku wakacje samolotem.

10
 Beata Hendzel
Beata Hendzel
2020-07-01 18:15:35

ja chyba tez to zrobię

5
 Kate Mess
Kate Mess
2020-07-01 18:18:37

Joan Ka czytałaś?

 Joan Ka
Joan Ka
2020-07-01 20:52:15

Kate Mess taaaa

 Basia Skye
Basia Skye
2020-07-01 18:20:20

A ja nie.w październiku jak co roku meldujemy się na Krecie:) Jeśli tylko będzie to możliwe

2
 Justyna Derengowska
Justyna Derengowska
2020-07-01 18:22:16

Kurczę po przeczytaniu tego przeszła mi ochota na wakcje w tym roku ☹

6
 Agnieszka Wojtkiewicz
Agnieszka Wojtkiewicz
2020-07-08 06:22:48

Justyna Derengowska dokładnie

 Monika Hapke-Pomianowska
Monika Hapke-Pomianowska
2020-07-01 18:22:59

Masakra szczerze powiem wylot w tym roku to sam stres... dlatego my zrezygnowaliśmy, nie wyobrażam sobie tej loterii i stresu. Niestety wszystkie te przepisy są jak dla mnie niespójne.Mam nadzieje ze do przyszłego roku sytuacja się ustabilizuje...

14
 Urszula Wójcik
Urszula Wójcik
2020-07-01 19:41:33

Monika Hapke-Pomianowska ja podobnie...

 Aga Namysło
Aga Namysło
2020-07-01 19:46:06

Monika Hapke-Pomianowska tez nie lecimy

 Monika Romek
Monika Romek
2020-07-02 05:46:08

Monika Hapke-Pomianowska ja też nie lece,choć strasznie żałuje ale jednak troche obawy jest

 Grzegółkowska Iwona
Grzegółkowska Iwona
2020-07-01 18:26:23

Dlatego w tym roku zrezygnowalismy z wakacji samolotem

2
 Marlena Klajnert
Marlena Klajnert
2020-07-01 18:27:05

21 sierpnia lecę bilet już kupiony i nie mam zamiaru rezygnować

8
 Robert Barbara Gierek
Robert Barbara Gierek
2020-07-01 18:31:50

Dlatego właśnie ten rok sobie odpuszczamy, smutne będą wakacje ale cóż. Uważam że wylot w tym roku to sam stres

5
 Ania Klose
Ania Klose
2020-07-02 07:29:23

Robert Barbara Gierek racja wylot w tym roku to sfera i masakra wszyscy mamy nadzieję że w przyszłym roku będzie o wiele lepiej pozdrawiam wszystkich którzy musieli zrezygnować z lotów ze w Polsce też mamy pięknie np piękne góry

3
 Mariola Kycia
Mariola Kycia
2020-07-02 15:41:54

Ania Klose myślicie że w przyszlym roku będzie lepiej? Obawiam się ,że może być jeszcze gorzej! Póki się nie zaszczepimy ich "idealną szczepionką"

2
 Ania Klose
Ania Klose
2020-07-02 15:44:34

Mariola Kycia nie będzie lepiej z grypą żyjemy z ospa żyjemy i z tym też będziemy żyć przejdziemy z tym do porządku dziennego tylko trochę czasu minie

3
 Mariola Kycia
Mariola Kycia
2020-07-02 16:24:18

Ania Klose dokładnie.

 Joanna A. Kalicińska-Klimek
Joanna A. Kalicińska-Klimek
2020-07-01 18:33:10

Chania

1
 Magda Lewandowska
Magda Lewandowska
2020-07-01 18:55:53

Ale czym Wy się tak stresujecie? Przecież to Grecja i ich siga - siga. Przepisy są a życie sobie.... My w niedzielę do Aten a na wrzesień zaplanowana Kreta. Już nie mogę się doczekać

11
 Urszula Wójcik
Urszula Wójcik
2020-07-01 19:43:36

Magda Lewandowska bardzo rozsądnie ;-) tylko czy do września dasz radę ... czy znowu Grecja się nie zamknie stając się Italia z marca https://www.keeptalkinggreece.com/2020/07/01/greece-coronavirus-cases-imported-july-1/#.XvzVQOK2YHM.facebook

 Magda Lewandowska
Magda Lewandowska
2020-07-02 09:29:18

Urszula Wójcik mam nadzieję że nie

1
 Jakub Bogucki
Jakub Bogucki
2020-07-01 19:04:21

.

 Sylwia Stanek
Sylwia Stanek
2020-07-01 19:14:55

7.09 Rodos

5
 Agnieszka Jurzak
Agnieszka Jurzak
2020-07-01 19:25:09

Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Za rok może mnie nie być, można lecieć to lecę. Na pewno nie rezygnuje z wakacji za granicą.

31
 Joanna Szopa
Joanna Szopa
2020-07-01 19:39:08

Zgadzam się, też lecę, bilet już kupiony, rozpoczynam pakowanie.

3
 Monika Rusnak
Monika Rusnak
2020-07-02 12:03:15

Agnieszka Jurzak na wypadek leczenia szpitalnego można się ubezpieczyć ale co jak na miejscu obejmą kwarantanna bo okaże się ze w hotelu ktoś ma Covid kto płaci za dodatkowy czas w hotelu i co z organizacja lotu powrotnego? Ja wybieram się pod koniec lipca do Czarnogóry

 Agnieszka Jurzak
Agnieszka Jurzak
2020-07-02 12:07:00

Monika Rusnak nie odpowiem ci na to jednym zdaniem bo w każdym kraju jest inaczej. Ja lecę na Maderę więc sprawdziłam że tam akurat koszty pokrywa państwo. Co do dużych hoteli to w ogóle nie sprawdzam opcji bo takich nie lubię. Tylko małe lokalne hoteliki i apartamenty a tam też prawdopodobieństwo mniejsze, że gdzie cię ktoś zgłosi.

 Monika Rusnak
Monika Rusnak
2020-07-02 12:17:37

Agnieszka Jurzak dzięki mimo wszystko ja również wybrałam mniejszy hotel

1
 Agnieszka Kolomycka
Agnieszka Kolomycka
2020-07-02 14:12:54

Agnieszka Jurzak dokładnie ja tak samo w sierpniu Majorka

1
 Monika Słomka
Monika Słomka
2020-07-03 20:42:59

Agnieszka Jurzak

 Agnieszka Jankowska
Agnieszka Jankowska
2020-07-01 21:20:02

Masakra!

 Łukasz Szydłowski
Łukasz Szydłowski
2020-07-02 06:33:32

to co lecicie ;)?

 Ewa Tobiasz
Ewa Tobiasz
2020-07-02 10:51:10

Ja lecę 2sierpnia...chca żeby w Polsce spędzić urlop..

 Agnieszka Jankowska
Agnieszka Jankowska
2020-07-02 12:23:57

Łukasz Szydłowski pytanie wciaz otwarte

 Ag Aga
Ag Aga
2020-07-01 23:32:37

Jaką kartę do Internetu polecacie ?

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2020-07-03 07:19:53

Kilka lat temu z powodzeniem używaliśmy kartointernet od Vodafone (zainstalowane w telefonie jako druga karata SIM). Wszystko działało bardzo fajnie i kosztowało rozsądne pieniądze.
Na miejscu warto po prostu skoczyć do salonu jednego z lokalnych operatorów i zapytać o obecne promocje. W większości przypadków znajdziesz tam osoby dobrze mówiące po angielsku, które doradzą Ci odnośnie zakupu oraz pomogą w optymalnej konfiguracji telefonu/routera.
Ostatni jednak na wyjazdy zdecydowanie wystarcza nam kombinacja roaming + wifi z hoteli oraz przygodnych źródeł.

1
 Ag Aga
Ag Aga
2020-07-03 07:41:01

CRETE - Kreta dzięki

 Adam Bielak
Adam Bielak
2020-07-02 01:12:45

We wrześniu mamy pobyt, w chwili obecnej jesteśmy na TAK. Trzeba na bieżąco śledzić rozwój sytuacji. Opuścić żal ale wyjechać by spędzić czas na kwarantannie?? Porażka

1
 Joanna Dziuk
Joanna Dziuk
2020-07-02 14:18:28

Adam Bielak my taka sama sytuacja też wrzesień Kreta...

1
 Daniel Nowotyński
Daniel Nowotyński
2020-07-02 03:30:01

Anita Nowotyńska poczytaj co wprowadzili w Grecji ?

2
 Daniel Nowotyński
Daniel Nowotyński
2020-07-02 03:45:00

Grzegorz Rózio

 Monika Nieznana
Monika Nieznana
2020-07-02 12:12:52

Daniel Nowotyński Ja odpuscilam sobie Krete, w tym roku, zaliczke już mi zwrócili na konto..no szkoda tych wakacji Ale cóż..

1
 Kasia Grabowska
Kasia Grabowska
2020-07-02 05:54:12

My 04.09. 2020 - chyba zaryzykujemy

1
 Gosia Król
Gosia Król
2020-07-02 06:20:47

Czy po powrocie obowiązuje podróżujących Kwarantanna?

 Anna Olechny
Anna Olechny
2020-07-02 06:58:51

Gosia Król gorzej jak w hotelu będzie wirus i wtedy kwarantanna tam na dwa tygodnie bo to kraju się nie wróci.

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2020-07-02 07:49:39

Polska zniosła obowiązek kwarantanny po powrocie z zagranicy. Jeśli więc ktoś zachoruje w Grecji to kwarantannę odbywa tam.

2
 Krzysztof Sobel
Krzysztof Sobel
2020-07-04 16:04:55

Na dzień dzisiejszy nie, ale Minister Zdrowia może wprowadzić w każdej chwili,

 Magdalena Kazmierczak
Magdalena Kazmierczak
2020-07-02 06:43:33

Ja właśnie przylecialam wczoraj na Rodos muszę powiedzieć ze z lotniska z którego wyleciałam szczególnie zmian nie było tylko trzeba nosić maseczki po wyladowaniu pracownik po kodzie qr kierował na badania albo do odbioru bagażu muszę powiedzieć ze prawie cały samolot miał badania na COVID po czym jechaliśmy do hotelu pomimo tego nie żałuje ze tu jestem

5
 Wioleta Kuna
Wioleta Kuna
2020-07-02 07:19:23

Magdalena Kazmierczak jakiego lotniska leciała Pani?

 Magdalena Kazmierczak
Magdalena Kazmierczak
2020-07-02 07:28:59

Wiola Pacześ Düsseldorf

 Wioleta Kuna
Wioleta Kuna
2020-07-02 07:30:17

Magdalena Kazmierczak dziękuję, myślałam ze z Polski

1
 Karolaina Lys
Karolaina Lys
2020-07-02 07:37:45

Magdalena Kazmierczak mogę na priv?

 Wioleta Kuna
Wioleta Kuna
2020-07-02 07:38:13

Magdalena Kazmierczak oczywiście

 Michał Balawender
Michał Balawender
2020-07-02 08:14:44

A jesteś w stanie sprawdzić czy na QR code miałaś 1 czy 2? :) Chodzą plotki że ma to jakiś związek z badaniem lub nie. Z góry dzieki!

 Magdalena Kazmierczak
Magdalena Kazmierczak
2020-07-02 08:21:16

Michał Balawender tak to prawda ja miałam 1 a mąż 2

 Magdalena Kazmierczak
Magdalena Kazmierczak
2020-07-02 08:21:36

Wiola Pacześ dziekuje

 Magdalena Kazmierczak
Magdalena Kazmierczak
2020-07-02 08:22:06

Karolaina Lys spoko

 Michał Balawender
Michał Balawender
2020-07-02 08:28:06

Magdalena Kazmierczak Dzięki za info, czyli 1 test a 2 idzie po bagaże z tego co czytałem. Miłego wypoczynku!

 Magdalena Kazmierczak
Magdalena Kazmierczak
2020-07-02 08:31:12

2tez test

 Anna Levdonska
Anna Levdonska
2020-07-02 09:13:52

Michał Balawender a o co chodzi z 1 czy 2? Patrze na swój QR kod i nie rozumie

 Magdalena Kazmierczak
Magdalena Kazmierczak
2020-07-02 09:14:23

Biorą na testy covid

 Kate Mess
Kate Mess
2020-07-02 10:19:42

Magdalena Kazmierczak i jak już zrobili Wam te badania, to co teraz? Teoretycznie trzeba siedzieć w hotelu i nigdzie się nie ruszać dopóki nie przyjdą wyniki?

 Magdalena Kazmierczak
Magdalena Kazmierczak
2020-07-02 10:55:21

Jestem w hotelu możesz poruszać się po obiekcie trzymać trzeba dystans

 Anna Drzyżdżok
Anna Drzyżdżok
2020-07-02 12:02:35

Magdalena Kazmierczak a jak wygląda all inclusive? Normalnie czy są wydzielone strefy i godziny posiłków dla poszczególnych osób/rodzin? Słyszałam, że dostaje się kartę i zamawia posiłki do stolika a nie jak zwykle. I ponoć jeśli jest kilka basenów to każdy numer pokoju ma rozpis z których może korzystać. Pytam bo w sierpniu mamy lecieć i z małymi dziećmi będzie ciężko trzymać się tych wytycznych i zastanawiamy się czy nie zrezygnować

2
 Martyna Karmelita
Martyna Karmelita
2020-07-02 12:51:57

Anna Drzyżdżok też chętnie się dowiem bo mam obawy

1
 Magdalena Kazmierczak
Magdalena Kazmierczak
2020-07-02 12:56:55

Anna Drzyżdżok jedzenie w moim hotelu bynajmniej jest all in szwedzki stół z tym ze oni podają co się chce co do basenów nie ma czegoś takiego to są normalne wakacje bez zmian nie czuje tego jeden plus bez tłumów

 Magdalena Kazmierczak
Magdalena Kazmierczak
2020-07-02 13:01:26

5
 Anna Drzyżdżok
Anna Drzyżdżok
2020-07-02 13:29:54

Magdalena Kazmierczak super

 Marcin Jeliński
Marcin Jeliński
2020-07-03 06:55:36

Magdalena Kazmierczak czyli Pani miała robiony test a mąż nie jak rozumiem?

 Jarek Koziolek
Jarek Koziolek
2020-07-03 07:14:12

Magdalena Kazmierczak lot z Katowic? że prawie wszystkich badali

 Magdalena Kazmierczak
Magdalena Kazmierczak
2020-07-03 09:28:06

Marcin Jeliński my mieliśmy wszyscy robiony

 Jarek Koziolek
Jarek Koziolek
2020-07-03 11:44:57

Magdalena Kazmierczak a skąd był wylot

 Magdalena Kazmierczak
Magdalena Kazmierczak
2020-07-03 12:26:10

Jarek Koziolek Düsseldorf

 Jarek Koziolek
Jarek Koziolek
2020-07-03 12:28:07

Magdalena Kazmierczak dzięki za info

 Michał Michał
Michał Michał
2020-07-02 07:46:35

Czy udalo sie komus doleciec z LOT em z Wawy do Chani.internet huczy od plotek ze LOT wiekszosc rejsow odwoluje?

1
 Ania Dużyńska
Ania Dużyńska
2020-07-02 08:14:51

Też jestem ciekawa. Ceny tak fantastyczne aż nieralne...

1
 Kinga Lademann
Kinga Lademann
2020-07-02 11:07:44

Michał Michał warto ryzykować?

 Izabela Marciniec
Izabela Marciniec
2020-07-02 11:10:04

Mamy lot z Katowic w poniedziałek, póki co nie odwołane.

1
 Michał Michał
Michał Michał
2020-07-02 11:35:04

Kinga Lademann trudno powiedziec.bardziej pasuja mi terminy lotowskie
I mozna poleciec na np 10 dni

 Kinga Lademann
Kinga Lademann
2020-07-02 11:36:02

Michał Michał rozumiem. A sprawdzales Aegean?

 Michał Michał
Michał Michał
2020-07-02 11:37:41

Kinga Lademann nawet mi do glowy nie przyszlo.zobacze.a oataja z Wawy?

 Kinga Lademann
Kinga Lademann
2020-07-02 11:39:58

Michał Michał niestety już jakiś czas temu czytałam, że LOT potrzebuje na cito pieniędzy, a następnie ogłosić upadłość.
Prawdopodobnie.

 Kinga Lademann
Kinga Lademann
2020-07-02 11:40:33

Michał Michał TAK! Warszawa.
Latam z nimi od 3 lat i dość często

 Kinga Lademann
Kinga Lademann
2020-07-02 11:54:55

Michał Michał. Albo!
Warszawa - Ateny
Ateny - Chania
Sprawdź /połączyć dwie linie lotnicze.

A Ryanair jeszcze nie lata z Modlina do Chanii?
Do Aten na pewno

 Michał Michał
Michał Michał
2020-07-02 11:55:45

Kinga Lademann ok thx.ryan lata z Modlina na szczescie :)

1
 Kinga Lademann
Kinga Lademann
2020-07-02 12:04:54

Michał Michał już lata do Chanii?

 Michał Michał
Michał Michał
2020-07-02 12:38:30

Kinga Lademann tak

 Anna Pletnia
Anna Pletnia
2020-07-02 14:43:45

Michał Michał w tym sezonie Aegan lata z Warszawy. Sprawdzone.

2
 Kinga Lademann
Kinga Lademann
2020-07-02 17:53:11

Anna Pletnia w poprzednich też latał z Warszawy.

 Michał Michał
Michał Michał
2020-07-02 18:46:14

Kupilem lot Lotem od 22 do 31 .07.boze niech sie uda

1
 Anna Pletnia
Anna Pletnia
2020-07-03 19:18:14

Kinga Lademann może tak, ale latał również z Krakowa a w tym sezonie letnim nie będzie niestety latał.W ubiegłym roku leciałam do Aten i spowrotem i byalm bardzo zadowolona.

 Kinga Lademann
Kinga Lademann
2020-07-04 04:23:19

Anna Pletnia Aegean to dobrej klasy linie lotnicze i trzymają poziom. Ja latam z Warszawy

 Kinga Lademann
Kinga Lademann
2020-07-04 04:24:55

Michał Michał trzymam kciuki!!

 Maciej Lewandowski
Maciej Lewandowski
2020-07-02 08:36:59

Przylatuje p[od koniec września tak czy owak! :)

1
 Katarzyna Kowalczyk-Garstka
Katarzyna Kowalczyk-Garstka
2020-07-02 09:00:46

Jednym słowem koszmar. Koniec bezstresowego urlopu :/

7
 Ard Bart
Ard Bart
2020-07-02 09:54:16

Małgorzata Arendarczyk Agnieszka Maślanka Weronika Maślanka Maja Maślanka Marcin Maślanka

 Maciej Szahaj
Maciej Szahaj
2020-07-02 10:28:45

Julita Bierzyńska hmm

 Julita Bierzyńska
Julita Bierzyńska
2020-07-02 10:59:00

Maciej Szahaj no raczej nie w tym roku co...

 Adriana Gemborys-Krupczak
Adriana Gemborys-Krupczak
2020-07-02 10:31:44

Czy formularz trzeba wypełnić także jeśli jedziemy do Grecji kontynentalnej autem?

 Aneta Więch
Aneta Więch
2020-07-02 13:23:09

Tak. I do 15 lipca tylko przejście graniczne z Bułgarii. https://www.gov.pl/web/grecja/informacje-o-koronawirusie?fbclid=IwAR3mLEoz8YUNjOAfctb2_15BAo8Lsu1bre2Rq8VRlGbSVeNF_irCkUnGmGo

2
 Adriana Gemborys-Krupczak
Adriana Gemborys-Krupczak
2020-07-02 15:00:46

A czy ktoś czy często są wykonywane takie wyrywkowe testy na granicy i od czego to zależy? Nie jestem przekonana co do 100 procentowej wiarygodności tych testów...

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2020-07-02 15:50:37

Tak, na granicy lądowej też trzeba wypełnić.

 Jarek Koziolek
Jarek Koziolek
2020-07-03 16:06:43

CRETE - Kreta a jak wynik będzie pozytywny i lot powrotny przepadnie co falej

 Kinga Lademann
Kinga Lademann
2020-07-02 11:13:49

A ja dziękuję za precyzyjny tekst.
Dobra robota!

2
 Monika Siniecka
Monika Siniecka
2020-07-02 11:45:41

Super

 Kasia Kasia
Kasia Kasia
2020-07-02 12:44:30

Agnieszka Salwińska

 Conrad Coffie
Conrad Coffie
2020-07-02 13:12:12

No i Lux lepsze to jak schabowy z frytkami za 200zl w Sopocie

16
 Malgorzata Markus
Malgorzata Markus
2020-07-02 17:28:46

Conrad Coffie lub RODos własny

1
 Emilia Broszkiewicz
Emilia Broszkiewicz
2020-07-02 14:54:44

Ben

 Barbara Poljak-Schirmeisen
Barbara Poljak-Schirmeisen
2020-07-02 17:34:25

A jeśli ktoś leci na tydzień i okaże się że tam wykryją mu Covid i dwa tygodnie...izolacja kto pokrywa koszty dodatkowych dni pobytu?

 Mariusz Bielewicz
Mariusz Bielewicz
2020-07-02 17:38:43

Barbara Poljak-Schirmeisen czytaj dokładnie jest napisane.

 Jarek Koziolek
Jarek Koziolek
2020-07-04 13:54:39

Ale powrót ty pokrywasz

 Alvaro Antoś Przemek Zochniak
Alvaro Antoś Przemek Zochniak
2020-07-02 21:04:18

ja chcalem na krete leciec

 Kamilek Suchy
Kamilek Suchy
2020-07-02 21:26:41

Koniec sierpnia start

1
 Marcin Jeliński
Marcin Jeliński
2020-07-03 06:26:27

Ktoś może potwierdzić że numer pod kodem QR zaczynający się na 1xxxxxx oznacza test a 2xxxxxx brak badania?

1
 Michał Balawender
Michał Balawender
2020-07-03 06:58:02

Niby tak niby nie, chyba dowiemy się jak wylądujemy :) my lecimy jutro i lądujemy o 9:30 w Chanii.

2
 Marcin Jeliński
Marcin Jeliński
2020-07-03 07:09:50

Michał Balawender my jutro w Heraklionie. Powodzenia

 Malgorzata Leoniec
Malgorzata Leoniec
2020-07-03 08:21:34

Michał Balawender dajcie znać jak poszło.

2
 Marta Zawadzka
Marta Zawadzka
2020-07-03 11:13:24

Michał Balawender czekamy na sprawozdanie

1
 Marzena Kuskowska-Widawska
Marzena Kuskowska-Widawska
2020-07-03 17:01:48

Również czekam na relację, mam rezerwacje na Krecie w sierpniu

 Beata Dybczak
Beata Dybczak
2020-07-03 18:07:26

Ja również mam sierpień. Proszę o informację. Dziękuję

1
 Kasia Feja
Kasia Feja
2020-07-04 04:52:51

Michał Balawender proszę opisać jak przebiegła cała ta sytuacja

 Kasia Feja
Kasia Feja
2020-07-04 04:54:23

Beata Dybczak ja też i wiem że do 09.07 mogę jeszcze zrezygnować.Nie wiem co robić

 Kamila Jamrozik
Kamila Jamrozik
2020-07-04 12:55:22

Marcin Jeliński i jak sytuacja ? Wszystkim Polakom robią testy?

 Michał Balawender
Michał Balawender
2020-07-04 12:58:46

My mieliśmy 2 z przodu i bez testów. Bardzo malo testów dzis lot z krk ryanair.
Na wyspie lokalni nie wiedza dlaczego ludzie sie boją. Troche to smutne bo rezerwacji maja mało.

1
 Marcin Jeliński
Marcin Jeliński
2020-07-04 13:01:33

Tak ja też już mogę potwierdzić. Z 1 biorą z 2 nie. Z tym że w Heraklionie tak na oko 40% na testy. Lot z Warszawy. Ale przyleciał również chyba z Rumunii więc się wymieszało wszystko.

 Michał Balawender
Michał Balawender
2020-07-04 13:06:33

My bez badan a mielismy 2. Wszystko ok.

1
 Przemek Ogrodnik
Przemek Ogrodnik
2020-07-05 10:28:46

U nas wczoraj z Warszawy na Santorini też bardzo mało testów. Ale przed nami były samoloty z Francji i Włoch, więc może zużyli.

1
 Agata Lachowicz
Agata Lachowicz
2020-07-03 07:32:10

A czy ktoś wie,jak długo trzeba czekać na wyniki ewentualnego testu na covid?

 Marta Zawadzka
Marta Zawadzka
2020-07-03 11:13:41

Agata Lachowicz jest napisane 24h

2
 AnulkaAn AnulkaAn
AnulkaAn AnulkaAn
2020-07-03 09:35:59

Co w przypadku jeśli podróżuję bez rezerwacja i nie mogę podać adresu pobytu?

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2020-07-04 18:21:09

Prawdopodobnie ma tu zastosowanie ta sama procedura co w przypadku podróży samochodem: Jeśli osoby przybywające do Grecji planują mieć wiele różnych miejsc pobytu, muszą o tym uprzedzić i zadeklarować swoje początkowe miejsce docelowe oraz plan podróży przez następne 7 dni.

1
 AnulkaAn AnulkaAn
AnulkaAn AnulkaAn
2020-07-04 18:38:34

CRETE - Kreta dziękuję za odpowiedź

1
 Hania Parzonka
Hania Parzonka
2020-07-03 11:14:03

Bartek

 gość}
gość Kamila
2020-07-03 22:19:07

Chania

Wylądowałam w Chani. Udało się uniknąć testów :) Praktycznie wszyscy po kolei byli kierowani od razu po odbiór bagażu. Ktoś tam wskazany został, z tego co słyszałam, ale to pojedyncze przypadki musiały być. Ogólnie Grek nie skanował wcale tych kodów a jedynie patrzył na te cyferki - może teoria o bezpiecznych numerach 2xx jest prawdziwa. Ja miałam 2 właśnie. We Wrocławiu wszystko odbywało się normalnie, jedyną zmianą był pomiar temperatury. Aha i już podczas nadawania bagażu trzeba było okazać ten dokument z kodem qr - para obok mnie go nie miała i mieli spory problem. 

Adam Wyspiański
Adam Wyspiański
2020-07-04 11:29:54

Lot Wrocław-Chania

gość Kamila: Dzięki za informacje. Jak był obłożony samolot - pełne obłożenie, czy były wolne miejsca?

Czy przez cały lot mieliście maseczki? Czy można jakoś poluzować sobie oddychanie? Odnośnie formularza, czy dzieci dopisać do swojego formularza, czy dzieciom zakładać osobny?? Życzę miłego wypoczynku...

 Mo Jo
Mo Jo
2020-07-04 12:40:13

Totalna kontrola i nic wiecej, brak wolnosci!!

3
 Kamila Jamrozik
Kamila Jamrozik
2020-07-04 12:54:48

Mo Jo coś więcej ? Wszystkim Polakom robią testy ? Czy losowo?

 Jarek Koziolek
Jarek Koziolek
2020-07-04 20:43:47

Kamila Jamrozik nie polecam w tym roku

 Kamila Jamrozik
Kamila Jamrozik
2020-07-04 21:47:43

Jarek Koziolek dlaczego ?

 Jarek Koziolek
Jarek Koziolek
2020-07-04 13:53:19

Mam Rodos ale zmieniam na Hiszpanie tam też trzeba wypełnić ankietę kod pobrać ale nie ma badań na miejscu

 gość}
gość Kamila
2020-07-04 19:22:17

Chania

Adam: Samolot był wypełniony tak w 3/4, tak mi wychodziło jak przeliczałam w aplikacji wolne miejsca. W trakcie lotu ciężko już się było zorientować w szczegółach, gdyż przez cały lot była włączona sygnalizacja zapiąć pasy. Nie wolno wstawać i kręcić się bez powodu. Jak chcesz do toalety to przywołujesz obsługę. Wszyscy w zasięgu mojego wzroku siedzieli grzecznie w maskach, aczkolwiek lądowały one czasem na brodzie i nikt nie bił ;) Z tego co się orientuję, dzieci dopisuje się w formularzu dorosłego. Na końcu na pewno była taka rubryka. Dzięki :) 

 Monika Gawłowska
Monika Gawłowska
2020-07-04 21:21:16

Ktos z Was leci w lipcu na Rodos po 20 stym ?? Czy z Gdanska mozna wyleciec ? Komus odwolano ?

 Krystian Zdziebło
Krystian Zdziebło
2020-07-11 08:27:33

Mam 23 godziny do wylotu na Kręte a nie otrzymałem jeszcze kodu qr. Czy to norma?

 Edyta Malinowska
Edyta Malinowska
2020-07-11 10:32:34

Ja otrzymałam kod QR na 12 godzin przed lotem

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157251860222551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Jak tam dojechać z lyttos beach np.? Jeżdżą tam jakieś autobusy? Ktoś może pomóc :)
Ile kosztuje wypiżyczenie skutera na dzień? Macie może jakies dobre sprawdzone wypożyczalnie?
Adam Wyspiański : Czy ktoś ma wiedzę na temat wyrywkowych testów po przylocie do Chanii i jaki kod QR do nich obliguje w czerwcu??? Czy ktoś już wracał do Wrocławia niezaszczepiony. Czy wystarczy zrobić po wylądowaniu we Wrocławiu test antygenowy??? Jakie są wymagania przy powrocie.. Pozdrawiam.
Gosia | crete.pl : Nie sądzę aby w Samarii w tym roku były tłumy jak w trakcie normalnego sezonu. Prognozy pokazują, że przyjedzie max 40% tego co w 2019 roku, co przełoży się na mniejszą liczbę odwiedzających ten wąwóz. Ale nawet jeśli poziom odwiedzających byłby zbliżony do obłożenia takiego jak w zwykłym sezonie, to na szlaku nie ma problemu z zachowaniem bezpiecznych odległości. (...)
gość PiotrWie: Jak to jest - są tacy co potrafią pięciosetowy mecz siatkarski grać w maseczce a niektórzy duszą się na śmieć jak mają ją założyć na 5 min w sklepie? Czy na pewno reprezentują ten sam gatunek? Jak w Samarii będą w tym roku takie same wściekłe tłumy jak dotychczas to rzeczywiście niestety maski maja sens - nie da się utrzymać odpowiedniego dystansu od innych. (...)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera