Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Zapomnieli o Samarii

Wczoraj kreteński portal flashnews.gr poruszył istotny problem dotyczący wąwozu Samaria. Ze względu na wirusa, dla wszystkich publicznych miejsc w Grecji, zostały opracowane różnego rodzaju procedury zdrowotne. Są to między innymi wytyczne dotyczące ilości osób, które mogą przebywać w danej przestrzeni; zachowania bezpiecznych odległości, czyli tak zwanego dystansu społecznego; ustalenia punktów do dezynfekcji, itd. Takie zasady zostały opracowane i wdrożone dla wszystkich publicznych miejsc takich jak sklepy, środki transportu, restauracje, usługi, sklepy, muzea i wykopaliska, plaże, place zabaw itp. Wygląda jednak na to, że w tym wszystkim zapomniano o zestawie procedur dla Samarii. Wydaje się to aż niewiarygodne, ale jest jednak prawdziwe.

Samaria

Jest to tym bardziej dziwne, że bez zatwierdzonego protokołu nie jest możliwe otwarcie wąwozu dla zwiedzających. Dodatkowo w przypadku realizacji wycieczki do wąwozu trzeba jeszcze wziąć pod uwagę powrotny rejs promem z Agia Roumeli do Chora Sfakion lub Paleochory. Mimo tego, że na Krecie nie ma jeszcze zagranicznych gości, to wejściem do wąwozu zainteresowani są już turyści z Grecji. Portal zwrócił uwagę na to, że gdy za dwa tygodnie, samoloty zaczną przylatywać na wszystkie lotniska krajowe, problem braku takich protokołów stanie się poważny. Samaria jest bowiem jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na Krecie.

Na szczęście już dzisiaj na artykuł ten zareagowała posłanka Dora Bakoyannis, która przesłała go do Ministerstwa Zdrowia oraz innych urzędów w celu podjęcia natychmiastowego działania w tej sprawie. W efekcie już popołudniu opracowano takie przepisy, pozostaje jeszcze ich zatwierdzenie na różnych szczeblach urzędniczej drabinki. Na koniec zostaną one przestawione w nadleśnictwie w Chania aby pracownicy parku mogli jak najszybciej wdrożyć je w życie i otworzyć wąwóz. Jak będziemy znali więcej szczegółów odnośnie tego jak będzie wyglądać przejście przez Samarię w nowej „normalności’, to podzielimy się z Wami tą wiedzą :)

Gosia,  data_2020-06-15 20:30:18 2020-06-15 20:30:18
Średnia: 3
Liczba ocen: 2
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 3 na 5 (0) liczba ocen 2
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Michel Gradon
Michel Gradon
2020-06-15 21:24:39

Więcej procedur, regulacji i całego tego cyrku to odstrasza jeszcze więcej ludzi od podróżowania

3

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157207080352551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Irena Zygmunt Pampuch: 
gość PiotrWie: Albania jest całkiem ciekawa, jest co zwiedzać, góry do pochodzenia, tam bym pojechał. Turcja - wczoraj oglądałem specjalnie Tour of Turkey ba jechali wzdłuż wybrzeża. mi nie pasuje - wygląda jak większość śródziemnomorskiego wybrzeża Hiszpanii kontynentalnej - plaża, za nią wielkie hoteliszcza, potem szosa a za nią kolejne wieżowce. (...)
gość Arturrro: Mi głównie nie pasują testy na lotnisku. Na Majorce konieczny jest obecnie test przed wylotem  i żadne drugie testy wyrywkowe. Na plaży nie trzeba mieć maski(chcieli to wprowadzić ale Baleary się nie zgodziły), do pływania tym bardziej bo tam maska nie była konieczna do uprawiania sportu np. bieganie. Oprócz Zanzibaru, Dominikany(tutaj chyba wyrywkowe) i Meksyku testy nie są wymagane w Albanii. (...)
gość PiotrWie: Sprawdziłem wymagania innych krajów - Hiszpanii, Francji, Włoch czy Chorwacji - wymagają testów przed wyjazdem, kwarantanny po przybyciu i noszenia masek na świeżym powietrzu. Ostatnio Hiszpania poluzowała i pozwala pływać bez maski - ale podejść do wody musisz w masce. (...)
gość PiotrWie: Nie twierdzę że mi pasują testy - ale póki co bez testów to tylko Zanzibar. Jak będzie latem - zobaczymy. Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. I tyle.
gość Arturrro: Piotrze, oczywiście możemy się dostosować ale tez wybrać inna destynacje. To nie jest narzekanie przed klawiatura tylko wyrażenie swojej opinii, tak samo jak to Ty robisz. Tobie pasują testy w Polsce, później testy na lotnisku i ewentualna kwarantanna. Mi nie. Porównanie do tego, ze kiedyś to było drożej jest całkowicie bezzasadne. (...)
gość PiotrWie: To kraje boją się o bezpieczeństwo swoich obywateli - ja wiem jak unikać zakażenia i przez rok pracy z pacjentami udało mi się uniknąć. Podróżowanie bez żadnych ograniczeń w dobrych układach wróci za co najmniej kilka lat - a więc albo możemy się dostosować albo siedzieć przed klawiatura i narzekać. (...)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera