Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Plaża Kedrodasos posprzątana przez rugbistów

Malownicza plaża Kedrodasos znana jest szczególnie z cedrowego lasu znajdującego się w tym miejscu. W szczycie sezonu wakacyjnego ta naturalna leśna ostoja jest dosyć popularna wśród osób preferujących dzikie biwakowanie. Z pewnością część turystów preferujących ten sposób wypoczynku zachowuje się w sposób odpowiedzialny starając się nie szkodzić tamtejszemu środowisku naturalnemu. Niestety jak się okazuje jest jednak dosyć pokaźne grono osób, które nie przejmują się tego typu kwestiami. Doskonale widać to po efektach pracy wolontariuszy grupy „Cretan Gunners”, którzy postanowili posprzątać rejon tej plaży.

Kedrodaosos

Dzięki ciężkiej pracy 20 osób w ciągu kilku godzin zebrali oni całkiem pokaźną liczbę worków wypełnionych śmieciami. Niestety jak sami przyznali ilość różnego rodzaju odpadów była tak duża, że musieli ograniczyć się do eliminowania największego problemu jakim są śmieci wykonane z tworzyw sztucznych. Wśród nich znaczną część stanowiły plastikowe kubeczki, butelki typu PET oraz chusteczki dla niemowląt.

Nie dziwi nas to, że po zakończeniu tych prac „Cretan Gunners” byli w bardzo oburzeni tym co zastali na plaży Kedrodasos. Dobrym podsumowaniem jest to co jeden z nich napisał na profilu facebookowym: „Istnieje bardzo duży problem z edukacją (ekologiczną społeczeństwa). Musimy zmienić swoją mentalność. Bez względu na to, ile razy sprzątane są plaże, prace te nie mają sensu jeśli następnego dnia ktoś wyrzuci tam śmieci”. Warto pamiętać o tym przesłaniu nie tylko w czasie biwakowania, ale również po prostu w czasie pobytu na plaży.

Na koniec jeszcze kilka słów o „Cretan Gunners”. Jest to jeden z pierwszych (o ile nawet nie pierwszy) zespołów rugby na Krecie. Założony został w 2015 roku przez trzech mieszkańców Chanii, którzy uprawiali ten sport w różnego rodzaju drużynach w Grecji oraz Brazylii. Więcej informacji na ich temat znajdziecie bezpośrednio na stronie:cretangunners.gr

Piotrek,  data_2020-06-11 19:45:24 2020-06-11 19:45:24
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Magdalena Stępień
Magdalena Stępień
2020-06-12 11:56:18

Cudowna, będziemy tam w lipcu, dużo nudystów tam,,,,

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2020-06-12 15:42:24

W zasadzie na każdej nieco bardziej odizolowanej plaży można ich spotkać. W przypadku Kedrodasos chyba nie ma na to jednak reguły. My ich nie spotkaliśmy :)

 Magdalena Stępień
Magdalena Stępień
2020-06-12 15:43:17

CRETE - Kreta my spotkaliśmy i to nie raz, ale co tam, plaża cudowna

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157196466817551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Irena Zygmunt Pampuch: 
gość PiotrWie: Albania jest całkiem ciekawa, jest co zwiedzać, góry do pochodzenia, tam bym pojechał. Turcja - wczoraj oglądałem specjalnie Tour of Turkey ba jechali wzdłuż wybrzeża. mi nie pasuje - wygląda jak większość śródziemnomorskiego wybrzeża Hiszpanii kontynentalnej - plaża, za nią wielkie hoteliszcza, potem szosa a za nią kolejne wieżowce. (...)
gość Arturrro: Mi głównie nie pasują testy na lotnisku. Na Majorce konieczny jest obecnie test przed wylotem  i żadne drugie testy wyrywkowe. Na plaży nie trzeba mieć maski(chcieli to wprowadzić ale Baleary się nie zgodziły), do pływania tym bardziej bo tam maska nie była konieczna do uprawiania sportu np. bieganie. Oprócz Zanzibaru, Dominikany(tutaj chyba wyrywkowe) i Meksyku testy nie są wymagane w Albanii. (...)
gość PiotrWie: Sprawdziłem wymagania innych krajów - Hiszpanii, Francji, Włoch czy Chorwacji - wymagają testów przed wyjazdem, kwarantanny po przybyciu i noszenia masek na świeżym powietrzu. Ostatnio Hiszpania poluzowała i pozwala pływać bez maski - ale podejść do wody musisz w masce. (...)
gość PiotrWie: Nie twierdzę że mi pasują testy - ale póki co bez testów to tylko Zanzibar. Jak będzie latem - zobaczymy. Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. I tyle.
gość Arturrro: Piotrze, oczywiście możemy się dostosować ale tez wybrać inna destynacje. To nie jest narzekanie przed klawiatura tylko wyrażenie swojej opinii, tak samo jak to Ty robisz. Tobie pasują testy w Polsce, później testy na lotnisku i ewentualna kwarantanna. Mi nie. Porównanie do tego, ze kiedyś to było drożej jest całkowicie bezzasadne. (...)
gość PiotrWie: To kraje boją się o bezpieczeństwo swoich obywateli - ja wiem jak unikać zakażenia i przez rok pracy z pacjentami udało mi się uniknąć. Podróżowanie bez żadnych ograniczeń w dobrych układach wróci za co najmniej kilka lat - a więc albo możemy się dostosować albo siedzieć przed klawiatura i narzekać. (...)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera