Aegean Airlines - loty w czasach pandemii

Greckie linie lotnicze Aegean Airlines ogłosiły swoje wytyczne odnośnie sposobu realizacji lotów w reżimie sanitarnym. Warto wczytać się w nie, gdyż właśnie najprawdopodobniej zgodnie z takimi regułami będą odbywać się tegoroczne loty do Grecji. Poza oczywistymi zaleceniami dotyczącymi samego lotu w informacji prasowej znalazły się również wytyczne dotyczące zachowania na lotnisku.

Na wstępie warto podkreślić coś co nie powinno dziwić nikogo: konieczność używania maseczek będzie obowiązywać nie tylko podczas przebywania na terenie lotniska, ale również podczas całego lotu. Ważną uwagą jest również to, że ze względów bezpieczeństwa oraz usprawnienia obsługi, pasażerowie będą mogli posiadać ze sobą tylko jeden przedmiot osobisty: jedną damską/męską torebkę lub jeden pokrowiec na urządzenie elektroniczne (laptop/aparat fotograficzny) lub jedną sztukę bagażu podręcznego o wymiarach oraz wadze zgodnej z taryfą lotu.

Aegean Airlines

Przed lotem

W celu usprawnienia procedur obsługi preferowaną formą odprawy jest odprawa online. Samodzielne przeprowadzenie tego procesu przez pasażerów ma nie tylko zmniejszyć zatłoczenie przy stanowiskach Check-in, ale także ma pozwolić na zmniejszenie niepotrzebnych kontaktów międzyludzkich.

Aegean Airlines zaleca również, aby przed każdym lotem możliwie często sprawdzać jego status. Wydarzenia ostatnich miesięcy wyraźnie pokazują, że sytuacja może ulegać zmianie bardzo dynamicznie, a decyzje podejmowane przez władze centralne podejmowane są często z zaledwie kilku lub kilkunastogodzinnym opóźnieniem. Przed wylotem warto również sprawdzić, czy lotnisko docelowe nie stawia jakiś specjalnych wymagań lub też wytycznych skierowanych w stosunku do przybywających podróżnych.

Na lotnisku

Na większości stanowisk obsługi znajdujących się na greckich lotniskach zamontowane zostały specjalne osłony z pleksi chroniące zarówno personel jak i pasażerów. Przy każdym z nich powinien znajdować się dozownik z płynem do dezynfekcji. W poszczególnych sektorach lotniska przed miejscami obsługi na podłodze umieszczone zostały poziome oznaczenia wskazujące jakie odległości, zgodne z wytycznymi dotyczącymi dystansu społecznego, powinny być zachowywane pomiędzy podróżnymi.

Osoby podróżujące mogą spodziewać się utrudnień związanych z dostępnością poszczególnych punktów usługowych znajdujących się w obrębie terminala (może to dotyczyć tzw. stref vip). Dla przykładu na greckich lotniskach w Atenach, Salonikach oraz w Larnace na Cyprze nie będzie funkcjonować strefa Business Lounges.

Aegean Airlines

Wejście na pokład

Ze względów epidemiologicznych wejście na pokład będzie odbywać się w mniejszych grupach, do których pasażerowie będą szeregowani na podstawie swojego miejsca w samolocie. Pasażerowie będą wpuszczani na pokład tylko przez przednie drzwi. W pierwszej kolejności boarding przejdą te osoby, których karty pokładowe przypisane do foteli znajdujących się przy oknach. W kolejnych grupach będą znajdować się pasażerowie zajmujący środkowe miejsca. Na samym końcu na pokład samolotu wpuszczane będą osoby zajmujące fotele przy przejściu.

Niestety tak skomplikowana procedura na pewno będzie zajmować dużo więcej czasu. Wiele z pewnością będzie zależało też od samodyscypliny pasażerów, którzy powinni postępować zgodnie z poleceniami wydawanymi im przez obsługę naziemną oraz załogę kabinową samolotu.

Tym co z pewnością będzie również wpływać negatywnie na szybkość obsługi pasażerów są ograniczenia związane z ilością osób zabieranych przez autobusy kursujące pomiędzy bramkami a miejscem postojowym samolotu. Do wnętrza pojazdu będzie wpuszczana tylko połowa osób stanowiących jego maksymalną pojemność. Warto dodać również, że w autobusie będzie wyłączona klimatyzacja.

Na pokładzie

Jedną z większych zmian wprowadzonych na okres pandemii jest zawieszona sprzedaż prowadzona na pokładzie. Obostrzenie to dotyczyć będzie zarówno możliwości kupna jedzenia jak i innych rzeczy. Podróżnym oferowane będą tylko: butelka z wodą, szczelnie zapakowana przekąska oraz chusteczki antyseptyczne.

Ze schowków znajdujących się w fotelach usunięte zostaną wszelkie katalogi oraz magazyny pokładowe. Osoby podróżujące, które chciałby skorzystać z płatnych serwisów info-rozrywki powinny korzystać w tym celu z własnych urządzeń mobilnych.

Na pokładzie każdego samolotu 3 pierwsze lub 3 ostatnie rzędy foteli będą wyłączone z użytkowania. Miejsca te zarezerwowane są na wszelki wypadek, gdyby zaszła konieczność odizolowania pasażera, u którego nagle pojawiły się objawy świadczące o zakażeniu COVID-19.

Tak jak pisaliśmy wcześniej podczas całego lotu będzie obowiązywać nakaz noszenia maseczek.

Po przylocie

Na lotnisku docelowym w pierwszej kolejności pokład samolotu będą opuszczać pasażerowie siedzący na miejscach znajdujących się przy przejściu. Jako kolejne wychodzić będą osoby zajmujące środkowe fotele, a następnie te znajdujące się przy oknie. Procedura ta będzie odbywać się w odwróconym porządku w stosunku do boardingu.

Po każdym locie pokład samolotu będzie poddawany dodatkowemu odkażeniu. Zgodnie z deklaracją przewoźnika średni czas przeznaczony na sprzątanie ma być dwa razy dłuższy w stosunku do standardowych procedur. Ekipy zajmujące się przeprowadzaniem tych procedur mają zwracać szczególną uwagę na miejsca najczęściej dotykane przez pasażerów. Częste odkażanie przeprowadzane po każdym locie ma być prowadzone w przypadku takich elementów wyposażenia kabiny jak: wszelkie poręcze, fotele, podłokietniki, stoliki, boczne ścianki, kosze na śmieci oraz toalety.

Personel

Cały personel obsługujący loty realizowane według nowej formuły zostanie przeszkolony z procedur związanych z minimalizowaniem ryzyka zakażeń. Wszyscy członkowie załogi będą wyposażeni w osobisty sprzęt ochronny (maseczki oraz rękawiczki). Każda z osób pracujących na pokładzie będzie co 15 dni poddawana rutynowym badaniom na obecność wirusa COVID-19. Testy te będą przeprowadzane bezpośrednio na lotnisku.

 

Piotrek,  data_2020-05-29 19:42:17 2020-05-29 19:42:17
Średnia: 5
Liczba ocen: 2
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 2
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Małgorzata Stawarz
Małgorzata Stawarz
2020-05-29 18:58:16

polaków nie uwzględnili na liście

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2020-05-29 19:01:14

Tak, Polska wypadła z isty :(

 Adam Marciniec
Adam Marciniec
2020-05-29 19:31:16

Niestety jest u nas zle jesli chodzi o stala liczbe zachorowan. Caly czas oscylujemy na poziomie 300-400 zakazen kazdego dnia i Grecy widza to w statystykach.

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2020-05-29 19:49:33

Adam Marciniec Dokładnie. Grecy zapowiadali zresztą że będą monitorować stan epidemii w innych krajach. Pierwotnie nawet Polska była na liście dopuszczonych krajów. Teraz po weryfikacji z niej wypadła. Dla Greków u których dziennie jest po kilka przypadków tyle zachorowań ile jest u nas to kosmos. Ryzykować nie będą co zresztą zapowiadali.

3
 Marta Pawlikowska
Marta Pawlikowska
2020-05-29 21:30:07

CRETE - Kreta a czy orientujecie się czy Polacy mieszkający za granica np w Niemczech będą nadal mogli przylecieć ?

1
 Ewa Braciszewska
Ewa Braciszewska
2020-05-29 22:14:34

Polacy nie ale Chiny tak ,? O co chodzi ?

 Andrzej Adamczyk
Andrzej Adamczyk
2020-05-30 04:24:48

Ciekawe jak np. 4 latek siedzący na środku sam pojedzie z lotniska do samolotu , kolejne głupie pomysły

3
 Magdalena Kazmierczak
Magdalena Kazmierczak
2020-05-30 04:45:45

Marta Pawlikowska też jestem ciekawa

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2020-05-30 04:59:04

Andrzej Adamczyk W przypadku dzieci zawsze są wyjątki.

 Artur Nowacki
Artur Nowacki
2020-05-30 07:08:11

Adam Marciniec min o te wyniki testów Ci chodzi?"Nie wiem czy pamiętacie głośną akcję o badaniu pracowników przedszkoli i żłobków w Łodzi, w wyniku tych badań wyszło że pracownicy są zakażeni Covid. Otóż po przebadaniu tych osób testami genetycznymi przez sanepid okazało się, że wszystkie te osoby są zdrowe. W tej chwili Łódź otworzyła już wszystkie żłobki i przedszkola. Akcja wystraszyła wszystkich, wszystkie gazety ogólnopolskie o tym pisały. O tym że te badania nie potwierdziły się już piszą tylko gazety lokalne.
Łódź tym żyje bo pracownicy czekali na potwierdzenie wyników przez kolka tygodni i cześć z nich bardzo się bała. Nie mówiąc już nic o strachu rodziców w tych miastach gdzie takich testów nie było. To pokazuje ile warte są testy przesiewowe. "

3
 Adam Marciniec
Adam Marciniec
2020-05-30 07:12:54

Artur Nowacki nie mowie o testach przesiewowowych a o potiwerdzonych liczbach czyli 300-400 przypadkow dziennie. Chodzi o to ze u nas nie ma rzeczywistego spadku liczby zakazonych i sadze ze to Grecy biora pod uwage. Generalnie sadze ze obecnie liczby by u nas spadaly gdyby od poczatku badano wiecej osob.

 Katarzyna Kościesza
Katarzyna Kościesza
2020-05-30 07:13:36

CRETE - Kreta mam rezerwację na lipiec, mam nadzieję, że sytuacja się zmieni

2
 Artur Nowacki
Artur Nowacki
2020-05-30 07:14:02

Adam Marciniec to myślisz, że w jaki sposób są potwierdzane te przypadki?

 Adam Marciniec
Adam Marciniec
2020-05-30 07:22:23

Artur Nowacki nie chce tutaj wchodzic w dyskusje jaka metoda jest dobra a jaka zla. Tym samym jakie podejscie do sprawy wirusa jest lepsze. Fakt jest jeden Grecy radza sobie z Covid 19 bardzo dobrze, czytaj lepiej niz my, maja procedury i to dziala. I biorac pod uwage aktualne oficjalne liczby doszli do wniosku ze na nas jeszcze nie pora.

1
 Artur Nowacki
Artur Nowacki
2020-05-30 07:25:44

Adam Marciniec rząd manewruje wynikami pod wybory, i pod to, by właśnie nie wypuszczać nas za granicę. Masz jednak racje, że do Grecji spływają suche dane, i to dla nich jedyny wyznacznik. Abstrahując już zupełnie od tego, że to jest pseudopandemia. Pozdrawiam.

5
 Urszula Margiewicz
Urszula Margiewicz
2020-05-30 08:08:33

Adam Marciniec To ciekawe bo i nas mówią, że Unia Europejska zadowolona , że mamy najmniejszy wskaźnik zachorowań w całej Unii Europejskiej, że nasze plaże są dobrze przygotowane. To może nie wiem , ale że Unia to nie nasz rząd mówił tylko z Unii się wypowiadali. Dla nas nie ma wjazdu póki co. A dla Chińczyków gdzie od nich to wyszło to mogą. Nie wiem o co tu chodzi. Czy to polityczna sprawa czy jak to jest. Przykro ale cóż. Dobrze , że ja na ten rok nie za planowałam lotu. Choć może jesienią nie wiem jeszcze.

1
 Agnieszka Olejarz
Agnieszka Olejarz
2020-05-30 12:10:21

Polscy lecący z Niemiec nie bd mieli problemu?

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2020-05-30 15:37:53

Artur Nowacki Otóż to, w Grecji nikt nie analizuje przecież że większość zachorowań to teraz Śląsk i kopalnie. Widzą 300-400 nowych przypadków dziennie i wprowadzili korektę do listy krajow. Oni od razu zapowiadali że bezpieczeństwo ich obywateli jest najważniejsze.

1
 Mar Ta
Mar Ta
2020-05-30 19:16:51

Marta Pawlikowska z niemieckim paszportem pewnie tak...

 Marta Pawlikowska
Marta Pawlikowska
2020-05-30 19:22:11

Mar Ta raczej nie chodzi o narodowość a o miejsce zamieszkania. Mysle ze z dokumentem potwierdzającym zameldowanie w DE nie powinno być problemu z wjazdem.

 Ewelina Drogosz
Ewelina Drogosz
2020-05-30 19:33:47

Tu chodzi o kwarantannę ze jeszcze u nas jest poza tym granice Jeszcze zamniete

 Roman Niewidz
Roman Niewidz
2020-05-30 10:45:39

Po co mają teraz otwierać jak i tak po powrocie jest kwarantanna? Wszystko ruszy od lipca

1
 Agata Siebielec
Agata Siebielec
2020-05-30 11:06:18

Nie sądzę żeby ruszyło od lipca. Miałam lot na 2 lipca w Aegean wykupiony a wczoraj mi go odwołali.

1
 Dorota Ciereszko
Dorota Ciereszko
2020-05-31 04:32:47

Agata Siebielec obóz mojej córki w Grecji takze odwolany i z tego co pamiętam kolejny turnus w połowie lipca także

 gość}
gość Arturrro
2020-05-30 12:11:50

Paranoja

Nie chcę wchodzić w dyskusję o złowieszczym koronawirusie. Jednak oczekuję jednoznacznej decyzji rządów czy, kiedy i na jakich zasadach otwierają granicę. Cóż, ja mam  lot 1 lipca i chciałbym wcześniej a nie dzień czy dwa dni przed wylotem, dowiedzieć się czy mnie Grecja łaskawie wpuści czy nie i na jakich zasadach oraz czy Polska łaskawie mnie wypuści czy nie. Jeśli rząd Grecji obawia się, że obywatele m.in. z Polski pozarażają wszystkich koronawirusem to niech nie otwierają granic dla nas i tyle ale niech to ogłoszą a nie takie pierdzielenie że będą przed 1 lipca analizować. Wówczas odwołam wakacje lub przeniosę tam gdzie nie będę wzbudzał strachu. Przed 1 lipca będą uaktualniać listę to oznacza kiedy? 29-30 czerwca?

 Sławomir Rośleń
Sławomir Rośleń
2020-05-30 14:16:06

Polscy hotelarze cięszą się.

 Ela Güzel
Ela Güzel
2020-05-30 15:07:48

Cyrk na lotnisku i przy wejściu do samolotu a na koniec i tak siedzi jeden obok drugiego bez zachowania odległości.

6
 Bożena Hanno
Bożena Hanno
2020-05-30 22:01:18

Ela Güzel ale w masce... hahaha

 Monika Świerzbińska
Monika Świerzbińska
2020-05-30 16:29:37

A może ktoś wie czy owe linie oddają pieniądze za odwołany lot? Na swojej stronie piszą że tylko voucher lub zmiana terminu. Ktoś może. Miał taka sytuację? Miałam lecie służbowo na kurs, kurs się nie odbył i nie odbędzie więc voucher jest bez sensu dla mnie

 gość}
gość PiotrWie
2020-05-30 16:47:09

Niestety jest różnica pomiędzy tym że u nas mówią że unia jest zadowolona z sytuacji w Polsce a tym co wynika z podawanej ilości zakażeń potwierdzonych testami genetycznymi. Poza tym jest jeszcze ilość testów wykonywanych na ilość mieszkańców- tu zajmujemy ostatnie miejsce więc trzeba też wziąć na to poprawkę. A niestety nasi rządzący potrafią powiedzieć w jednej wypowiedzi że w unii nas chwalą za najlepszą ochronę gospodarki i że Polska dostanie najwięcej pieniędzy na ratowanie gospodarki - choć przecież po co jak jest tak świetnie chroniona

 Bożena Hanno
Bożena Hanno
2020-05-30 22:00:28

Nie dla Polaków

 Radek Berliński
Radek Berliński
2020-05-31 09:13:27

Paulina Berlińska

 Barbara Chudy
Barbara Chudy
2020-05-31 15:36:31

I co z tego kiedy Polska nie jest ujęta na liście państw,które moga wjechac

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157160391307551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Fajny filmik,ale się rozmarzyłam
super film
po prostu.......:( zanik mózgu ...
gość PiotrWie: Jak we wschodniej to trochę zależy gdzie będziesz - jak w okolicy Agios Nikolaos to wąwóz Kritsa, koło Irapetry jest wąwóz Pefki czy Moni Kapsa, ew. trudniejszy Sarakiniko , jak całkiem na wschodzie to Zakres czy Xerocampos.
To nie jest nietrudny wąwóz. Przeszłam ich tu kilka i ten był całkiem wymagający, w dwie strony można się zmęczyć. Dodatkowo słońca i brak wody do uzupełnienia. Respekt przed dziką Kretą!
Nieodpowiedzialni ...Wczoraj widzialam film z trekkingu na YT. Na szczęście skończyło się na obiciach,potłuczeniach,wymęczeniu..gość zyje .. Poszedł sam na szlak Agia Roumeli - Sougia ..Przeszedł część...Bezzapasu wody,prowiantu,map,przygotowania,informacji w hotelu...Skrajna nieodpowiedzialność...Potem znajdują kości takich na szlaku...
kali orexi
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera