Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Muły porzucone w wąwozie Samaria

O zasmucającym zdarzeniu poinformowało ostatnio stowarzyszenie ochrony zwierząt Φιλοζωικός Σύλλογος Χανίων. Jeden ze wspinaczy zauważył, że na terenie wąwozu Samaria zostały uwięzione dwa muły, które prawdopodobnie spędziły tu całą zimę wystawione na działanie złej pogody. Zwierzęta te zostały zauważone w pobliżu Żelaznych Wrót. Zimą jest to miejsce, gdzie bardzo podnosi się poziom wody spływającej z gór. Jak wynika ze zdjęć muły nie miały możliwości zdobycia wystarczającej ilości pożywienia. Obydwa są bardzo wychudzone, ale niepokój budzi zwłaszcza stan starszego z nich.

Porzucone mułyWszystkie zdjęcia pochodzą ze strony stowarzyszenia Φιλοζωικός Σύλλογος Χανίων

Całe wydarzenie to jest bardzo zastanawiające, bowiem muły każdego roku po zamknięciu wąwozu Samaria, są przenoszone do specjalnego obszaru w Chanii, gdzie spędzają zimę. Za dobrostan tych zwierząt, które przez cały sezon pracują na terenie wąwozu, odpowiada Dyrekcja Lasów Chania. Stowarzyszenie Φιλοζωικός Σύλλογος Χανίων o tym zdarzeniu natychmiast poinformowało policję w celu zbadania tej bulwersującej sprawy i natychmiastowego podjęcia stosownych kroków. Na razie nie wiadomo dlaczego zostały porzucone i pozostawione same sobie.

Porzucone muły

Podczas przechodzenia wąwozu Samaria z pewnością zauważyliście muły na kilku przystankach. Wraz ze strażnikami zwierzęta te czekają aby w razie potrzeby za ich pomocą można było przetransportować rannych lub chorych turystów poza obszar wąwozu. Ich obecność i codzienna praca są dla tysięcy turystów, którzy przechodzą wąwóz, gwarancją bezpieczeństwa. Dlatego zasmuca nas to co się stało. Mamy nadzieję że muły szybko zostaną przetransportowane w bezpieczne miejsce i objęte opieką weterynaryjną.

Porzucone muły

Gosia,  data_2020-05-10 19:49:24 2020-05-10 19:49:24
Średnia: 4.5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 4.5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Sylwia Karaś-Marek
Sylwia Karaś-Marek
2020-05-10 18:06:57

Jak konie w Zakopanem.

3
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2020-05-10 18:08:16

Na razie nie wiadomo jak to się mogło stać. Nie było dotąd takiego przypadku.

 Sylwia Karaś-Marek
Sylwia Karaś-Marek
2020-05-10 18:14:49

Będąc na wakacjach zawsze unikam tego typu transportu. Czy to Samaria, Zakopane, czy Kos. Oby to nie było celowe działanie człowieka

6
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2020-05-10 18:17:59

Sylwia Karaś-Marek Bardzo słusznie! Aczkolwiek w Samarii muły nie pełnią roli "taksówek" na żądanie. Zwożą tylko wypadkowiczów.

2
 Aldona Pandowska
Aldona Pandowska
2020-05-10 20:38:02

Sylwia Karaś-Marek albo psy,których tutaj nie brakuje

1
 Monique Dert
Monique Dert
2020-05-10 18:15:03

Een schande

 Justyna Grundas
Justyna Grundas
2020-05-11 03:44:45

Co za draństwo

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157108905647551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Irena Zygmunt Pampuch: 
gość PiotrWie: Albania jest całkiem ciekawa, jest co zwiedzać, góry do pochodzenia, tam bym pojechał. Turcja - wczoraj oglądałem specjalnie Tour of Turkey ba jechali wzdłuż wybrzeża. mi nie pasuje - wygląda jak większość śródziemnomorskiego wybrzeża Hiszpanii kontynentalnej - plaża, za nią wielkie hoteliszcza, potem szosa a za nią kolejne wieżowce. (...)
gość Arturrro: Mi głównie nie pasują testy na lotnisku. Na Majorce konieczny jest obecnie test przed wylotem  i żadne drugie testy wyrywkowe. Na plaży nie trzeba mieć maski(chcieli to wprowadzić ale Baleary się nie zgodziły), do pływania tym bardziej bo tam maska nie była konieczna do uprawiania sportu np. bieganie. Oprócz Zanzibaru, Dominikany(tutaj chyba wyrywkowe) i Meksyku testy nie są wymagane w Albanii. (...)
gość PiotrWie: Sprawdziłem wymagania innych krajów - Hiszpanii, Francji, Włoch czy Chorwacji - wymagają testów przed wyjazdem, kwarantanny po przybyciu i noszenia masek na świeżym powietrzu. Ostatnio Hiszpania poluzowała i pozwala pływać bez maski - ale podejść do wody musisz w masce. (...)
gość PiotrWie: Nie twierdzę że mi pasują testy - ale póki co bez testów to tylko Zanzibar. Jak będzie latem - zobaczymy. Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. I tyle.
gość Arturrro: Piotrze, oczywiście możemy się dostosować ale tez wybrać inna destynacje. To nie jest narzekanie przed klawiatura tylko wyrażenie swojej opinii, tak samo jak to Ty robisz. Tobie pasują testy w Polsce, później testy na lotnisku i ewentualna kwarantanna. Mi nie. Porównanie do tego, ze kiedyś to było drożej jest całkowicie bezzasadne. (...)
gość PiotrWie: To kraje boją się o bezpieczeństwo swoich obywateli - ja wiem jak unikać zakażenia i przez rok pracy z pacjentami udało mi się uniknąć. Podróżowanie bez żadnych ograniczeń w dobrych układach wróci za co najmniej kilka lat - a więc albo możemy się dostosować albo siedzieć przed klawiatura i narzekać. (...)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera