Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Protest pustych krzeseł

W minioną środę w godzinach popołudniowych place głównych miast Krety zapełniły się pustymi krzesłami. Ustawione zostały one w równych uporządkowanych rzędach w zwiększonych odległościach między sobą. Poprzez tę akcję wyspa dołączyła do ogólnogreckiego protestu “pustych krzeseł” zorganizowanego przez branżę gastronomiczną, spożywczą i rozrywkową. W ten sposób firmy z tych sektorów chcą zwrócić uwagę na to, że one także mierzą się z ogromnymi problemami finansowymi spowodowanymi przez epidemię koronawirusa. Tysiącom przedsiębiorców każdego dnia narastają długi, a mimo to nie uzyskują rządowego wsparcia.

Puste krzesła wystawiono zarówno w Chania na placu w Porcie Weneckim, w Heraklionie na Placu Lwów i przed Loggią Wenecką, a także w Ierapetra na terenie twierdzy Kales. Na krzesłach przyklejone były kartki z nazwami zawodów, które zostały bezpośrednio dotknięte skutkami zamknięcia gospodarczego. Na samej Krecie w branży gastronomicznej zatrudnionych jest 30 000 osób. Bez działań i pomocy ze strony państwa pracownicy  pozostali zupełnie bez pracy i środków do życia, zaś firmy ich zatrudniające cały czas ponoszą koszty finansowe utrzymania lokali.

Protest pustych krzeseł w IerapetraTwierdza Kales w Ierapetra. Zdjęcie pochodzi z serwisu flashnews.gr

Oprócz efektywnej i natychmiastowej pomocy ze strony państwa, organizatorzy protestu domagali się także m.in. zawieszenia zobowiązań podatkowych przez 4 miesiące, obniżenia podatku VAT, pokrycia przez państwo składek ubezpieczeniowych i emerytalnych oraz podwyższenia limitu finansowego dochodu zwolnionego z podatków.

Protest w HeraklionieProtest w Heraklionie. Zdjęcie pochodzi z serwisu www.candiadoc.gr

Gosia,  data_2020-05-07 19:32:39 2020-05-07 19:32:39
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Irena Zygmunt Pampuch: 
gość PiotrWie: Albania jest całkiem ciekawa, jest co zwiedzać, góry do pochodzenia, tam bym pojechał. Turcja - wczoraj oglądałem specjalnie Tour of Turkey ba jechali wzdłuż wybrzeża. mi nie pasuje - wygląda jak większość śródziemnomorskiego wybrzeża Hiszpanii kontynentalnej - plaża, za nią wielkie hoteliszcza, potem szosa a za nią kolejne wieżowce. (...)
gość Arturrro: Mi głównie nie pasują testy na lotnisku. Na Majorce konieczny jest obecnie test przed wylotem  i żadne drugie testy wyrywkowe. Na plaży nie trzeba mieć maski(chcieli to wprowadzić ale Baleary się nie zgodziły), do pływania tym bardziej bo tam maska nie była konieczna do uprawiania sportu np. bieganie. Oprócz Zanzibaru, Dominikany(tutaj chyba wyrywkowe) i Meksyku testy nie są wymagane w Albanii. (...)
gość PiotrWie: Sprawdziłem wymagania innych krajów - Hiszpanii, Francji, Włoch czy Chorwacji - wymagają testów przed wyjazdem, kwarantanny po przybyciu i noszenia masek na świeżym powietrzu. Ostatnio Hiszpania poluzowała i pozwala pływać bez maski - ale podejść do wody musisz w masce. (...)
gość PiotrWie: Nie twierdzę że mi pasują testy - ale póki co bez testów to tylko Zanzibar. Jak będzie latem - zobaczymy. Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. I tyle.
gość Arturrro: Piotrze, oczywiście możemy się dostosować ale tez wybrać inna destynacje. To nie jest narzekanie przed klawiatura tylko wyrażenie swojej opinii, tak samo jak to Ty robisz. Tobie pasują testy w Polsce, później testy na lotnisku i ewentualna kwarantanna. Mi nie. Porównanie do tego, ze kiedyś to było drożej jest całkowicie bezzasadne. (...)
gość PiotrWie: To kraje boją się o bezpieczeństwo swoich obywateli - ja wiem jak unikać zakażenia i przez rok pracy z pacjentami udało mi się uniknąć. Podróżowanie bez żadnych ograniczeń w dobrych układach wróci za co najmniej kilka lat - a więc albo możemy się dostosować albo siedzieć przed klawiatura i narzekać. (...)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera