Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Pakiet osłonowy dla branży turystycznej

W związku z pandemią koronawirusa w kolejnych krajach wprowadzane są różnego rodzaju pakiety osłonowe, które mają wspomagać lokalnych przedsiębiorców. Również i w Polsce trwają obecnie prace oraz konsultacje, których efektem ma być uruchomienie podobnego programu. Niezależnie od oceny tego pakietu pomocowego oraz tego czy faktycznie rozwiązania te mają realną wartość dla polskich przedsiębiorców, warto mieć jednak na uwadze to, że najprawdopodobniej znajdą się tam zapisy postulowane są również przez branżę turystyczną. Tym co powinno zainteresować szczególnie osoby korzystające z wyjazdów zorganizowanych jest wydłużenie okresu zwrotu pieniędzy wpłaconych na wycieczki zorganizowane przez biura podróży.

Turystyka zorganizowana

Zwrot opłat i zaliczek nawet po blisko pół roku

Informacja o tym, że zapisy takie znajdą się w pakiecie osłonowym potwierdzona została w tym tygodniu przez polską minister rozwoju Jadwigę Emilewicz. Podczas konferencji w Kancelarii Premiera powiedziała, że biura podróży będą miały możliwość skorzystania z wydłużonego terminu zwrotu pieniędzy. Wedle specustawy środki wpłacane przez klientów będą zwracane w terminie wynoszącym maksymalnie nawet 180 dni. Obecnie biura podróży dokonują zwrotu opłaty w okresie do 30 dni.

Dodatkowo touroperatorzy będą mogli zaproponować za zgodą swoich klientów inne formy rekompensaty - zmiany terminu wyjazdu lub przekazania vouchera, który będzie można zrealizować między innymi w przyszłym roku.

Z pewnością informacja ta może budzić irytację wśród wielu klientów biur podróży. Chociaż w pełni rozumiemy Wasze odczucia to jednak równocześnie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie w jak ciężkiej sytuacji i pod jaką silną presja znajdują się obecnie przedsiębiorcy działający w branży wyjazdów zorganizowanych. To właśnie ten sektor gospodarki był jednym z pierwszych, w który uderzyła pandemia koronowirusa. W wielu przypadkach już od połowy lutego biura podróży świecą pustkami, a zainteresowanie jakimikolwiek wyjazdami w tym momencie jest praktycznie zerowe. Niestety wiele wskazuje na to, że kolejne tygodnia, a nawet miesiące mogą być równie złe. Zamknięte do odwołania granice oraz praktycznie wyłączone z funkcjonowania lotniska nie dają nadziei na szybką poprawę sytuacji.

Rozliczenie tegorocznej straty

Tegoroczny sezon wakacyjnych wyjazdów zostanie zakończony przez większość firm turystycznych na potężnym minusie. Wielu przedsiębiorców będzie mieć z pewnością bardzo duży problem z utrzymaniem swoje działalności. Właśnie dlatego inną istotną propozycją, która ma wspomóc branżę turystyczną, a nie dotyka już bezpośrednio klientów biur podróży, jest możliwość rozliczenia całej tegorocznej straty w ramach rozliczenia w przyszłym roku. Rozwiązanie to ma być dostępne dla wszystkich tych przedsiębiorstw, których tegoroczne przychody będą mniejsze o 50% w stosunku do roku 2019. Oznacza to, że biuro podróży zyska możliwość obniżenia przyszłorocznego dochodu o wysokość strat odnotowanych w 2020 roku.

Piotrek,  data_2020-03-22 19:56:02 2020-03-22 19:56:02
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156945346282551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie: Oczywiście że da się przejść w 1 dzień ale po co??? Warto się pokąpać na Domacie i Sedonii, obejrzeć widoki idąc siga-siga. Ale co kto lubi. Cieszę się że poprawili oznaczenia - przy pierwszej próbie naszego przejścia były tylko tyczki co spory kawałek, przy drugiej też pojawiły się w niewielkich ilościach znaki E4. Za trzecim razem były już żółto - czarne oznakowania - był znaczny postęp. (...)
gość Mateus: Hmm ja mam odmienne zdanie, zaznaczę, że nie jestem bardzo doświadczonym górskim turystą, ale amatorsko uprawiający sporty wytrzymałościowe. Trasę Agia Roumelii - Sougia pokonaliśmy 2 razy, w 2014 i 2020, trasa bardzo dobrze oznaczona, problem w sumie mieliśmy tylko przy plaży Domata, za bardzo zakombinowaliśmy i poszliśmy górą zamiast plażą.Trasa pokonana 2 razy z całym bagażem na 2 tyg z namiotem itp. (...)
gość PiotrWie: Jak powiększysz do pełnego ekranu na You Tube to wszystkie są podpisane. Ta akurat to Konnos Beach - pierwsza plaża na zachód od Matali. cały film idzie po kolei od plaży Kokkinos Pirgos na wschód aż do plaży Sidonia - pominięte są tylko te które wymieniłem w pierwszym poście i kilka malutkich plaż dostępnych tylko łodzią.
Gosia | crete.pl : Kommos. Po drugiej stronie widocznej skały jest Matala.
gość joy: Podpowiedzcie proszę jaka to palża na filmie w 1min i 26 s.?
gość PiotrWie: Przejście z Tris Ekklisies do Kalamaki jest spokojne - nie ma tam jakiś dużych trudności, wystarczy zabrać ze sobą matę i najmniejszy możliwy śpiwór ( my używamy 600 gramowych, naprawdę małych po kompresji) i można iść - przez dwa tygodnie siga-siga. (...)
Piotrek | www.crete.pl : Cześć Piotrze, wiedzieliśmy, że kto jak kto, ale Ty na pewno dodasz jakiś komentarz do tego filmu :). My zgodnie razem uznaliśmy z Gosią, że to jest rejon do którego musimy jeszcze wrócić. Między innymi właśnie dla tego spokoju i tych ciekawych miejsc :)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera