Serwis wymaga plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
Niedawno pisaliśmy Wam o tym, że w rejonie Eloundy, a dokładnie ruin starożytnego miasta Olous, prowadzone są nowe badania geoarcheologiczne. Niecodzienność tych prac polega na tym, że w dużym stopniu realizowane są one pod wodą. Poniżej na filmie przygotowanym przez stację EPT możecie zobaczyć jak wyglądają te niecodzienne prace archeologiczne prowadzone przez płetwonurków. Chociaż pozostałości miasta Olous znajdują się na głębokości nie większej niż 2,5 m to jednak mimo wszystko praca w takich warunkach wymaga od archeologów odpowiedniego przygotowania zarówno technicznego, jak i kondycyjnego.
Podczas tych prac odkryto dawne budynki publiczne, drogi, donice i kotwice ze starożytnych jak i współczesnych wraków. Dno morskie zostało zmapowane przy użyciu specjalnych metod, co ma pomóc w poznaniu tego starożytnego miasta znanego w czasach minojskich między innymi z handlu purpurą tyryjską.
gość Grecja Janusze najpierw płacą za bilet a potem żałują, tak to jest jak Janusz z Grażyną nawet nie wiedzą co zwiedzają. Pozdrawiam fascynatów starożytności.
Christian Arnidis - Moja Grecja Dla wysp dobrze, bo tłumy z wycieczkowców odstraszają turystów, którzy pojechali na wakacje. Nie zostawiają grosza, a robią tłok. Wiele osób rezygnuje z wycieczki na Santorini, bo wyspa jest zapchana przez gości z wielkich wycieczkowców.
Komentarze
Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz
lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156781471737551