Lost World Festival

Dzisiaj w sobotę 1 czerwca w Paleochorze startuje pierwsza edycja międzynarodowego festiwalu filmów krótkometrażowych "Lost World". Nazwa tej imprezy jest bezpośrednim nawiązaniem do położenia Paleochory - miejscowości znajdującej się między górami a morzem w rejonie Krety, który wciąż znajduje się poza głównym nurtem masowej turystyki. Wedle organizatorów wydarzenie to będzie również jednym z europejskich festiwali, które odbędą się w najbardziej wysuniętym na południe punkcie Europy.

Festiwal w Paleochora

Jest to całkowicie darmowa impreza ,w ramach której przez pięć kolejnych dni odbywać się będą pokazy filmów krótkometrażowych pochodzących z najróżniejszych rejonów świata z takich państw jak choćby: Szkocja, Wielka Brytania, Turcja, Dania, Brazylia, Grecja oraz wielu innych. Główne wieczorne projekcje będą realizowane w obrębie głównego rynku przy miejskim ratuszu. W trakcie dnia program tego festiwalu uzupełniany będzie pokazami filmów, które wyświetlane będą w barze Peral Cavo.

Plan festiwalu

Międzynarodowość tego festiwalu to nie tylko fakt tego, że filmy pochodzą z najróżniejszych rejonów świata, ale również to że każda z produkcji, jaka będzie pokazywana, zostanie opatrzona angielskimi napisami. Większość osób, zarówno turystów jak i lokalnych mieszkańców uczestniczących w tym wydarzeniu nie powinna mieć problemów ze zrozumieniem przekazywanych w filmach treści.

Kolejnym aspektem podkreślającym międzynarodowy charakter festiwalu to skład jury, które wybierze najlepsze filmy tegorocznej edycji. W jego składzie zasiądą następujące osoby:

Susan Kucera, która brała czynny udział w produkcji szeregu filmów dokumentalnych. Jej ostatnie dzieło to dokument pod tytułem “Living in the Future’s Past”, który nie tylko pokazuje jak wygląda nasz współczesny świat, ale również zadaje pytanie o naszą przyszłość. Film ten powstał na przestrzeni dwóch lat. Susan Kucera była zaangażowana w jego produkcji nie tylko jako reżyser, ale również jako producent i operator kamery. W filmie tym współpracowała ona z Jeffem Bridgesem, który użyczył swojego głosu do komentarza. W tym miejscu warto wspomnieć także, że film Living in the Future’s Past zostanie zaprezentowany w Paleochorze wieczorem 5 czerwca podczas ostatniego dnia festiwalu “Lost World”. Krótką zapowiedź tego filmu znajdziecie poniżej:

Bruno Chatelini, który jest jednym z członków  Europejskiej Akademii Filmowej. W czasie swojej dotychczasowej kariery brał udział przy produkcji blisko 200 filmów. Współpracował z wieloma uznanymi reżyserami nie tylko z Europy, ale również i ze świata. Wśród tych osobistości warto wymienić takie nazwiska jak choćby: Costa Gavras, Francis Coppola, Steven Spielberg, Woody Allen czy też Tom Hanks. Jest on entuzjastą oraz pionierem dystrybucji filmów poprzez internet w ramach technologii VOD.

Paul McGuirk, który jest wykładowcą w dziedzinie filmoznawstwa. Na przestrzeni swojej kariery naukowej prowadził on różnego rodzaju kursy oraz studia podyplomowe organizowane w takich uczelniach jak University College Dublin, Trinity College Dublin.

Więcej informacji o festiwalu oraz szczegółowy program znajdziecie na poniższej stronie:  www.lostworldfilmfestival.com/

Piotrek,  data_2019-06-01 11:29:56 2019-06-01 11:29:56
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156241691602551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Całe mnóstwo
Cudowne widoki i przejście tego wawazu byłam polecam
Super spacer.
Początek troche nudny ale koncówka piękna :)
W Paleochorze polecam tavernę Methexis
Polecam. Fantastyczne wrażenia i przeżycie wspaniałej przygody.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera