Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Lost World Festival

Dzisiaj w sobotę 1 czerwca w Paleochorze startuje pierwsza edycja międzynarodowego festiwalu filmów krótkometrażowych "Lost World". Nazwa tej imprezy jest bezpośrednim nawiązaniem do położenia Paleochory - miejscowości znajdującej się między górami a morzem w rejonie Krety, który wciąż znajduje się poza głównym nurtem masowej turystyki. Wedle organizatorów wydarzenie to będzie również jednym z europejskich festiwali, które odbędą się w najbardziej wysuniętym na południe punkcie Europy.

Festiwal w Paleochora

Jest to całkowicie darmowa impreza ,w ramach której przez pięć kolejnych dni odbywać się będą pokazy filmów krótkometrażowych pochodzących z najróżniejszych rejonów świata z takich państw jak choćby: Szkocja, Wielka Brytania, Turcja, Dania, Brazylia, Grecja oraz wielu innych. Główne wieczorne projekcje będą realizowane w obrębie głównego rynku przy miejskim ratuszu. W trakcie dnia program tego festiwalu uzupełniany będzie pokazami filmów, które wyświetlane będą w barze Peral Cavo.

Plan festiwalu

Międzynarodowość tego festiwalu to nie tylko fakt tego, że filmy pochodzą z najróżniejszych rejonów świata, ale również to że każda z produkcji, jaka będzie pokazywana, zostanie opatrzona angielskimi napisami. Większość osób, zarówno turystów jak i lokalnych mieszkańców uczestniczących w tym wydarzeniu nie powinna mieć problemów ze zrozumieniem przekazywanych w filmach treści.

Kolejnym aspektem podkreślającym międzynarodowy charakter festiwalu to skład jury, które wybierze najlepsze filmy tegorocznej edycji. W jego składzie zasiądą następujące osoby:

Susan Kucera, która brała czynny udział w produkcji szeregu filmów dokumentalnych. Jej ostatnie dzieło to dokument pod tytułem “Living in the Future’s Past”, który nie tylko pokazuje jak wygląda nasz współczesny świat, ale również zadaje pytanie o naszą przyszłość. Film ten powstał na przestrzeni dwóch lat. Susan Kucera była zaangażowana w jego produkcji nie tylko jako reżyser, ale również jako producent i operator kamery. W filmie tym współpracowała ona z Jeffem Bridgesem, który użyczył swojego głosu do komentarza. W tym miejscu warto wspomnieć także, że film Living in the Future’s Past zostanie zaprezentowany w Paleochorze wieczorem 5 czerwca podczas ostatniego dnia festiwalu “Lost World”. Krótką zapowiedź tego filmu znajdziecie poniżej:

Bruno Chatelini, który jest jednym z członków  Europejskiej Akademii Filmowej. W czasie swojej dotychczasowej kariery brał udział przy produkcji blisko 200 filmów. Współpracował z wieloma uznanymi reżyserami nie tylko z Europy, ale również i ze świata. Wśród tych osobistości warto wymienić takie nazwiska jak choćby: Costa Gavras, Francis Coppola, Steven Spielberg, Woody Allen czy też Tom Hanks. Jest on entuzjastą oraz pionierem dystrybucji filmów poprzez internet w ramach technologii VOD.

Paul McGuirk, który jest wykładowcą w dziedzinie filmoznawstwa. Na przestrzeni swojej kariery naukowej prowadził on różnego rodzaju kursy oraz studia podyplomowe organizowane w takich uczelniach jak University College Dublin, Trinity College Dublin.

Więcej informacji o festiwalu oraz szczegółowy program znajdziecie na poniższej stronie:  www.lostworldfilmfestival.com/

Piotrek,  data_2019-06-01 11:29:56 2019-06-01 11:29:56
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156241691602551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Adam Wyspiański : gość Marek - Po dacie i samolocie Ryanair chyba leciałeś z Wrocławia? Powiedz mi jak wcześnie składałeś wniosek i czy otrzymałeś maila z potwierdzeniem złożenia wniosku. Ja lecę z rodziną za tydzień 14.08. z Wrocławia. Tak samo dwie dorosłe i dwójka dzieci. (...)
gość Aga: Adam - nie wiedzieliśmy, kto z nas będzie badany (czy w ogóle). Nikt nie miał kodu z 1 czy 2, więc nie spodziewaliśmy się w sumie niczego, chociaż lecąc na Kretę trzeba było się liczyć z badaniami. Same testy szybkie (patyczek do buzi i głośne aaa ;), bez informacji co dalej - Ale co robić po teście wyczytałam na crete.pl już wcześniej. Czekaliśmy 24 godziny, nie było telefonu czyli test jest negatywny. (...)
Anna Ewelina Forys: 22 dni lecę na krete
gość Marek: Przylecieliśmy 7-go Ryainair do Chanii. PLF jeden dla całej rodziny (2 osoby dorosłe plus dwójka dzieci). Na lotnisku krajowym sprawdzany na bramce PDF ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowości danych wszystkich członków rodziny. Na Krecie błyskawiczny skan kodu QR i tyle. Nasz zaczynał się od 4, więc żadnych testów. Lotnisko jak wymarłe, błyskawiczny transfer, bagaże już na nas czekały. (...)
Urszula Margiewicz: Źle, że przekracza się ilość ludzi. Lepiej płynąć tsk żeby nie było takiego przeciążenia. Powinien kapitan statku wiedzieć ma być np. 100 osób czy 1000 a nie więcej. A nie pakować ludzi za wszelką cenę.
Roy Feuillade: Love lion square bougatsa and coffee
Adam Wyspiański : gość Aga - Fajnie, że dotarliście. Zażywajcie słońca i dobroci Krety!!! Ja mam z rodziną zaplanowany lot na 14 sierpnia też z Wrocławia. Czy wylatując już wiedzieliście, że 7 to test a 4-nie?? Co robicie, gdzie i jak spędzacie czas w oczekiwaniu na wynik??? W jakim miejscu spędzacie urlop (hotel duży czy mały, pensjonat a może prywatny dom). (...)
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera