Lost World Festival

Dzisiaj w sobotę 1 czerwca w Paleochorze startuje pierwsza edycja międzynarodowego festiwalu filmów krótkometrażowych "Lost World". Nazwa tej imprezy jest bezpośrednim nawiązaniem do położenia Paleochory - miejscowości znajdującej się między górami a morzem w rejonie Krety, który wciąż znajduje się poza głównym nurtem masowej turystyki. Wedle organizatorów wydarzenie to będzie również jednym z europejskich festiwali, które odbędą się w najbardziej wysuniętym na południe punkcie Europy.

Festiwal w Paleochora

Jest to całkowicie darmowa impreza ,w ramach której przez pięć kolejnych dni odbywać się będą pokazy filmów krótkometrażowych pochodzących z najróżniejszych rejonów świata z takich państw jak choćby: Szkocja, Wielka Brytania, Turcja, Dania, Brazylia, Grecja oraz wielu innych. Główne wieczorne projekcje będą realizowane w obrębie głównego rynku przy miejskim ratuszu. W trakcie dnia program tego festiwalu uzupełniany będzie pokazami filmów, które wyświetlane będą w barze Peral Cavo.

Plan festiwalu

Międzynarodowość tego festiwalu to nie tylko fakt tego, że filmy pochodzą z najróżniejszych rejonów świata, ale również to że każda z produkcji, jaka będzie pokazywana, zostanie opatrzona angielskimi napisami. Większość osób, zarówno turystów jak i lokalnych mieszkańców uczestniczących w tym wydarzeniu nie powinna mieć problemów ze zrozumieniem przekazywanych w filmach treści.

Kolejnym aspektem podkreślającym międzynarodowy charakter festiwalu to skład jury, które wybierze najlepsze filmy tegorocznej edycji. W jego składzie zasiądą następujące osoby:

Susan Kucera, która brała czynny udział w produkcji szeregu filmów dokumentalnych. Jej ostatnie dzieło to dokument pod tytułem “Living in the Future’s Past”, który nie tylko pokazuje jak wygląda nasz współczesny świat, ale również zadaje pytanie o naszą przyszłość. Film ten powstał na przestrzeni dwóch lat. Susan Kucera była zaangażowana w jego produkcji nie tylko jako reżyser, ale również jako producent i operator kamery. W filmie tym współpracowała ona z Jeffem Bridgesem, który użyczył swojego głosu do komentarza. W tym miejscu warto wspomnieć także, że film Living in the Future’s Past zostanie zaprezentowany w Paleochorze wieczorem 5 czerwca podczas ostatniego dnia festiwalu “Lost World”. Krótką zapowiedź tego filmu znajdziecie poniżej:

Bruno Chatelini, który jest jednym z członków  Europejskiej Akademii Filmowej. W czasie swojej dotychczasowej kariery brał udział przy produkcji blisko 200 filmów. Współpracował z wieloma uznanymi reżyserami nie tylko z Europy, ale również i ze świata. Wśród tych osobistości warto wymienić takie nazwiska jak choćby: Costa Gavras, Francis Coppola, Steven Spielberg, Woody Allen czy też Tom Hanks. Jest on entuzjastą oraz pionierem dystrybucji filmów poprzez internet w ramach technologii VOD.

Paul McGuirk, który jest wykładowcą w dziedzinie filmoznawstwa. Na przestrzeni swojej kariery naukowej prowadził on różnego rodzaju kursy oraz studia podyplomowe organizowane w takich uczelniach jak University College Dublin, Trinity College Dublin.

Więcej informacji o festiwalu oraz szczegółowy program znajdziecie na poniższej stronie:  www.lostworldfilmfestival.com/

Piotrek,  data_2019-06-01 11:29:56 2019-06-01 11:29:56
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156241691602551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Zdala jestem od myślenia katastroficznego ale coś mi intuicja podpowiada ze znając „inwestowanie” Greków wszystkie pieniądze od turystów pójdą w prywatne kieszenie a nie ochronę tych pięknych miejsc, a kiedy już dojdzie do ich zniszczenia przez ludzka stopę, to postawią tam wielkie hotele z prywatna plaza, bo tylko to zostanie.
jeszcze niech za powietrze zaczną naliczać, za chlor w basenie, sól w morzu, opłatę za sterylne all inclusive etc. Grecji już i tak nie ma od dawna, mogą stawać na uszach i tak się nie dorobią Greki zapyziałe
Dobry pomysł, ale jak z tym pójdzie jakieś udogodnienia typu ubikacja z prawdziwego zdarzenia itp
gość dodekanezowiec: Ale można wejść bokiem, do czego zachęcił pan sprzedający bilety... Bo już limit osób się wyczerpał.  
Aby wejsc na Wulkan Teide wymyslono inne rozwiazanie. Czyli koniecznosc uzyskania zezwolenia na wstep, ale bezplatnie. Zezwolenie wymagane jest tylko w godzinach pracy straznikow czyli CHYBA od 9:00 do 18:00, w innych godzinach mozna wchodzic bez
Komercja komercja komercja ... dlatego kreta to nie moja bajka ... choć w tym roku chciałam się do niej przekonać... niestety na tle innych greckich wysp wypadła słaboooooo
Dobrze ze poznałam te miejsca kiedy była tam garstka ludzi a rano tylko ja :)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera