Konflikt interesów na Starym Mieście Chanii

Rejon Starego Miasta w Chanii to jeden z bardziej gwarnych obszarów tej miejscowości. Każdego roku w szczycie sezonu miejsce to przyciąga tysiące turystów, którzy korzystają z tamtejszych tawern, sklepów oraz innych atrakcji. Od wielu lat w rejonie Starego Miasta działa również wiele hoteli i pensjonatów oferujących noclegi w obiektach położonych w tej niezwykle malowniczej części miasta. Tak zróżnicowana liczba działalności gospodarczych skupionych na relatywnie niewielkim obszarze prowadzi do konfliktu interesów. Chociaż obecny sezon turystyczny jeszcze na dobre się nie rozpoczął to do lokalnych władz kierowane są pierwsze skargi związane z zakłócaniem ciszy nocnej.

Chania - port

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez lokalne służby tylko od początku maja wpłynęły do nich 3 skargi związane z hałasem generowanym w nocy przez bary i sklepy. Podobne sygnały potwierdziła także tamtejsza policja, która odnotowuje obecnie coraz więcej zgłoszeń dotyczących działalności punktów usługowych i handlowych puszczających zbyt głośną muzykę.

W większości przypadków sygnały o zagłuszaniu ciszy nocnej oraz o puszczaniu zbyt głośnej muzyki kierowane są przez właścicieli hoteli i pensjonatów. Przedsiębiorcy Ci od dłuższego czasu borykają się z coraz większą ilością skarg nocujących w ich obiektach turystów. Zbytni hałas obniża reputację tych obiektów oraz naraża na negatywne oceny w serwisach rezerwacyjnych. W dłuższej perspektywie czasu może się to niestety wiązać ze spadkiem liczby turystów wypoczywających w tych hotelach i pensjonatach.

Chania

Pan Yannis Koukourakis, Prezes Związku Agentów Turystycznych w Chanii w wywiadzie udzielonym dla gazety Haniotika Nea powiedział, że jego organizacja zwracała się o częstsze przeprowadzenie kontroli hałasu w tej części miasta. Niestety jest to jedyne działanie, jakie organizacja ta może podjąć.

Warto w tym miejscu także wspomnieć, że w ostatnich latach w miastach na Krecie prowadzony był szereg akcji mających na celu uporządkowanie przestrzeni. Sukcesywnie usuwane są budynki oraz innego rodzaju infrastruktura, która została wykonana bez uzyskania odpowiednich pozwoleń. Kontrolowana jest również wielkość przestrzeni chodników oraz placów, która zajmowana jest przez tamtejsze tawerny oraz restauracje.

Osobiście mamy nadzieję, że mimo wszystko uda się w sensowny sposób rozwiązać ten konflikt interesów. Uwzględniając jednak nawet to, że rejon Starego Miasta jest dosyć specyficzną częścią miasta trzeba przyznać, że wielu przedsiębiorców puszczając muzykę wykracza poza wszelkie normy. Wykazują się całkowitym brakiem zrozumienia dla faktu, że działają w rejonie wspólnej przestrzeni dzielonej z innymi podmiotami. Planując swoje noclegi w Chanii pamiętajcie uwzględnić ten fakt przy szukaniu odpowiedniego hotelu lub pensjonatu. Szczególnie jeśli zależy Wam na cichej i spokojnej lokalizacji.

Gosia i Piotrek,  data_2019-05-10 18:02:17 2019-05-10 18:02:17
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156196459912551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość Marek: No i rzeczywiście, prognozy się sprawdziły. Wczoraj pogoda fatalna na całej Krecie ale za to dziś, już ponownie przepiękna pogoda i cudownie świeci słoneczko. Pozdrowienia z Jerapetry
Jestem od niedzieli na Thasos, pogoda słoneczna, temperatury 22-26 stopni. Sprawdzając prognozy przed wylotem, byłam przerażona, ale na szczęście jest zupełnie odwrotnie
A kwiecień był super
Już jest czerwiec :o o matulu. Turcja też zimna w tym roku
gość PiotrWie: My byliśmy od 7 do 31 maja na Cykladach, było rzeczywiście zimniej niż zwykle ( od 2012 roku jeździmy corocznie w maju do Grecji) ale myślę że pomimo tego że kol. w Sztokholmie miał kilka stopni więcej w dzień niż w Grecji to w nocy miał ich zdecydowanie mniej więc w sumie było zimniej.
gość Waldek: W tej chwili dostępny jest tylko parking płatny. Dalszy wjazd bliżej plaży i parkowanie pod drzewami jest niemożliwe bo zagrodzili drogę. Koszt parkingu to 5E za cały dzień.Parkng najbliżej wejście jest naprzeciwko resortu Elafonisi.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera