Grecka Wielkanoc w Hersonissos

data_2019-04-29 19:54:25 2019-04-29 19:54:25

Grecka Wielkanoc powoli dobiega do końca. Dla wiernych skupionych wokół greckiego prawosławnego kościoła, święto to jest bezsprzecznie najważniejszym świętem spośród tych obchodzonych w tym obrządku. Oglądając zdjęcia oraz relacje filmowe czuć prawdziwego ducha oraz podniosłości tej chwili. Na poniższym filmie możecie zobaczyć jak święta Wielkanocne obchodzone były w Hersonissos. Licznie zgromadzeni wierni zebrali się przy niewielkim starym kościółku Agios Paraskevi aby wśród wypowiadanych słów „Christos Anesti” (Χριστός Ανέστη) dzielić się światłem świec, których blask symbolizuje zmartwychwstanie, powrót życia z ciemności.

Dla wielu Greków wieczorna msza rezurekcyjna to moment zakończenia przeszło miesięcznego postu i początek niezwykle uroczystego świętowania, które nie tylko będzie obfitować w smakowite jedzenie, ale i również dobrą zabawę.

Gosia i Piotrek,  data_2019-04-29 19:54:25 2019-04-29 19:54:25
Średnia: 0
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Irena Zygmunt Pampuch
2019-04-29 18:11:19

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156173994792551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

gość dodekanezowiec  ...na Majorce czy Cyprze..  Elafonissi Balos Falassarna - tam trzeba dojechać..
Tanie Wakacje w Ciepłych Krajach - all inclusive, last minute i inne  3 razy byłem i zawsze super
 Też mnie denerwują smieci, ale najbardziej podejście do zwierząt.
 9razy byłam na Krecie, jest super, jeździmy na nawigacji po polsku i jeszcze nas nie zawiodła. Pozatym jeżdżą autobusy, co prawda nie zawsze punktualnie, ale przecież na urlopie nigdzie mi się nie spieszy
 mnie denerwuje brak problemów
 Aegean Airlines together with SAS ruined our family. We have all 4 gotten ptsd and anciety
 Wij hebben helemaal geen probleem met Kreta en helemaal niet met de wegbewijzering daar. Trouwens tegenwoordig heb je ook navigatie zo niet dan rij je gewoon op gevoel je komt altijd wel op een mooi plekje uit en je komt vanzelf wel op een weg met wegbewijzering tegen. Maar wat kan het je schelen je hebt vakantie
CRETE Copyright © 2009-25 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera