Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Zmiany cen biletów do muzeów i wykopalisk w 2020 roku

Wedle informacji przekazanych przez grecką Centralną Radę Archeologiczną w 2020 roku zostaną wprowadzone kolejne zmiany w obrębie cen biletów do muzeów i na wykopaliska. Na jednym z ostatnich posiedzeń tej rady zmiany te zostały jednogłośnie przegłosowane i tym samym projekt ten uzyskał zielone światło. Niestety w większości wypadków zmiany te będą dla turystów równoznaczne z podwyżkami cen biletów wstępu.

Podwyżki cen biletów wstępu do muzeów w Grecji

Jedną z większych zmian jest rezygnacja z najtańszych biletów, które w chwili obecnej wyceniane były na kwotę 1 oraz 2 €. Od 2020 roku bazowe opłaty za wejście do obiektów muzealnych oraz na teren wykopalisk będą wynosić odpowiednio 2 lub 3 €. Niestety oznacza to automatyczną podwyżkę w przypadku tych miejsc, gdzie obecnie koszt bilety wstępu był wyceniany na najniższą kwotę 1 lub 2 €. Łącznie na terenie całej Grecji zmiany te dotkną około 24 miejsc.

Dodatkowo na podstawie statystyk, stanu obiektów oraz przychodów uzyskiwanych ze sprzedaży biletów wytypowane zostały też inne miejsca, gdzie cena biletów również ulegnie zmianie. W przypadku trzech obiektów po 2020 koszt wejścia będzie niższy niż obecnie. Niestety, żadne z tych miejsc nie znajduje się na Krecie. Obniżka cen biletów będzie dotyczyć takich miejsc jak: Muzeum Archeologiczne na wyspie Rodos (obniżka biletu normalnego z 8 na 6 €), Muzeum Starożytnej Messyny (obniżka biletu normalnego z 12 na 10 €), Muzeum Bizantyjskie w Didymoteicho (obniżka ceny normalnego biletu z 4 na 3 €).

Niestety będą też podwyżki. Jednym z miejsc,w przypadku których opłaty będą wyższe, jest Muzeum Archeologiczne w Heraklionie. Od 2020 roku ceny biletów będą wynosić odpowiednio 12 € w przypadku biletów normalnych oraz 6 € w przypadku biletów ulgowych. Obecnie ceny te wynoszą odpowiednio 10 oraz 5 €.

Muzeum Archeologiczne w Heraklionie

Muzeum Archeologiczne w Heraklionie

Warto odnotować także, że podwyżki nie ominą innych miejsc, które również znajdują się na Krecie. W przypadku kilku obiektów opłaty za wstęp zostaną zwiększone dwukrotnie. Z obecnych 2 € koszt biletu normalnego zostanie zwiększony do 4 € dla takich miejsc jak: Forteca Koules, Muzeum Archeologiczne w Rethymno, wykopaliska archeologiczne w Apterze, Muzeum Archeologiczne w Kissamos.

Twierdza Koules w Heraklionie

Twierdza Koules w Heraklionie

Warto w tym miejscu wspomnieć jeszcze, że w chwili obecnej potwierdzone zostały jedynie podwyżki cen pojedynczych biletów wstępu. W informacji przekazanej do mediów Centralna Rada Archeologiczna nie wspomniała nic na temat wielodobowych biletów łączonych pozwalających na zwiedzenie kilku miejsc. Jeśli ceny tych biletów zostaną utrzymane na obecnym poziomie to z pewnością można się spodziewać tego, że zdecydowanie zwiększy się ich atrakcyjność dla turystów.

Piotrek,  data_2019-03-24 19:02:13 2019-03-24 19:02:13
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Artur Nowak
Artur Nowak
2019-03-24 18:19:19

I dobrze. W końcu to nie majątek a utrzymać trzeba

 Roman Niewidz
Roman Niewidz
2019-03-24 18:43:10

Muzeum w Rethymno z tego co pamiętam to tam bieda nie ma co oglądać. Przesadzaja z tymi cenami dobrze ze większość już dawno zaliczona

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156101274972551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie: Oczywiście że da się przejść w 1 dzień ale po co??? Warto się pokąpać na Domacie i Sedonii, obejrzeć widoki idąc siga-siga. Ale co kto lubi. Cieszę się że poprawili oznaczenia - przy pierwszej próbie naszego przejścia były tylko tyczki co spory kawałek, przy drugiej też pojawiły się w niewielkich ilościach znaki E4. Za trzecim razem były już żółto - czarne oznakowania - był znaczny postęp. (...)
gość Mateus: Hmm ja mam odmienne zdanie, zaznaczę, że nie jestem bardzo doświadczonym górskim turystą, ale amatorsko uprawiający sporty wytrzymałościowe. Trasę Agia Roumelii - Sougia pokonaliśmy 2 razy, w 2014 i 2020, trasa bardzo dobrze oznaczona, problem w sumie mieliśmy tylko przy plaży Domata, za bardzo zakombinowaliśmy i poszliśmy górą zamiast plażą.Trasa pokonana 2 razy z całym bagażem na 2 tyg z namiotem itp. (...)
gość PiotrWie: Jak powiększysz do pełnego ekranu na You Tube to wszystkie są podpisane. Ta akurat to Konnos Beach - pierwsza plaża na zachód od Matali. cały film idzie po kolei od plaży Kokkinos Pirgos na wschód aż do plaży Sidonia - pominięte są tylko te które wymieniłem w pierwszym poście i kilka malutkich plaż dostępnych tylko łodzią.
Gosia | crete.pl : Kommos. Po drugiej stronie widocznej skały jest Matala.
gość joy: Podpowiedzcie proszę jaka to palża na filmie w 1min i 26 s.?
gość PiotrWie: Przejście z Tris Ekklisies do Kalamaki jest spokojne - nie ma tam jakiś dużych trudności, wystarczy zabrać ze sobą matę i najmniejszy możliwy śpiwór ( my używamy 600 gramowych, naprawdę małych po kompresji) i można iść - przez dwa tygodnie siga-siga. (...)
Piotrek | www.crete.pl : Cześć Piotrze, wiedzieliśmy, że kto jak kto, ale Ty na pewno dodasz jakiś komentarz do tego filmu :). My zgodnie razem uznaliśmy z Gosią, że to jest rejon do którego musimy jeszcze wrócić. Między innymi właśnie dla tego spokoju i tych ciekawych miejsc :)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera