Remont twierdzy we Frangokastello

Twierdza znajdująca się we Frangokastello to jeden z bardziej charakterystycznych i zarazem rozpoznawalnych zabytków znajdujących się w tym regionie Krety. Szczególne wrażenie budowla ta robi kiedy oglądana jest od strony tamtejszej plaży. Jeśli jednak zwiedzaliście tę twierdzę w środku to z pewnością mogliście odczuć pewien zawód. Jej wnętrze składa się z kilku pozostałości dawnych zabudowań, a jedyną atrakcją jest możliwość wspięcia się na jedną z narożnych wież. Wszystko jednak wskazuje na to, że w przyszłości może się to diametralnie zmienić.

Frangokastello

W dniu wczorajszym burmistrz Sfakii wraz z zastępcą gubernatora regionu Kreta podpisali dokumenty potwierdzające wpisanie projektu rewitalizacji twierdzy Frangokastello do programu operacyjnego „Kreta 2014-2020”. Dzięki tej decyzji władze regionu będą mogły sięgnąć po dofinasowanie z środków UE zawartych w ramach funduszu spójności.

Koszt realizacji pierwszej fazy tego projektu ma wynieść blisko 1 mln €. W ramach wykonanych prac przewidywane jest polepszenie infrastruktury zewnętrznej (w tym również toalet), przywrócenie oryginalnej funkcjonalności oraz wyglądu wszystkich narożnych wież, odbudowa południowych zabudowań dawnych koszar wojskowych. W planach projektu zapisany jest również gruntowny remont zewnętrznych murów, których obecny stan ze względu na liczne pęknięcia budzi duże wątpliwości.

Frangokastello

Druga faza tego projektu przewiduje wykonanie dalszych prac rewitalizacyjnych. Wedle wstępnych planów przygotowanych przez pracowników Politechniki Kreteńskiej oraz służby archeologicznej, koszt realizacji kolejnego etapu prac może wynieść około 3 mln €. I chociaż na razie przedstawiciele regionalnych władz bardzo ostrożnie wypowiadają się o możliwościach jego realizacji to jednak z pewnością będzie takie dążenie. Wedle ich zapowiedzi całkowicie wyremontowana twierdza ma się stać ważnym ośrodkiem kulturalnym oraz wystawienniczym, w którym prezentowana będzie historia tego miejsca oraz regionu. Z pewnością podniosłoby to również rangę tego miejsca jako atrakcji turystycznej.

Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z bardzo ciekawą historią twierdzy we Frangoastello to zapraszamy Was do zapoznania się z naszym opisem tego miejsca: Frangokastello - zamek ludzi rosy

Piotrek,  data_2018-07-12 19:52:38 2018-07-12 19:52:38
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155530474552551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie : Może przynajmniej nauczą się trochę oszczędzać wodę - bo jak widzieliśmy jak leją hektolitrami chodniki przed domami to stwierdzaliśmy że woda w Grecji musi być bardzo tania i marnują ją w sposób tragiczny.
Gosia | crete.pl : Dzięki za spostrzegawczość :) Faktycznie nie uaktualniliśmy tej informacji.
gość Waldek: Bilet łączony uprawniający do wejścia na teren muzeum oraz na wykopaliska w maju 2023 to koszt” 20 € 
Zmiana klimatu W tym roku było bardzo mało opadów deszczu
Super miejsce piękne widoki
Ale super.
Polka na Kretowisku: Pogoda taka że nic tylko pić
Parklot
CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera