Rethymno - degustacja kreteńskiego wina pod gwiazdami

Już w najbliższą sobotę 30 czerwca w Rethymno odbędzie się imponująca impreza winiarska. Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie zorganizowane na terenie Fortezzy, czyli jednego z najważniejszych zabytków w Rethymno. Podczas jej trwania będzie można testować różne gatunki wina dosłownie pod gwiazdami.

Wino z Krety

W ten wyjątkowy wieczór 23 winiarnie z całej wyspy, członkowie stowarzyszenia “Wines of Crete” zaprezentują najbardziej oryginalne i niezwykłe wina jakie udało się im wyprodukować. To świetna okazja do tego aby poznać bliżej greckie wina, które nie cieszą się zbyt dużą popularnością w pozostałych krajach Europy. Wszyscy odwiedzający tę imprezę będą mieli okazję spróbować zarówno win białych, czerwonych jak i różowych. Będzie można wybierać zarówno spośród młodych, jak i starszych roczników.

Do wyboru będą wina pozyskane zarówno z dobrze znanych międzynarodowych szczepów winorośli, jak i z tych lokalnych, zupełnie nieznanych w innych częściach świata. Na imprezie nie zabraknie również win przygotowywanych z różnego rodzaju mieszanek winogron. Właśnie te ostatnie możemy Wam szczególnie polecić, gdyż potrafią one niejednokrotnie zaskoczyć swoim smakiem i aromatem nie tylko zwykłych konsumentów wina (do których się sami zaliczamy), ale i wytrawnych znawców tego trunku.

Rethymnon - Fortezza

Spotkanie w Fortezzy będzie także okazją do spotkania najważniejszych osób w branży winiarskiej. Z tej możliwości na pewno skorzystają inni profesjonaliści parający się wytwarzaniem “trunku bogów”. Degustacjom i spotkaniom będzie towarzyszyć muzyka na żywo oraz wystawa zdjęć wykonanych na terenie kreteńskich winnic.

Impreza ta jest współorganizowana przez gminę Rethymno oraz stowarzyszenie “Wines of Crete”, a jej celem jest także świętowanie nominacji miasta Rethymno jako “European Wine City for 2018”.

Jeśli zatem w najbliższą sobotę 30 czerwca będziecie w Rethymno to zachęcamy Was do wzięcia udziału w tej imprezie, tym bardziej, że nieczęsto można skosztować wina w tak niezwykłym otoczeniu. Impreza potrwa od 19.30 do 23.30. Koszt wejścia wynosi 5 €, przy czym w tej cenie goście otrzymają kieliszki do degustacji wina.

Gosia,  data_2018-06-25 20:01:53 2018-06-25 20:01:53
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Wines of Crete
Wines of Crete
2018-06-25 18:07:43

Thank you!!!

1
 Rethymno European Wine City
Rethymno European Wine City
2018-06-25 18:08:07

Thank you!

1

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155495023562551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Przestali bawić się w plandemię więc mają wzrosty. Portugalia dołączyła od lipca, stracili 2 miesiące w stosunku do Grecji.
Widać w Grecji tłumy. Po dwóch latach pandemii aż mi przeszkadza że jest tyle osób. Ale z drugiej strony może Grecy zrozumieją, że da się żyć bez rosyjskich turystów. Na forach greckich wylewała się wczesniej fala żółci na zamknięcie przestrzeni dla rosyjskich samolotów. Było to wręcz obrzydliwe i ciężko było czytać pretensje Greków i ataki na Ukraińców. (...)
Gosia | crete.pl : Wszystko co dobre się kiedyś kończy. Kreta od kilku lat przeżywa oblężenie, kiedyś może ten szał minie. A jeśli nie to tak jak piszesz - Grecja ma wiele nieodkrytych miejsc.
Gosia | crete.pl : Można dojechać tylko samochodem. Od Gouverneto do Katholiko to maksymalnie pół godziny wolnego spaceru w jedną stronę.
gość PiotrWie: Też uważam że szkoda ale tego nie odwrócimy. Dlatego postanowiliśmy zmienić kierunki - będziemy jeździć na wyspy jeszcze nie upowszechnione turystycznie choć wiemy że jest to droższe i trudniejsze, ale zdecydowanie ciekawsze. W maju byliśmy na Kimolos ( i przy okazji na Milos) a na wrzesień mamy bilety na Astipaleę. Na szczęście w ostatnich 15 latach zdążyliśmy zwiedzić sporo Krety.
maciej zyluk : Hej, Czy do klasztoru Gouverneto mozna dojechac transportem publicznym czy tylko wynajmujac samochod?  Bylbym zainteresowany dojsciem do klasztoru Catholico. Ile trzeba zaplanowac czasu na taka wyprawe? (Gouverneto - Catholico - Gouverneto?
Bardzo szkoda :/
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera