Woda Zaros z Krety zdobywa uznanie

Będąc na Krecie ciężko nie zetknąć się z wodą Zaros. To jedna z bardziej rozpoznawalnych marek wśród wód mineralnych dostępnych na tej wyspie, a także w Grecji. Tym bardziej warto więc odnotować, że woda ta ostatnio zdobyła złoty medal w kategorii najlepszych butelkowanych wód na 27. edycji Międzynarodowego Konkursu Wód Źródlanych w Berkeley w Stanach Zjednoczonych. Konkurencje dla wody Zaros stanowiło 600 innych tego typu produktów pochodzących z najróżniejszych zakątków świata.

Woda Zaros z Krety

Grono zwycięzców zostało wyłonione przez 12 sędziów wśród których znalazły się światowe sławy degustatorów wody. Podstawowe kryteriam oceny były takie jak wygląd, konsystencja, zapach oraz smak. Proces oceny trwał aż dwa dni i składał się z czterech osobnych testów przeprowadzanych dla każdej z ocenianych wód. Jako swoistą ciekawostkę warto zauważyć to, że woda Zaros zdeklasowała takie produkty jak ekskluzywna woda Svalbard Polar Iceberg, której 750ml butelka sprzedawana jest za astronomiczną kwotę 70€.

Niestety nieco mniej pozytywne informacje mamy dla osób, które upodobały sobie oryginalną kreteńską “wodę ognistą”. Stathis Fragiadakis, Prezes Stowarzyszenia Destylatorów w Heraklionie przewiduje że tegoroczna produkcja raki w tym rejonie będzie mniejsza o około 30%. W największym stopniu wpłynęły na to zeszłoroczne warunki pogodowe, które były dosyć niekorzystne dla winorośli. Ilość zebranych owoców przeznaczonych do produkcji była mniejsza w stosunku do lat ubiegłych. Niestety od ideału odbiegała również ich jakość.

Raki

Mimo wszystko Prezes organizacji zrzeszającej producentów raki nie załamuje się i ma wiele powodów do zadowolenia. Jednym z ważniejszych pozytywnych aspektów jest to, że od wielu lat popularność tego trunku rośnie zarówno wśród turystów, jak i lokalnych mieszkańców. Po raki pite w umiarkowanych ilościach chętnie sięga też współczesna kreteńska młodzież ceniąca tradycję jego picia. Z popularności tej cieszą się również rolnicy, dla których destylacja raki stanowi dodatkowy dochód tak potrzebny szczególnie w dobie kryzysu. A jak powiadają zaprzyjaźnieni z nami Kreteńczycy raki jest dobra na wszystko.... ;-)

Gosia i Piotrek,  data_2017-02-28 20:17:31 2017-02-28 20:17:31
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Ba Bart
Ba Bart
2017-02-28 21:10:51

raki z toniciem....ewentualnie cipuro :) szkoda

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10154319139717551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie: Zaszczepcie się a zaoszczędzicie 2/3 z tego.
18 maja nie jest piątkiem :)
Hej, lecę na Kretę w poniedziałek i faktycznie nie mogłam znaleźć żadnych konkretnych informacji na temat otwarcia wąwozu, ale... Od 20.05 mozna wykupić wycieczki zorganizowane, więc zakładam, że wtedy Samaria otworzy się na turystów, tzn. mam taką ogromną nadzieję...
gość PiotrWie: Sezon się zaczyna. Od rana już trzeci samochód z dostawą do tawerny przy plaży
gość dodekanezowiec: 2 osoby dorosłe + 5,5 latek - ceny z Itaką - 340 x 3 + kwestia powrotu 3 x 99, aczkolwiek: - z kwarantanny po powrocie są zwolnione osoby wracające z przedszkolakiem,  - a wooj z wami, nie byde płocić, łobkupie sie, na kworontonnę se po powrocie pujde, do roboty tysz nie bynde musioł!   A na poważnie - liczę że od czerwca może antygen wprowadzą. 
gość PiotrWie: Bez przesady- Samaria jest mniej więcej tak niebezpieczna jak Droga Pod Reglami w Karkonoszach Szlak jest wyrównany, co kilkadziesiąt minut drogi są źródła wody, a w razie skręcenie nogi obsługa zawiezie delikwenta na koniu. Widziałam tam takich co szli w butach do wody i jakoś doszli. Jak dla kogoś Samaria jest bardzo niebezpieczna to niech lepiej nie opuszcza nadmorskiej promenady. (...)
gość PiotrWie: My dzisiaj byliśmy na okrężnej trasie przez wąwozy Kato Poros i Moundros. Pierwszy bardzo ładny ale bardzo niejasny szlak - spore odcinki szliśmy po prostu strumieniem. Było dość trudno, ale przeszliśmy. Drugi dużo łatwiejszy - ale też ciekawy, przez całą drogę wzdłuż strumienia rosną platany. 11 km zajęło nam 6 godzin.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera