Uszkodzenie bastionu Agios Dimitrios

Pogoda panująca w ostatnich dniach na Krecie była dosyć kapryśna. Szczególnie silne opady deszczu były odnotowywane w rejonie zachodniej części północnego wybrzeża. Woda spływająca z wyżej położonych rejonów wyspy spowodowała dużą ilość szkód. Część dróg w rejonie miejscowości Platanias zostało podtopionych lub też uszkodzonych. Niestety opady te są po części odpowiedzialne za duże uszkodzenie jednego z bastionów tworzących dawne miejskie mury w Chanii.

Bastion Chania

Już pod koniec zeszłego tygodnia jedna ze ścian tej budowli osunęła się na stojący poniżej samochód. Niestety nie był to koniec poważnych uszkodzeń jakich doznały te fortyfikacje. Wczoraj w wyniku dalszych opadów deszczu osunął się kolejny fragment ziemnego wału wraz z podpierającym go murem.

Bastion w Chanii

Niestety w tym wypadku trzeba jasno napisać, że obecne wypadki to najprawdopodobniej wyniki wieloletnich zaniedbań. Brak dbałości o odpowiednie drenaże oraz odprowadzanie wody doprowadziło do zbytniego nasiąknięcia wału. Zwielokrotniony ciężar gruntu był przyczyną osunięcia się starego i z pewnością już osłabionego muru. Otwartym pytaniem pozostaje to jak długo będzie trwała naprawa oraz przywrócenie pierwotnego stanu tej budowli.

Rozpadający się bastion w ChaniiZdjęcia uszkodzonego bastionu pochodzą z portalu: http://www.chaniapost.eu/

Gosia i Piotrek,  data_2017-02-15 20:00:25 2017-02-15 20:00:25
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10154287257387551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie: Zaszczepcie się a zaoszczędzicie 2/3 z tego.
18 maja nie jest piątkiem :)
Hej, lecę na Kretę w poniedziałek i faktycznie nie mogłam znaleźć żadnych konkretnych informacji na temat otwarcia wąwozu, ale... Od 20.05 mozna wykupić wycieczki zorganizowane, więc zakładam, że wtedy Samaria otworzy się na turystów, tzn. mam taką ogromną nadzieję...
gość PiotrWie: Sezon się zaczyna. Od rana już trzeci samochód z dostawą do tawerny przy plaży
gość dodekanezowiec: 2 osoby dorosłe + 5,5 latek - ceny z Itaką - 340 x 3 + kwestia powrotu 3 x 99, aczkolwiek: - z kwarantanny po powrocie są zwolnione osoby wracające z przedszkolakiem,  - a wooj z wami, nie byde płocić, łobkupie sie, na kworontonnę se po powrocie pujde, do roboty tysz nie bynde musioł!   A na poważnie - liczę że od czerwca może antygen wprowadzą. 
gość PiotrWie: Bez przesady- Samaria jest mniej więcej tak niebezpieczna jak Droga Pod Reglami w Karkonoszach Szlak jest wyrównany, co kilkadziesiąt minut drogi są źródła wody, a w razie skręcenie nogi obsługa zawiezie delikwenta na koniu. Widziałam tam takich co szli w butach do wody i jakoś doszli. Jak dla kogoś Samaria jest bardzo niebezpieczna to niech lepiej nie opuszcza nadmorskiej promenady. (...)
gość PiotrWie: My dzisiaj byliśmy na okrężnej trasie przez wąwozy Kato Poros i Moundros. Pierwszy bardzo ładny ale bardzo niejasny szlak - spore odcinki szliśmy po prostu strumieniem. Było dość trudno, ale przeszliśmy. Drugi dużo łatwiejszy - ale też ciekawy, przez całą drogę wzdłuż strumienia rosną platany. 11 km zajęło nam 6 godzin.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera