Lotniskowiec USS George H. W. Bush w Chanii

Już 6 lutego wszyscy fani militariów przebywający tego dnia na Krecie będą mogli liczyć na nie lada gratkę. Do wojskowej części portu Souda przy półwyspie Akrotiri wpłynie amerykański lotniskowiec USS George H. W. Bush. W porcie spędzi on cztery kolejne dni, więc będzie to doskonała okazja aby zobaczyć tego unikalnego kolosa.

USS George BushZdjęcie - U.S. Navy - Lt. Juan David Guerra

USS George Bush to jeden z 10 okrętów klasy Nimitz służących obecnie pod banderą US Navy. Należą one do największych tego typu jednostek na świecie. Unikalną cechą tych okrętów jest to, że każdy z nich napędzany jest dwoma reaktorami atomowymi generującymi łączną moc 280 tysięcy KM. Napęd ten pozwala rozpędzić okręt do szybkości około 56km/h. Wartość ta robi jeszcze większe wrażenie jeśli uwzględni się to, że wyporność tego kolosa to ponad 100 tysięcy ton.

Koszt budowy pojedynczej sztuki to zawrotna suma przeszło 6 miliardów dolarów. USS George Bush to relatywnie nowy nabytek US Navy, gdyż do służby wszedł na początku 2009 roku. Równocześnie jest ostatnim z okrętów klasy Nimitz, jaki został zamówiony amerykańską marynarkę.

Na lotniskowcu tym może być zaokrętowanych nawet przeszło 6 tysięcy osób. Z tego mniej więcej połowę stanowią marynarze. Reszta załogi to personel lotniczy oraz piloci obsługujący około 90 samolotów (między innymi takie jak F/A-18 czy też F-35C) znajdujących się na USS George Bush. W praktyce każdy z tego typu lotniskowców to pływające samowystarczalne miasteczko posiadające wartość bojową przewyższającą armię nie jednego samostanowiącego się państwa.

Piotrek,  data_2017-02-02 20:10:33 2017-02-02 20:10:33
Średnia: 4.83
Liczba ocen: 3
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 4.83 na 5 (0) liczba ocen 3
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Lou Zok
Lou Zok
2017-02-05 16:59:16

Można wejść na pokład ?

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2017-02-05 19:31:27

Nie sądzę.

1

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10154257277087551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie: Zaszczepcie się a zaoszczędzicie 2/3 z tego.
18 maja nie jest piątkiem :)
Hej, lecę na Kretę w poniedziałek i faktycznie nie mogłam znaleźć żadnych konkretnych informacji na temat otwarcia wąwozu, ale... Od 20.05 mozna wykupić wycieczki zorganizowane, więc zakładam, że wtedy Samaria otworzy się na turystów, tzn. mam taką ogromną nadzieję...
gość PiotrWie: Sezon się zaczyna. Od rana już trzeci samochód z dostawą do tawerny przy plaży
gość dodekanezowiec: 2 osoby dorosłe + 5,5 latek - ceny z Itaką - 340 x 3 + kwestia powrotu 3 x 99, aczkolwiek: - z kwarantanny po powrocie są zwolnione osoby wracające z przedszkolakiem,  - a wooj z wami, nie byde płocić, łobkupie sie, na kworontonnę se po powrocie pujde, do roboty tysz nie bynde musioł!   A na poważnie - liczę że od czerwca może antygen wprowadzą. 
gość PiotrWie: Bez przesady- Samaria jest mniej więcej tak niebezpieczna jak Droga Pod Reglami w Karkonoszach Szlak jest wyrównany, co kilkadziesiąt minut drogi są źródła wody, a w razie skręcenie nogi obsługa zawiezie delikwenta na koniu. Widziałam tam takich co szli w butach do wody i jakoś doszli. Jak dla kogoś Samaria jest bardzo niebezpieczna to niech lepiej nie opuszcza nadmorskiej promenady. (...)
gość PiotrWie: My dzisiaj byliśmy na okrężnej trasie przez wąwozy Kato Poros i Moundros. Pierwszy bardzo ładny ale bardzo niejasny szlak - spore odcinki szliśmy po prostu strumieniem. Było dość trudno, ale przeszliśmy. Drugi dużo łatwiejszy - ale też ciekawy, przez całą drogę wzdłuż strumienia rosną platany. 11 km zajęło nam 6 godzin.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera