Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Biegi na Krecie w 2017 roku

Kreta jest kojarzona przede wszystkim z wypoczynkiem na pięknych plażach oraz zwiedzaniem miejsc historycznych. Jest to całkiem zrozumiałe bo zarówno jednego jaki i drugiego na szczęście tu nie brakuje. Jednak warto wiedzieć, że Kreta jest to także miejsce doskonałe dla osób aktywnych uprawiających sporty. Na stałe w kalendarz kreteńskich wydarzeń wpisały się już różne międzynarodowe biegi, także te zaliczane do kategorii ekstremalnych.
Na chwilę obecną znane są już terminy czterech tegorocznych słynnych kreteńskich biegów.

Psiloritis race

Crete Marathon

Impreza ta odbędzie się już 9 kwietnia. Biegacze, którzy mogą już dokonywać rejestracji, oprócz pełnej długości maratonu mają jeszcze do wyboru trzy krótsze odcinki (10 km, 5 km i 2,5 km) do pokonania. Trasy poprowadzone będą ulicami Chanii aż do miejscowości Tavronitis (w przypadku pełnego dystansu).
Szczegółowe informacje dotyczące opłat za uczestnictwo, możliwość rejestracji on-line oraz trasy poszczególnych dystansów dostępne są bezpośrednio na stronie organizatora: www.crete-marathon.gr

Heroes Ultra

13 maja 2017 odbędzie się druga edycja kreteńskiego ekstremalnego biegu należącego do kategorii Ultra Trail World Tour, który podobnie jak w roku ubiegłym poprowadzony zostanie drogami mieszanymi oraz terenowymi na dystansie aż 156,2 km. Oprócz niezwykle długiego dystansu zawodnicy będą musieli pokonać duże przewyższenia bowiem trasa biegu poprowadzona jest przez góry Krety. Biegacze będą mieli do pokonania drogę, którą w trakcie II wojny światowej w 1944 roku pokonali kreteńscy partyzanci do spółki z brytyjskimi żołnierzami wraz z porwanym niemieckim generałem Kreippe. Rejestracja na bieg o tak dużej trudności obwarowana jest dodatkowymi kryteriami (np. ukończony bieg na dystansie minimum 80 km na przestrzeni ostatnich trzech lat). W biegu nie będzie mogło uczestniczyć więcej niż 100 zawodników, więc podczas rejestracji brana będzie też pod uwagę kolejność zgłoszeń. Heroes Ultra ten jest zaliczany do najtrudniejszych wyczynowych biegów świata. W ubiegłym roku wzięło w nim udział niespełna 30 zawodników z różnych krajów, w tym również polska biegaczka Violetta Domaradzka, która ukończyła ten wyścig :)
Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.heroesultra.com

Psiloritis Race

Jest to kolejna impreza, którą powinni zainteresować się górscy biegacze. Trasa tego biegu inspirowana jest przebiegiem drogi, jaka pokonywana była przez starożytnych pielgrzymów. Idąc od minojskiego pałacu w Knossos wspinali się oni na najwyższą górę Krety - szczyt Psiloritis (2.456 m n.p.m.), aby oddać tu hołd Zeusowi. To już siódma edycja tego międzynarodowego biegu. 28 maja 2017 zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 35 km lub krótszy 8 km. Maksymalna liczba zawodników została określona na 250 osób. Szczegóły dotyczące trasy, rejestracji oraz pozostałe niezbędne informacje można znaleźć na stronie www.psiloritisrace.com

Sfakia Vertical Run 2017

Zawody te odbędą się 22 października 2017. To najkrótszy z wymienionych biegów co wcale nie oznacza, że najłatwiejszy. Na dystansie zaledwie 4,5 km jakie dzielą Loutro (start) oraz Anopoli (meta), zawodnicy będą mieli do pokonania blisko 700 metrów morderczego przewyższenia, jakie dzielą te miejscowości. Sfakia Vertical Run organizowane będzie po raz trzeci. Więcej informacji na temat biegu, rejstracji i kosztów znajdziecie na stronie organizatora: www.natour-lab.gr/sfakia-vertical-run

Loutro ze szlaku do Anopoli

Gosia i Piotrek,  data_2017-01-30 20:01:09 2017-01-30 20:01:09
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Agnieszka Machim
Agnieszka Machim
2017-01-31 00:41:55

Dorota Wróblewska moze tym razem na krecie z siostra pobiegniecie? :-)

 Aga Dyziowa
Aga Dyziowa
2017-01-31 07:00:58

Bieg Heroes Ultra Crete jest odwołany :/

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2017-01-31 07:43:34

Hmmm a skąd masz taką informację?

 Aga Dyziowa
Aga Dyziowa
2017-01-31 07:44:47

Od organizatora Panos Gonos ...

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2017-01-31 07:51:06

ok, dzięki. Na oficjalnej stronie biegu nie zamieścili niestety informacji.

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2017-01-31 07:52:30

Wielka szkoda. W zeszłym roku z przyjemnością podglądaliśmy relację z biegu.

 Aga Dyziowa
Aga Dyziowa
2017-01-31 07:56:15

Info poszło tylko do już zapisanych zawodników : / Bieg był wyjątkowo udany... Może za rok się odbędzie...

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10154248765257551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Radek Radziszewski: Byliśmy od 3 lipca do 13 lipca. Ciepło tanio pusto. Na Krecie byłem chyba po raz 10 i w tym roku najlepiej było
Marcin Greszkiewicz: tylko kolo 5tys wlochow? w Falasarnie to prawie tylko wlosi i polacy byli
Adam Wyspiański : Jacek Gola - Czy wystarczył jeden kod QR dla całej rodziny??? Ja mam wylot z Wrocławia jak Wy 14.08. Lecę z żoną i z dwójką dzieci. (...)
Rita Zalińska: Jesteśmy teraz w Sougii. Zauważalne jest, że spora większość turystów to Grecy, czyli turystyka wewnętrzna. Spokojnie można przyjeżdżać, jest bezpiecznie i spokojnie.
Kinga Dąbrowska-Mielczarek: moja ukochana Kreta
Roy Feuillade: My favourite airport
Anna Baranek: Ciekawe jak Chania
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera