Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Skutki zimy na Krecie i w Grecji

Tegoroczna zima w Grecji, która obfituje w częste okresy niskich temperatur oraz opadów śniegu daje możliwość podziwiania niezwykłych i unikalnych krajobrazów. Warto jednak pamiętać, że ta kapryśna pogoda ma również swoje minusy. Mieszkańcy górskich rejonów muszą borykać się z okresowymi trudnościami w dojazdach. Niskie temperatury powodują również znaczny wzrost kosztów związanych z dogrzewaniem domów i mieszkań.

Stragan w Sitia

O wiele bardziej odczuwalnym skutkiem tegorocznej zimy uderzającym we wszystkich mieszkańców Grecji jest znaczny wzrost cen warzyw oraz części owoców. Już w tej chwili niektóre z nich zdrożały o ponad 100%. Szczególnie wysokie ceny osiągnęła sałata, szpinak, kalafior oraz brokuł, których koszt wzrósł o około dwa razy.

Obecna sytuacja na greckim rynku najprawdopodobniej dotknie również polskich konsumentów, którzy również będą musieli liczyć się z podwyżką cen warzyw sprowadzanych obecnie z południa Europy. Niedawno pisaliśmy również o sporych wzrostach cen greckiej oliwy, więc dzisiejszy news to kolejna wiadomość, która najprawdopodobniej uszczupli także zasobność naszych portfeli. Pocieszające jest jednak to, że w chwili obecnej cena owoców wciąż utrzymuje się na w miarę stabilnym poziomie. Można więc liczyć, że do naszych sklepów wciąż będą dostarczane greckie pomarańcze oferowane po w miarę korzystnych cenach.

Deszczowe archeologiczne odkrycie

Obecna kapryśna pogoda a w szczególności silne opady deszczu i śniegu przyczyniły się do niecodziennego odkrycia w rejonie miejscowości Ierapetra. Jak donosi portal neakriti, jeden z tamtejszych rolników odkrył na swoim polu marmurową kobiecą głowę, stanowiącą część posągu.

Pani Chrysa Sophianou, kurator archeologiczny regionu Lassithi szacuje wstępnie, że rzeźba ta może pochodzić z III w. n.e. i najprawdopodobniej stanowiła ozdobę dawnego domu lub grobowca. Pani kurator podkreślała, że odnaleziony fragment posągu ma dużą wartość artystyczną. Obecnie zostanie on przetransportowany do Agios Nikolaos, gdzie znalezisko to zostanie dokładnie wyczyszczone oraz poddane niezbędnym pracom konserwatorskim. W przyszłości być może odnaleziony fragment posągu będzie stanowić jeden z eksponatów Muzeum Archeologicznego w Ierapetra.

Posąg w Ierapetra
zdjęcie z serwisu: http://www.chaniapost.eu/

Gosia i Piotrek,  data_2017-01-13 20:25:56 2017-01-13 20:25:56
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Pati Miauczyńska Patryha
Pati Miauczyńska Patryha
2017-01-13 20:11:07

Lajk za 'głowę '

2
 Joanna Dunin
Joanna Dunin
2017-02-13 00:08:19

ud

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10154203997152551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Radek Radziszewski: Byliśmy od 3 lipca do 13 lipca. Ciepło tanio pusto. Na Krecie byłem chyba po raz 10 i w tym roku najlepiej było
Marcin Greszkiewicz: tylko kolo 5tys wlochow? w Falasarnie to prawie tylko wlosi i polacy byli
Adam Wyspiański : Jacek Gola - Czy wystarczył jeden kod QR dla całej rodziny??? Ja mam wylot z Wrocławia jak Wy 14.08. Lecę z żoną i z dwójką dzieci. (...)
Rita Zalińska: Jesteśmy teraz w Sougii. Zauważalne jest, że spora większość turystów to Grecy, czyli turystyka wewnętrzna. Spokojnie można przyjeżdżać, jest bezpiecznie i spokojnie.
Kinga Dąbrowska-Mielczarek: moja ukochana Kreta
Roy Feuillade: My favourite airport
Anna Baranek: Ciekawe jak Chania
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera