Zmiany w proponowanym podatku od pobytu w hotelach

data_2016-07-04 18:47:23 2016-07-04 18:47:23

Po chwilowej przerwie znów powraca temat podatku od hotelowych gwiazdek. Niedawno informowaliśmy Was o tym, że jego wprowadzenie zostało odroczone przez grecki rząd do 2018 roku. W dalszym ciągu wiadomość ta jest jak najbardziej aktualna. Niestety od tamtego czasu projekt podatku uległ nieznacznej korekcie. Jako zmianę na plus warto odnotować to, że stawki kwotowe zostały zdecydowanie obniżone. Niestety dużym minusem jest to, że nowy projekt podatku znacznie rozszerza jego działanie.

Hotel Chryssana

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Jeszcze na wiosnę informowaliśmy Was, że podatkiem tym będą objęte tylko i wyłącznie hotele, których kategoria jest nie niższa niż 3 gwiazdki. W obecnym projekcie, dodatkowe obciążenie zostanie nałożone na gości wypoczywających nawet w hotelach posiadających kategorię jedno i dwu-gwiazdkowych obiektów. W chwili obecnej stawki podatku mają następującą wielkość:

Przy okazji poprzedniej wiadomości cieszyliśmy się, że podatkiem tym nie będą objęte apartamenty. Niestety w tej chwili wiadomość ta jest już nieaktualna. Również pobyt w tego typu obiektach zostanie obłożony dodatkową opłatą. Również w przypadku apartamentów podatek będzie powiązany bezpośrednio z kategoryzacja obiektu, czyli w tym przypadku w zależności o liczby przyznanych kluczy (odpowiednik gwiazdek):

Obecny projekt jest częścią pakietu oszczędnościowego uchwalonego przez grecki rząd maju. Na pocieszenie warto jednak napisać, że perspektywa wprowadzenia tego podatku jest relatywnie odległa. Naszym zdaniem w przypadku dobrej koniunktury daje to szanse, że podatek ten nigdy nie wejdzie w życie, czego my na razie będziemy się trzymać.

Gosia i Piotrek,  data_2016-07-04 18:47:23 2016-07-04 18:47:23
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10153710242957551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Kreta ogranicza dostęp do wielu innych atrakcji-Balos ,Chrisi, Elafonisi, Samaria itd.To fakt że trzeba chronić te miejsca, tylko czym zainteresują się turyści chcący poznać wszystkie zakątki tej cudowniej wyspy. Wielu z nich będzie zmieniać kierunek wakacji, a za tym idzie odpływ finansów dla tubylców,
Tak: już 5 lat temu mowili ze wchodzi limit odwiedzających: wolno im to idzie;)
Ta patoturysyyka zabiła Santorini jako miejsce do życia. Stała się wyspą na której mogą mieszkać bogacze, których stać na wyśrubowane ceny lub wycieczki statkiem do sklepu. Poza sezonem to martwe miejsce. Tak umierają miasteczka wszędzie tam, gdzie drożyzną goli się turystów jak owce. Mają w powarzaniu, że dla Ciebie mała butelka wody za dwa euro to majątek. Przypłynie stonka i wszystko wykupi. (...)
Trzeba zacząć od tego, że te wycieczki 1 dniowe na Santorini mijają się z celem... są kosztowne, kilka godzin spędza się na transferze. Ludzie wyrzucani są w najgorszy upał i tłumy na Santo...wyścig do najbardziej fotogenicznych miejscówek i tyle... strata pieniędzy i czasu. Santorini zasługuje na dłuższą eksploracje, spokój chwilę zadumy... (...)
Gosia | crete.pl : Cześć, dziękujemy za informację. Artykuł pisaliśmy kilka lat temu ale świat się zmienia jak widać. Pozdrawiamy serdecznie :)
gość eizo: Cześć. Informuję, że od tego roku TUI organizuje wczasy prznajmniej w 2 hotelach w Matali: Matala Bay Hotel i Zafiria. Byliśmy tydzień w czerwcu br w Zafirii. Hotel czasy świetności ma już za sobą ale jest czysty z super obsługą. (...)
gość Rigilkent: Kreta oddzieliła się od kontynentu europejskiego już ok. 15 mln lat temu. Natomiast ok. 6 mln lat temu faktycznie nie była wyspą, mając nie tylko połączenie z Peoponezem, ale praktycznie z każdym zakątkiem ląduów otaczającch morze Śródniemne, gdyż tego wtedy... (...)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera