Booking.com

Papieros - tylko po 21?

Zakaz paleniaGreckie Ministerstwo Zdrowia rozważa liberalizację obecnych przepisów antynikotynowych. Zmiany w regulacjach prawnych dotyczyłyby wprowadzonego na początku września bieżącego roku bezwzględnego zakazu palenia papierosów w miejscach publicznych. W jednym z wcześniejszych newsów pisałem o tym, że tak restrykcyjne przepisy nie są respektowane zarówno przez rdzennych mieszkańców Krety jak i turystów. Bezsensowność martwych przepisów zauważyło również greckie Ministerstwo Zdrowia, którego sekretarz generalny Antonis Dimopoulos powiedział, iż władze zostały wręcz zasypane skargami od właścicieli barów i kawiarni.

Przedsiębiorcy uważają, że obecnie obowiązujący restrykcyjny zakaz (w społeczeństwie zdominowanym przez palaczy) uniemożliwiają im normalną działalność gospodarczą. Jak powiedział Dimopoulos, ministerstwo nie spodziewało się aż tak ogromnej presji ze strony właścicieli firm twierdzących, że stracili klientów na rzecz rywali łamiących obecne przepisy. Wedle ministerialnych źródeł zmienione regulacje prawne zezwalałyby na palenie papierosów po godzinie 21 w barach i kawiarniach (całkowity zakaz obowiązywałby w dalszym ciągu restauracje). Placówki gastronomiczne, które zdecydowałby się na stosowanie złagodzonych przepisów nie mogłyby jednak obsługiwać niepełnoletnich klientów wieczorami. O tym, czy grecki rząd przyjmie proponowane zmiany zależy również od decyzji Komisji Europejskiej, która zbada zgodność przepisów z regulacjami Unii Europejskiej. W przypadku pozytywnej opinii nowe regulacje zostałyby ogłoszone w pierwszym tygodniu grudnia.

Piotrek,  data_2010-11-20 22:01:09 2010-11-20 22:01:09
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

po prostu.......:( zanik mózgu ...
gość PiotrWie: Jak we wschodniej to trochę zależy gdzie będziesz - jak w okolicy Agios Nikolaos to wąwóz Kritsa, koło Irapetry jest wąwóz Pefki czy Moni Kapsa, ew. trudniejszy Sarakiniko , jak całkiem na wschodzie to Zakres czy Xerocampos.
To nie jest nietrudny wąwóz. Przeszłam ich tu kilka i ten był całkiem wymagający, w dwie strony można się zmęczyć. Dodatkowo słońca i brak wody do uzupełnienia. Respekt przed dziką Kretą!
Nieodpowiedzialni ...Wczoraj widzialam film z trekkingu na YT. Na szczęście skończyło się na obiciach,potłuczeniach,wymęczeniu..gość zyje .. Poszedł sam na szlak Agia Roumeli - Sougia ..Przeszedł część...Bezzapasu wody,prowiantu,map,przygotowania,informacji w hotelu...Skrajna nieodpowiedzialność...Potem znajdują kości takich na szlaku...
kali orexi
Bzdura
Pod tym wzgledem Lefkada jest całkiem inna wyspa tutaj tawerny pełne turystów od śniadania do nocnych biesiad ale to pewnie dlatego ze tutaj nie mamy hoteli na All inclusice
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera