Knossos bardziej przyjazne dla niewidomych

data_2015-02-02 21:26:04 2015-02-02 21:26:04

Od dłuższego już czasu na Krecie, podobnie jak i w całej Grecji, podejmowane są kolejne różnego rodzaju inicjatywy, mające na celu przyciągniecie coraz liczniejszej grup turystów wypoczywających w tym kraju. Oczywiście takie podejście wymaga dużo większej elastyczności oraz niejednokrotnie wiąże się z wdrożeniem zmian związanych z dostosowaniem własnej oferty. Obecnie nikogo już nie dziwi, że Kreta kojarzona jest nie tylko z leniwym wypoczynkiem, a dla coraz większej liczby osób jest miejscem aktywnej pieszej lub rowerowej turystyki.

Knossos przewodniki dla niewidomych

Niestety sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku osób niepełnosprawnych. Obecna często dosyć stara i zaniedbana lokalna infrastruktura zdecydowanie odbiega od wymagań takich turystów. Przechadzając się po kreteńskich ulicach łatwo wypatrzeć tego typu bariery. Z zadowoleniem trzeba jednak przyznać, że również pod tym względem podejmowane są kolejne starania mające na celu usunięcie tego typu przeszkody.

Dzięki staraniom Vasileios Kegkeroglou, jednego z polityków partii Pasok od zawsze związanego z  Heraklionem, uruchomiona została kolejna tego typu inicjatywa mająca na celu zwiększenie dostępności wykopalisk w Knossos dla osób niewidomych.  W dniu dzisiejszym na spotkaniu zorganizowanym w Turystycznym Stowarzyszeniu Krety, polityk ten przekazał 300 przewodników turystycznych Knossos wydrukowanych w języku Braille'a, jednocześnie zaproponował aby akcję tę rozszerzyć na pozostałe atrakcje turystyczne Krety. Osobiście mamy nadzieję, że inni lokalni politycy wezmą przykład z pana Kegkeroglou.

Piotrek,  data_2015-02-02 21:26:04 2015-02-02 21:26:04
Średnia: 0
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Marzena Drzewinska-Soons
2015-02-02 23:14:03

Tu spotkałam swojego obecnego, holenderskiego męża!

 Em Te
Em Te
2015-02-03 00:08:07

wiem:)

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10152714650532551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

 Czy wyspa jest w stanie pomieścić 15 mln turystów, zapewne tak. Pytanie moje: skąd będzie woda?! Jak już brakuje, tama na Aposelemis sucha, gdzie ścieki popłyną, gdzie będą składowane śmieci??? Smutne, że wyspa zamienia się na globalną destynację.. rozumiem, że pieniądze są ważne ale żeby dewastować naturalne tereny np.triopetra, plakias etc... przykro
 Dwa lata temu mnie zaatakowały trzy po zejściu z wawozu Chochlakies. Jedna ugryzła mnie w kostke. Byly bardzo agresywne. Otoczyly mnie i szarżowaly
 
 Można próbować zrozumieć ludzi, którzy z tego żyją. Można też puścić ludzi na żywioł i nie zajmować się takimi głupotami, jak ofiary śmiertelne. Samaria nie jest szlakiem w 100% bezpiecznym (który szlak jest), to głęboki wąwóz, narażony na erozyjne osunięcia skał. Poza ty, to jest region aktywny sejsmicznie i dość kapryśny pogodowo. Myślę, że tu nie ma miejsca na ustępstwa. (...)
gość PiotrWie  Dziś po raz pierwszy ( a jeździmy dużo od 2008 roku i dużo chodzimy po szlakach) widzieliśmy w Grecji ekipę przygotowującą szlak do sezonu. Nie była to co prawda zbyt duża ekipa - dwie osoby z motyką, sekatorem i niewielką piłą ręczną - ale zawsze coś - na wyspach Kanaryjskich ekipa to pierwszy z kosą spalinową a zanim kilka osób zmiatających resztki na bok. (...)
 Miejsce 14 Ladotyri z Mytilene oddam za bezcen ;)
Witaj Grecjo  Graviera z Naksos uwielbiam. Doskonała do koreczków z winogronami
CRETE Copyright © 2009-26 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera