Knossos bardziej przyjazne dla niewidomych

Od dłuższego już czasu na Krecie, podobnie jak i w całej Grecji, podejmowane są kolejne różnego rodzaju inicjatywy, mające na celu przyciągniecie coraz liczniejszej grup turystów wypoczywających w tym kraju. Oczywiście takie podejście wymaga dużo większej elastyczności oraz niejednokrotnie wiąże się z wdrożeniem zmian związanych z dostosowaniem własnej oferty. Obecnie nikogo już nie dziwi, że Kreta kojarzona jest nie tylko z leniwym wypoczynkiem, a dla coraz większej liczby osób jest miejscem aktywnej pieszej lub rowerowej turystyki.

Knossos przewodniki dla niewidomych

Niestety sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku osób niepełnosprawnych. Obecna często dosyć stara i zaniedbana lokalna infrastruktura zdecydowanie odbiega od wymagań takich turystów. Przechadzając się po kreteńskich ulicach łatwo wypatrzeć tego typu bariery. Z zadowoleniem trzeba jednak przyznać, że również pod tym względem podejmowane są kolejne starania mające na celu usunięcie tego typu przeszkody.

Dzięki staraniom Vasileios Kegkeroglou, jednego z polityków partii Pasok od zawsze związanego z  Heraklionem, uruchomiona została kolejna tego typu inicjatywa mająca na celu zwiększenie dostępności wykopalisk w Knossos dla osób niewidomych.  W dniu dzisiejszym na spotkaniu zorganizowanym w Turystycznym Stowarzyszeniu Krety, polityk ten przekazał 300 przewodników turystycznych Knossos wydrukowanych w języku Braille'a, jednocześnie zaproponował aby akcję tę rozszerzyć na pozostałe atrakcje turystyczne Krety. Osobiście mamy nadzieję, że inni lokalni politycy wezmą przykład z pana Kegkeroglou.

Piotrek,  data_2015-02-02 21:26:04 2015-02-02 21:26:04
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Marzena Drzewinska-Soons
Marzena Drzewinska-Soons
2015-02-02 23:14:03

Tu spotkałam swojego obecnego, holenderskiego męża!

 Em Te
Em Te
2015-02-03 00:08:07

wiem:)

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10152714650532551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Fajny filmik,ale się rozmarzyłam
super film
po prostu.......:( zanik mózgu ...
gość PiotrWie: Jak we wschodniej to trochę zależy gdzie będziesz - jak w okolicy Agios Nikolaos to wąwóz Kritsa, koło Irapetry jest wąwóz Pefki czy Moni Kapsa, ew. trudniejszy Sarakiniko , jak całkiem na wschodzie to Zakres czy Xerocampos.
To nie jest nietrudny wąwóz. Przeszłam ich tu kilka i ten był całkiem wymagający, w dwie strony można się zmęczyć. Dodatkowo słońca i brak wody do uzupełnienia. Respekt przed dziką Kretą!
Nieodpowiedzialni ...Wczoraj widzialam film z trekkingu na YT. Na szczęście skończyło się na obiciach,potłuczeniach,wymęczeniu..gość zyje .. Poszedł sam na szlak Agia Roumeli - Sougia ..Przeszedł część...Bezzapasu wody,prowiantu,map,przygotowania,informacji w hotelu...Skrajna nieodpowiedzialność...Potem znajdują kości takich na szlaku...
kali orexi
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera