Dobry początek sezonu 2016

Szczyt tegorocznego sezonu wakacyjnego to jeszcze wciąż odległa perspektywa, od której dzieli nas jeszcze kilka miesięcy. Warto jednak zauważyć, że już w tej chwili analitycy rynku turystycznego starają się snuć pierwsze wnioski na podstawie wczesnych rezerwacji dokonywanych przez biura podróży oraz indywidualnych turystów. Wedle organizacji SETE (Greek Tourism Confederation) początek obecnego roku wygląda bardzo obiecująco i charakteryzuje sie około 5% wzrostem rezerwacji w stosunku do analogicznego okresu w 2015 roku.

Turyści na lotnisku w Chanii

Na obecne wzrosty najsilniejszy wpływ miały bardzo dobre wyniki uzyskiwane w takich krajach, jak Wielka Brytania, Niemcy czy też Austria. Do Grecji zaczynają również wracać turyści z Rosji, którzy po obecnym zaostrzeniu stosunków między Moskwą a Ankarą rezygnują lub też ograniczają wyjazdy do Turcji. Warto nadmienić, że nasza rodzima branża turystyczna uznawana jest przez Greków za jeden z ważnych rynków sukcesywnie i stale zwiększający swój udział w tamtejszej turystyce. Dla wielu Polaków Grecja to synonim udanych i pewnych wakacji.

Wedle Andreasa Andreadisa - prezesa SETE, dopiero dane uzyskane na koniec lutego pozwolą na określenie jak silny i jak trwały jest obecny trend wzrostowy. Analitycy z dużą ostrożnością przewidują jednak, że kolejne miesiące będą równie udane. Przemawia za tym kilka czynników:

Jeśli więc jeszcze nie myśleliście o tegorocznym wyjeździe na Kretę lub do Grecji to może najwyższy czas zmierzyć się z tymi planami. Tuż przed samymi wakacjami może być już za późno.

Gosia,  data_2016-01-25 20:16:13 2016-01-25 20:16:13
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Tomasz Stopa
Tomasz Stopa
2016-01-25 20:28:01

kwiecień zabukowany ;)

1
 Anna Błażejak
Anna Błażejak
2016-01-25 20:28:03

1
 Angelika Dylewska
Angelika Dylewska
2016-01-25 20:54:25

Kwiecień i powrót do domu

1

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10153371799737551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Fajny filmik,ale się rozmarzyłam
super film
po prostu.......:( zanik mózgu ...
gość PiotrWie: Jak we wschodniej to trochę zależy gdzie będziesz - jak w okolicy Agios Nikolaos to wąwóz Kritsa, koło Irapetry jest wąwóz Pefki czy Moni Kapsa, ew. trudniejszy Sarakiniko , jak całkiem na wschodzie to Zakres czy Xerocampos.
To nie jest nietrudny wąwóz. Przeszłam ich tu kilka i ten był całkiem wymagający, w dwie strony można się zmęczyć. Dodatkowo słońca i brak wody do uzupełnienia. Respekt przed dziką Kretą!
Nieodpowiedzialni ...Wczoraj widzialam film z trekkingu na YT. Na szczęście skończyło się na obiciach,potłuczeniach,wymęczeniu..gość zyje .. Poszedł sam na szlak Agia Roumeli - Sougia ..Przeszedł część...Bezzapasu wody,prowiantu,map,przygotowania,informacji w hotelu...Skrajna nieodpowiedzialność...Potem znajdują kości takich na szlaku...
kali orexi
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera